Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Evolution Center

Go down 
+4
Ajra
Mhrok
Cornel
ReBorn
8 posters
AutorWiadomość
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 09 Kwi 2015, 20:05

A więc...wiemy że forumowo ewolucja poków następuje tylko fabularnie. Kochamy wszystkich MG jednokowo mocno, ale wiemy że czasami z tych a nie innych powodów (np. zawiłość fabularna podczas której ewolucja jest chwilowo niemożliwa) albo na przykład chcemy mieć ewolucje pokemona, tylko w celach kolekcjonerskich (Ja chce Whimscotta w boxie wreszcie ;w; ).

Dlatego właśnie - Panie i Panowie - prezentuje wam plan budowy Evolution Center!

Na czym by to miało polegać? Ano, na ewoluowaniu pokemonów poza fabularnie. Oczywiście, byłyby pewne warunki:

A) Pokemon musi spełniać wymagania ewolucyjne (odpowiedni level, posiadany item do ewolucji etc)
B) Trener musi mieć odpowiednio gruby portfel - specjaliści od genetycznej ewolucji pokemonów nie pracują za darmo. Koszt takiej usługi to 10 000$.

Byłby to też alternatywny pomysł na ewoluowanie poksów które ewoluują via happiness czy inne "mechaniczne" rzeczy (Tak jak np. odwrócenie konsoli potrzebne do ewolucji Inkay'a, lub posiadanie innego pokemona Dark do ewolucji Pancham'a). Co sądzicie? C:
Powrót do góry Go down
Cornel
Początkujący Trener
Cornel


Napisanych : 362
Dołączył : 10/07/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 09 Kwi 2015, 20:18

Ja jestem jak najbardziej za. Teoretycznie mogloby to ułatwić sporo ewolucje pokemona. Jednakże myślę że to również się sprawdzi w przypadku przedniotow które się trzyma i trzeba mieć ileś tam lvl up. Też można by zaznaczyć po ile czasu trwalaby taka ewolucja bądź można też to zrobić by sam gracz się wysilił np pisal jak się pokiem w tym czasie zajmuje itd.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 09 Kwi 2015, 21:29

Jeśli miało to być jedna z możliwości ewolucji, obok tej w fabule, to pomysł jest nawet do przyjęcia. Sam jestem w sytuacji, że oczekuję na ewolucję pokemona, więc wiem o co chodzi.

Zaś jeśli chodzi o ewolucję do kolekcji, to nie zawsze ta cena byłaby adekwatna do poka, nie chodzi mi jednak o to, że te 10k to za dużo. Sądzę, że po prostu mało kto byłby skłonny wydać 20k na Caterpie, żeby mieć Butterfree :D
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 09 Kwi 2015, 21:36

Czasami brakuje mi w przypadku mojego Mudkipa tej ewolucji i wspaniałego dualu. Z drugiej strony może dzięki temu nauczy się Hydro Pump, której wyższe formy ni jak nie poznają.

Wracając do całego pomysłu. Jeżeli ktoś ma ochotę szastać pieniędzmi. Spoko. Moje stanowisko? Kompleta obojętność. No nie będę przecież owijać w bawełnę, że opcja tak czy nie jest lepsza. Ja nie czuję potrzeby tego używania.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 09 Kwi 2015, 21:47

Mhrok napisał:
Jeśli miało to być jedna z możliwości ewolucji, obok tej w fabule, to pomysł jest nawet do przyjęcia. Sam jestem w sytuacji, że oczekuję na ewolucję pokemona, więc wiem o co chodzi.

Zaś jeśli chodzi o ewolucję do kolekcji, to nie zawsze ta cena byłaby adekwatna do poka, nie chodzi mi jednak o to, że te 10k to za dużo. Sądzę, że po prostu mało kto byłby skłonny wydać 20k na Caterpie, żeby mieć Butterfree :D

20k*

Caterpie -> Metapod -> Butterfree. Nie ma przeskakiwania takiego w łańcuchu, bo wtedy np. wydanie 10k żeby mieć od razu Charizard'a byłaby zbyt kusząca.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 09 Kwi 2015, 21:55

Chodziło mi o łączną sumę, którą trzeba by przeznaczyć, żeby najpierw ewoluować Caterpie, a potem Metapoda.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 09 Kwi 2015, 22:23

Sorry, źle zrozumiałem post o:
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyPią 10 Kwi 2015, 14:40

Cóż, wypada mi tylko powiedzieć, że jestem za.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyPią 10 Kwi 2015, 21:52

Nie mam nic przeciwko, ale jakoś specjalnie za też nie jestem. Kwestia całkowicie mi obojętna.
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyNie 12 Kwi 2015, 12:42

Widzę, że parę osób się już wypowiedziało dlatego przyszła kolej na mnie. Jak wszyscy wiecie jestem przeciwna ewolucji poza fabularnej. Podane powyżej rozwiązanie na ewolucję poza fabularną absolutnie nie może dotyczyć Pokemonów ewoluujących przez szczęście.
Ale zgadzam się iż musi być do kosztowne.
Moje kolejne warunki to:
- Pokemon ewaluowany w ten sposób zyskuje status "Non-Tradable" (Zakazującego sprzedaży)
- Pokemon z Evolution Center nie może być używany przez gracza w swojej rozgrywce czy walkach. Taka ewolucja jest czysto pod kolekcjonowanie Pokemonów.
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyNie 12 Kwi 2015, 12:51

Ja osobiście mówię NIE. Po to macie do *** grę, by w niej takie rzeczy się odbywały. Nie wyobrażam sobie, żeby mój gracz miał ewoluować swoje pokemony poza grą, a ja musiałabym potem się głowić, co z tym robić. A znam tempo Jamesa do dodawania sobie pokemonów do KP, więc z ewolucjami byłoby pewnie tak samo.

Propozycja Szkota - okej. Na to mogę się zgodzić. Tylko nie jestem pewna czy wam to odpowiada.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyNie 12 Kwi 2015, 20:03

Skoro Szkot mnie skłoniła, abym napisał tu posta to napiszę ^^

O ile rozumiem oburzeni... Inaczej. O ile rozumiem protest w sprawie poków ewoluujących via. happines o tyle nie do końca rozumiem bunt przeciw ewolucjom przez lvl.
*Miał przygotowaną fajną mowę, ale przez to jej odłożenie zapomniał w zasadzie wszystko*
Jak dla mnie przydałaby się jakaś możliwość ewoluowania pokemonów poza fabularnie, a wprowadzenie tego w grze... Cóż to już jak MG wygodniej, niech wprowadzi kiedy będzie uważał za słuszne. Sytuacja jest w zasadzie adekwatna do wprowadzania poków, w których posiadanie weszliśmy w inny sposób aniżeli złapanie w grze. I tu i tu niech MG sobie wprowadzą kiedy chcą.

Celestia napisał:
Po to macie do *** grę, by w niej takie rzeczy się odbywały.
Zależy, czy przez "macie grę" rozumiesz posiadanie tematu, czy faktycznie granie, przez które rozumiem w miarę regularne odpisy i danie faktycznej możliwości na przeprowadzenie takiej akcji. A co w sytuacji, która jest dosyć popularna, gdzie MG raczy odpisami bardzo rzadko, a co jest bardzo częste na forum? Taak, jasne, że można zmienić MG, ale zmiana MG, który dobrze prowadzi grę tylko po to, by u innego móc wyewoluować pokemony trochę mija się z celem prawda? Potem zacznie się narzekanie, że tak i tak poprowadził ci grę i w ogóle. Nie wiem w czym aż tak bardzo przeszkadza to, że można by takich pokemonów już w wyższych formach używać w gymach, walkach. Tam to nic nie przeszkadza przecież, a często pomaga userowi, jak Ajra wspomniała np. w przypadku gdy Marshtomp zyskuje drugi typ. MG, który odpisuje rzadko może mieć pomysł na grę i chwilowo nie ma jak ewoluować pokemonów, na co gracz może przecież naciskać, a ewolucja 10 poków w jednym czasie... Też wygląda trochę nienaturalnie.

Podsumowując: Przydałaby się jakaś alternatywna opcja na ewolucję, a gry niech się toczą swoim torem bez żadnego ciśnienia.
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 23 Kwi 2015, 02:49

Szkot napisał:
Widzę, że parę osób się już wypowiedziało dlatego przyszła kolej na mnie. Jak wszyscy wiecie jestem przeciwna ewolucji poza fabularnej. Podane powyżej rozwiązanie na ewolucję poza fabularną absolutnie nie może dotyczyć Pokemonów ewoluujących przez szczęście.
Ale zgadzam się iż musi być do kosztowne.
Moje kolejne warunki to:
- Pokemon ewaluowany w ten sposób zyskuje status "Non-Tradable" (Zakazującego sprzedaży)
- Pokemon z Evolution Center nie może być używany przez gracza w swojej rozgrywce czy walkach. Taka ewolucja jest czysto pod kolekcjonowanie Pokemonów.

Nie widzę odpowiedzi na ten post, a jakby nie było - jest dosyć ważny. Osobiście jestem na nie, jak już wspomniałam, na opcję Szkota jestem w stanie się zgodzić.

Liczę na żywą dyskusję zanim uznam temat za przedawniony i wrzucę do archiwum.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center EmptyCzw 23 Kwi 2015, 09:15

Warunki zaproponowane przez Szkota są słuszne. Podczas użycia Evolution Center przyspieszamy sposób ewolucji, więc jakieś ograniczenia, nawet jeśli dosyć restrykcyjne, powinny być. Chciałbym jedynie zapytać o kwestię zakazu walk - jak będzie to wyglądać w kwestii pokemonów, które mają dwa stopnie ewolucji, np. wspomniany przeze mnie gdzieś wyżej Caterpie. Czy po ewolucji w Metapoda na 7 pozimie, nie będzie można go już używać w walkach? W ten sposób teoretycznie zatrzymujemy mu dalszy sposób rozwoju.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Evolution Center Empty
PisanieTemat: Re: Evolution Center   Evolution Center Empty

Powrót do góry Go down
 
Evolution Center
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» ReBorn's Shopping Center

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum-
Skocz do: