Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Safari Zefonit

Go down 
2 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyNie 10 Sie 2014, 12:30

5) Poliwag wskoczył do rzeczki, żeby się troszkę ochłodzić. Słońce powoli zbliżało się do zenitu, jednak na razie było jedynie w 1/4 drogi. Robiło się coraz cieplej, więc niedługo powinniście znaleźć pokemony, po które tutaj przyszliście.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyNie 10 Sie 2014, 12:45

Hm... te pokemony wychodzą gdy jest dostatecznie ciepło, czy temperatura nie robi im różnicy? To jest zagadka miesiąca. Może pokedex będzie coś o tym wiedział. Zerkam do urządzenia wyszukując informacje na temat pokemona o nazwie "Ponyta".
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 11:46

6) PokeDex co prawda nic nie wspominał o ciepłolubności Ponyt. Jedna logika podpowiadała, że ogniste pokemony nie wychodzą gdy jest chłodno. Przecież chociażby taki Charmander może umrzeć, gdy jego płomień zniknie. Możliwe jest, że podobnie się dzieje ze stworkami tego samego typu co on.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 11:50

Kto wie jak to jest z tymi koniami. W końcu one chyba nie umierają jak im ogień zgaśnie. W każdym razie nic o tym nie słyszałem. Mniejsza o to. Ruszam dalej krocząc blisko brzegu rzeki. W końcu każdy, nawet ognisty pokemon raz na jakiś czas musi się napić.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 12:01

7) Ruszyłeś dalej obok rzeki. Twoja Poliwag nadal brodziła w wodzie, ale zbytnio się nie oddalała od brzegu. W pewnym momencie wodny stworek zatrzymał się. Poliwag zobaczyła Budew, który pił wodę z rzeki.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 12:04

Budew? One są śliczne. Ale z moim szczęściem, nawet gdybym ją złapał nigdy nie ewoluowałaby w Roselię.
- One są śliczne.
Stwierdziłem cicho, nie chciałem przeszkadzać stworkowi. Trochę go poobserwuję i idę stąd.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 12:08

8) Budew po chwili wstała. Zobaczyła ciebie i Poliwaga i przypatrywała wam się. W pewnym momencie zrobiła jeden krok do tyłu. Budew cofała się, ale nadal na was patrzyła. Gdy wyczuła, że jest blisko trawy, odwróciła się i uciekła od was.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 12:11

Płochliwy ten stworek, nawet jakby, to nie potrzebuję strachliwych maluchów. Jeszcze by przed walką uciekł.
- Ciekawe czy przed pojedynkiem też by tak uciekała.
Powiedziałem do Poliwag i zaśmiałem się serdecznie.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 12:34

9) Poliwag nie odwzajemniła twojego uśmiechu. Nie wszystkie pokemony z terenów Safari miały styczność z ludźmi. Tereny ochraniane były ogromne i na pewno były nawet tutaj miejsca, do których nie udało się dojść ani razu żadnego człowiekowi.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 12:53

Hm... zawsze myślałem, ze zwierzęta, które nie znają ludzi nie czują się zagrożone. Ale mniejsza o to. Ruszamy dalej! Co też może nas tu jeszcze spotkać? Chyba nic złego... miejmy nadzieję.
- Stokrotka rosła polna, a nad nią szumiał gaj...
Zacząłem nucić melodię starą jak świat. Piosenka jest dobra na wszystko, nie?
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 13:01

10) Szliście dalej. Poliwag znudziło się już pływanie w rzeczce i dreptała obok ciebie. Nagle usłyszeliście szamotanie w pobliskich zaroślach. Poliwag powoli zbliżyła się do krzaków. Dźwięk zdawał się do was zbliżać. Nagle wyskoczyły z nich dwa pokemony, które się ze sobą szamotały. Raczej nie była to forma zabawy, bo oba stworki były z innego gatunku.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 13:05

Czym prędzej sprawdzam co to za bestie następnie podejmuję szybką decyzję.
- Poliwag, podnieś jednego w górę z pomocą Psychic! Na razie ich rozdzielmy, później się zobaczy.
No właśnie, wystarczy ich rozdzielić, to może się dowiemy o co chodzi.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 13:27

11) Poliwag wykonał twoją prośbę i podniósł jednego z dwójki bijących się. Po chwili pierwszą naukę latania otrzymał brązowy stworek z paskami w kolorze piasku. Po umaszczeniu od razu poznałeś, że jest to Zigzagoon. Drugim pokemonem był Patrat. Na początku był lekko zdezorientowany nagłym zniknięciem przeciwnika. Gdy po chwili zobaczył go unoszącego się nad nim, zaczął się z niego śmiać.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 13:30

Podszedłem do stworków. Jakby tu się z nimi dogadać...
- Cześć maluchy, o co wam poszło?
Spytałem prosto z mostu dając znak dłonią Poliwag, że może już opuścić stworka na ziemię.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 13:55

12) Gdy tylko Zigzagoon dotknął łapkami ziemi, znowu chciał zaatakować Patrata. Na szczęście twoja Poliwag była na tyle zwinna, że udało się złapać pokemona. Stworki po twoim pytaniu zaczęły mówić strasznie głośno i strasznie szybko. Zobaczyłeś, że gdzieniegdzie na ich futerku są niebieskie ślady, zupełnie identyczne jak po jagodach.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 16:26

Pokłóciły się o jedzenie? W sumie mam nadmiar karmy z tego zestawu.
- Chodzi o jedzenie? Jak tak... to mogę wam dać trochę karmy jak przestaniecie się bić.
To była propozycja nie do odrzucenia, przynajmniej ja bym ją tak odebrał. Chyba, że poszło o coś innego.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 17:09

13) Dałeś pokemonom trochę karmy (-1 karma). Patrzyły na siebie, jakby znowu miały się bić, jednak Poliwag podniosła ogon, jakby ostrzegała, że ponownie użyje Psychic. Oba stworki spojrzały na twoją towarzyszkę ze strachem w oczach i spokojnie zaczęły jeść jedzenie.
________________
*Średni poziom twoich stworków wynosi 11,48(3).
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 17:13

No i gitara. Teraz, gdy w miarę się pogodziły możemy zostawić je w spokoju.
- No to bądźcie grzeczni. Do zobaczenia.
Powiedziałem i ruszyłem w dalszą drogę zadowolony z dobrego uczynku.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 18:03

14) Ruszyłeś dalej. W pewnym momencie, nawet tego nie zauważywszy, wszedłeś do niewielkiego lasu, który przypominał miejsce, w którym niedawno miałeś możliwość być. Dotarłeś do niewielkiej polanki. Rosły tam krwistoczerwone kwiaty. Na środku znajdowała się niewielka sadzawka.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 20:22

Od kiedy to na łące są lasy? Całkiem ciekawa rzecz, ale przynajmniej choć trochę odpocznę od tej spiekoty.
- Odpoczniemy tutaj trochę w cieniu?
Zaproponowałem. Lepiej się nie forsować, a tym bardziej przegrzewać. Zwłaszcza, że wędruję z wodnym pokemonem.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 21:18

15) Poliwag pociągnęła ciebie bliżej jeziorka. Usiadłeś pod drzewem nieopodal wody. Twoja towarzyszka pokazała, że jest jej gorąco. Następnie bez pardonu wskoczyła do wody. Widziałeś, że jest wyraźnie zadowolona.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyPon 11 Sie 2014, 21:43

Poliwagi może i mają nóżki, ale nie lubią oddalać się od wody. To jest ich prawdziwe środowisko. Dopiero po ewolucji się bardziej nadają do poruszania po lądzie. Nie mogę się już tego doczekać, ale jeszcze sporo treningu przed nami.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyWto 12 Sie 2014, 09:56

16) Spokój był na tyle duży, że trochę przysnąłeś. W pewnym momencie obudziła ciebie Poliwag. Ma przeciwnym brzegu jeziorka znajdowały się dwa konie. Były one na tyle niezwykłe, że normalnych grzyw z włosów na ich plecach znajdował się ogień! Wiedziałeś już co to są za pokemony, nawet bez ich skanowania. Wreszcie znalazłeś Ponyty.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyWto 12 Sie 2014, 10:01

Tego właśnie szukałem, ale nie chciałem ich płoszyć. Wyjąłem swój pokedex po czym zeskanowałem oba stworki. Może ich natury powiedzą mi coś na temat sposobu w jaki mógłbym je złapać?
- Cii...
Dałem jeszcze znać Poliwag, żeby była cicho.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 EmptyWto 12 Sie 2014, 12:55

17) Po chwili skanowania na ekranie urządzenia pokazały się następujące informacje o obu koniach:

Safari Zefonit - Page 3 Spr_5b_077
PonytaSafari Zefonit - Page 3 Male
Lv: 12 (0/100 exp)
Natura: Rozbrykana
Ability: Flash Fire
Ataki: Growl, Tackle, Tail Whip, Ember
Sp. Attack: ?
Sp. Attack Limit: 0%


Safari Zefonit - Page 3 Spr_5b_077
Ponyta
Safari Zefonit - Page 3 Female
Lv: 12 (0/100 exp)
Natura: Lojalna
Ability: Flash Fire  
Ataki: Growl, Tackle, Tail Whip, Ember
Sp. Attack: ?
Sp. Attack Limit: 0%
Gdy chciałeś powiedzieć Poliwag, żeby była w miarę cicho, nie zauważyłeś jej blisko siebie. Znajdowała się ona koło Ponyt i rozmawiała z nimi.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Safari Zefonit - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Zefonit   Safari Zefonit - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
Safari Zefonit
Powrót do góry 
Strona 3 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Safari Zefonit
» Safari Zefonit
» Rei vs Zefonit
» Zefonit vs. Wojas
» Zefonit vs Knypek

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Safari-
Skocz do: