Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Obecna sytuacja na forum.

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Obecna sytuacja na forum. Empty
PisanieTemat: Obecna sytuacja na forum.   Obecna sytuacja na forum. EmptyPią 11 Lip 2014, 15:03

Chciałem to napisać, żeby być czystym. Nie szukam uwagi i adoracji, ale jest kilka osób którym należy się coś ode mnie.

Ciężko zaprzeczyć że obecna sytuacja jest częściowo spowodowana przez Pool'a, ale dobrze wiedząc co się stanie - prowokowałem go ciągle i podpuszczałem. Nie ma tym forum ludzi głupich, wszyscy którzy czytali to co pisałem do Pool'a, widzieli dokładnie aluzję zawartą w tym co pisałem. Dobrze wiedziałem co się stanie kiedy to napisze, ale mimo to pisałem to dalej.

Podobną sytuację miałem z Vebre, jednak w tym przypadku udało nam się dogadać i pogodzić. Nie wiem dlaczego mimo kilku prób nie udało mi się dogadać z Pool'em, jednak wciąż - zamiast go zignorować i nie powodować kłótni - ciągle go podpuszczałem. Większość z tych zamieszań które spowodowały zmiany i odwołanie eventu wynikły właśnie z tych sytuacji kiedy kłóciłem się z Pool'em na cb.

Chciałem z tego miejsca przeprosić jego, nasze adminki i Wojasa - mimo pewnych momentów, które mamy wszyscy - jest w porządku, podczas gdy, podobnie jak z Pool'em, sprzeczałem się z nim i kłóciłem kilkukrotnie na cb.

Chciałem też przeprosić resztę użytkowników, których przy okazji wciągałem w te kłótnie i których nie słuchałem kiedy mówili że nie warto. Jestem w stanie wziąć odpowiedzialność za to co się stało, bo uważam że gdybym nie prowokował Pool'a i nie obrażał go - prawdopodobnie nie doszłoby do takich zachowań i "black out'u" forum.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Obecna sytuacja na forum. Empty
PisanieTemat: Re: Obecna sytuacja na forum.   Obecna sytuacja na forum. EmptyPią 11 Lip 2014, 16:42

Pierwsza rzecz jaką bym zrobił to dopisanie specjalnego regulaminu CB. To miejsce gdzie zawsze wybuchają kłótnie i widziałem kolosy z setkami userów, które przez to upadały.

Proponowany Regulamin CB.
1. Wyzwiska, obraźliwe sformułowania jak i przekleństwa pod adresem innych użytkowników lub całej społeczności forum są zabronione oraz będą  karane banem tygodniowym, następnie miesięcznym a w ostateczności bezterminowym banem na CB.
2. Każdemu użytkownikowi należy się szacunek, niezależnie od jego poglądów. Możesz się z kimś nie zgadzać, masz do tego święte prawo, lecz to nie daje Ci prawa do ograniczania wolności słowa rozmówcy.
3. Jeśli dojdzie do niesnasek i kłótni na forum, to wszystkie strony konfliktu zostaną ukarane upomnieniem i zostaną poproszeni o zaprzestanie takiego zachowania. Jeśli się nie zastosują zostaną ukarane banem.
4. Obowiązuje tolerancja! Nie podoba ci się, że ktoś pochodzi z Afryki? Nie lubisz homoseksualistów? Dobrze, to twoja sprawa i nie musisz zaśmiecać nam SB nieodpowiednimi wyrażeniami.
5. Jeśli regulamin CB będzie notorycznie łamany przez graczy CB zostanie zablokowane a jego funkcję przejmie specjalnie wyznaczony temat, w celu lepszej kontroli poczynań graczy.

Uwagi do ogólnego regulaminu.
Szkot napisał:
Wyzwiska jak i przekleństwa pod adresem innych użytkowników lub całej społeczności forum są zabronione oraz będą surowo karane.

Co oznacza ta surowa kara? Do regulaminu dodałbym takie coś.
X. Za nieprzestrzeganie regulaminu Administrator może ukarać gracza w jeden z następujących sposobów:
a. Nałożenie grzywny w wysokości 2000$, 5000$, 10000$
b. Pozbawienie losowego pokemona winowajcy wszystkich ataków z grupy innej niż lv up.
c. Usunięcie losowego pokemona karanej osoby.
d. Nałożenie bana trzydniowy, tygodniowy, dwutygodniowy, miesięczny w skrajnych przypadkach stały bądź nawet usunięcie konta.
e. Całkowity reset gry, wraz z usunięciem fabuły, kp i wszystkiego co było w nich zawarte.
f. Upomnienie słowne.

_______________________________________________________________

Administracja!
Oj kochane, mimo całej sympatii, którą was darzę jako osoby to wam też należy się prztyczek w nos.

Pierwsza rzecz jaką zauważyłem to to.
Szkot napisał:
Nagroda pocieszenia 1.500$ dla:
Celestia, Dayana, Vebre, Mhrok
Nagroda pocieszenia 500$ dla:
ReBorn, Wojas021.
Chłopcy dostali mniej ze względu na swoje pretensje w czasie trwania eventu. Miejmy nadzieję, że się czegoś nauczycie.
Po zrobieniu wywiadu środowiskowego, dowiedziałem się, że nagrody pocieszenia dla ReBorna i Wojasa zostały zmniejszone ponieważ zakwestionowali oni bezstronność sędziów. Administrator powinien rozwiewać wątpliwości, być sprawiedliwym sędzią. Powinien rozwiewać wątpliwości graczy a nie zamykać im usta karami zwłaszcza, że każdy ma prawo do własnego zdania.

Szkot napisał:
Ponieważ cokolwiek byśmy nie chciały zrobić, są ciągłe bóle dupy. Chciałyśmy by na forum panowała atmosfera wzajemnego szacunku, ale jednak tak się nie da.

Atmosfera szacunku i przyjaźni nie jest w pełni do osiągnięcia. Jako administracja powinnyście pilnować porządku a nie pragnąć przyjaźni i kucyków. To nie jest wasz obowiązek! Co więcej byłem na forum gdzie miłość wylewała się bokami i pełno ludzi rezygnowała z powodu niekontrolowanego rzygu tęczą. Pamiętajcie, złoty środek. Administracja ma zapobiegać kłótniom, "bóli dup" nie unikniecie.

Szkot napisał:
Chciałyśmy by na forum panowała atmosfera wzajemnego szacunku, ale jednak tak się nie da. Został zmieniony wygląd forum (teraz jak i poprzednio) i zawsze znajdzie się szerokie grono krytyków.

Zmiana wyglądu forum... a po chusteczkę to komu. Zróbcie jeden zmieńcie za rok na inny i będzie spokój. Forum to przede wszystkim fabuła i zabawa, a wygląd to rzecz ostatniego planu. Kiedy wy wszyscy, administratorzy i gracze wszelkich for się nauczycie, że wygląd powinien być schludny, ładny i stać dość długo bo zmiany robią tylko zamieszanie.

Szkot napisał:
Przy wprowadzeniu nowości takich jak podział na klasy i nie tylko, wywoływane na forum są małe wojenki pomiędzy użytkownikami. Nie tylko w tematach, ale przenoszone są one także na CB. Nie zamierzamy dłużej tolerować takiego zachowania...

Dobra, to się wam chwali. Nie należy tolerować gnoju na forum. Ale... no właśnie mam kolejne ale a tak nie powinno być. Odnoszę wrażenie, że zbytnio bierzecie to do siebie. Macie pomysł, który nie wszystkim przypadł do gustu. Takie jest życie, nie każdemu dogodzisz. Administrator musi wysłuchać, przejrzeć propozycję, podjąć decyzję wprowadzać/nie wprowadzać. Przy tym należy zapobiegać gównoburzom ale... zamiast uciszyć motłoch to niepotrzebnie się dajecie wciągać w te spory. Jesteście jak mój matematyk, chcąc zaprowadzić porządek wdajecie się w dyskusję powodując jeszcze większy harmider podczas gdy powinnyście wstawić po jedynce albo wywalić za drzwi.

Szkot napisał:
Jeśli w dalszym ciągu będziecie się tak zachowywać, forum zostanie w 1 kroku zminimalizowane do SAMYCH TEMATÓW Z GRAMI oraz STADIONEM MIEJSKIM, a jeśli to nie pomoże, PokeLazure zakończy działalność. Ponieważ zarówno ja, jak i Celestia nie mamy siły ani zdrowia użerać się z waszymi muchami w nosie oraz pretensjami na forum. "

Możecie także podać sobie ręce, iż event jaki przygotowywała Celestia na okres wakacyjny się NIE ODBĘDZIE.

Takie ograniczenia , blokowanie tematów i odpowiedzialność zbiorowa stawiają was w złym świetle. Powinnyście, pokazać, że jesteście ponadto i radzicie sobie w każdej sytuacji, takie zachowanie tylko odpycha graczy i z pewnością nie zachęca nowych do rejestracji. Pamiętajcie, że przykład idzie z góry. Jeśli sobie nie radzicie (a z tego tak wynika) to może po prostu weźcie na trzeciego kogoś... no właśnie. Admin z grona sceptyków pozwoli wam utrzymać z nimi kontakt, poczują, że mają we władzy kogoś kto będzie ich reprezentował. Rząd bez opozycji nie budzi zaufania. Albo po prostu przeprowadźcie głosowanie.

Teraz pewnie napiszę coś co was może zaboleć, ale kij. Jak nie teraz to kiedy. Jak pewnie wiecie, utrzymuję kontakt na GG z przeróżnymi graczami tego forum. I doszły mnie głosy, że jesteście stronnicze, niesprawiedliwe i faworyzujecie. Pewnie puściłbym to w niepamięć, ale jeśli 5 osób mówi to samo to chyba warto się nad tym zastanowić.

Lista zarzutów od innych graczy, których nie wskażę:
1. Event wielkanocny. Podobno podczas gdy losowałyście sobie wzajemnie pokemony z pośród dziesiątek możliwych akurat trafiły wam się te, z waszych DT. To pewna osoba uznała za zbyt nieprawdopodobne aby mogło być przypadkiem.
2. Podano też w wątpliwość ostatni event. Sędziowie rzekomo byli stronniczy a całość turnieju ustawiona poczynając od wylosowanych legend.
3. Walka o tytuł mistrza normal sędziowana przez ReBorna. pokemon Webre miał przewagę dodatkowo przeciwnik był zatruty przez Toxić. Ale co to? ReBorn przejął walkę i nagle Celestia zdobyła ogromną przewagę. To kolejny zarzut, akurat mogę powiedzieć wprost, że pochodzi od Ney skoro odeszła. W każdym razie to wygląda jakby sędzia specjalnie pomagał admince.

Wyszło mniej niż myślałem. W każdym razie, niezależnie od tego, czy to prawda, czy też nie zostawiłyście postawione w złym świetle. Musicie poprawić swój wizerunek wśród graczy. Admin bez posłuchu nie może dobrze spełniać swoich obowiązków.

Dobra to teraz kilka słów na zakończenie. Gracze to ciało forum, bez niego jego egzystencja nie ma sensu. Podczas gdy administracja jest jak skóra, sprawia, że ciało się nie rozpada. Jeśli wszyscy zrozumieją, że jedni bez drugich być nie mogą a forum służy do zabawy to nic z tego nie będzie.

____________________________________________________________________

Gracze
Ludzie, ogarnijcie się! To tak słowem wstępu.
Każdy z was tworzy to forum. Forum to ludzie, gracze tacy jak Wy! Administracja chce dla was dobrze, więc postarajcie się czasami, chociaż troszkę docenić dziewczyny. Forum służy do waszej zabawy, zrozumcie, że im więcej na fabule piszecie i żartujecie na CB tym lepiej się dzieje. Zacznijcie się bawić zamiast robić burzę po nic.
Wymiana zdań polega na tym, że każdy pisze co uważa przyjmuje do wiadomości, że rozmówca się z nim nie zgadza i obie strony przestają drążyć temat, chyba ,że mają faktycznie coś nowego, istotnego do powiedzenia. Jeśli uważasz, że coś jest nie tak to napisz co Ci się nie podoba Jeśli nie masz żadnych propozycji zmian, nie pisz dziesięć razy tego, że pomysł jest be i fu bo ktoś się z Tobą nie zgodzi. Tak tylko wkurzasz wszystkich dookoła. Proste? I to jak.
Chcecie, żeby było coś z tego forum? Chcecie się bawić jak za dawnych czasów? To dajcie coś od siebie do cholery. Nie ma nic bez wysiłku. Jeśli nie macie pomysłów, ciekawych propozycji, nie jesteście MG czy czymkolwiek to chociaż grajcie. W ten sposób pomagacie forum, pokazujecie, że żyjecie. Z resztą pbf jest po to żeby grać z ludźmi nie? Jakbym chciał grać sam ze sobą to bym Emeralda odpali.

P.S. Proszę nie odpowiadać na ten post tylko przeczytać i przemyśleć. Inaczej znów zmieni się to w kłótnie. Zrozumiano? no to dobrze
Powrót do góry Go down
 
Obecna sytuacja na forum.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Osoby odpowiedzialne za forum.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum-
Skocz do: