Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Safari Mhroka

Go down 
2 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptyPią 26 Cze 2015, 16:55

Dotarłeś na teren kolejnej ze stref safari, tylko był z nią właściwie jeden mały problem. Mgła była tak gęsta, że nie widziałeś nawet strażników otwierających bramę, a i przejście przez nią nie należało do najłatwiejszych rzeczy. Gdyby ie to, że Pidgey siedział ci na ramieniu pewnie jego też musiałbyś szukać na tym terenie. W każdym razie, komu w drogę, temu kij w oko!
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptyPią 26 Cze 2015, 17:29

Po dosyć długiej i męczącej po Wietrznym Lesie miałem okazję udać się do odmiennej od tamtego miejsca Strefy Safari. Nazwa "Mgliste Wzgórza" w sposób idealny opisywała to miejsce. Wszędobylska mgła była dosyć uciążliwa, jednak ja miałem nadzieję, że nie będzie ona wielką przeszkodą w planowanej przeze mnie wędrówce.
- To co Kaze, ruszamy? - odparłem do swojego towarzysza i postawiłem pierwsze kroki w strefie.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptyPią 26 Cze 2015, 18:41

2. Stawiałeś pierwsze kroki ledwo widząc swoje buty. Na szczęście nie było najgorzej, przynajmniej widziałeś mniej więcej podłoże. Twój ptaszek rozglądał się dookoła w poszukiwaniu czegokolwiek, jednak niezbyt mu to szło. Chmura, która zawisła tuż nad ziemią zbyt mu w tym przeszkadzała.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 01:34

Póki co miałem nawet trudności z zauważeniem czubków swoich butów, jednak liczyłem na to, że pogoda nieco się poprawi. Póki co albo mogłem stać w miejscu, czekając, aż pokemony same do mnie przyjdą, albo brodzić niczym dziecko we mgle. Po szybkim wymienieniu sobie w głowie za i przeciw każdej z decyzji, postanowiłem zdecydować się na opcję numer dwa.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 10:04

3. Nagle coś ci przebiegło po bucie. Niewątpliwie, było to coś bardzo szybkiego i niezbyt ciężkiego, przynajmniej jak na pokemona. Rozmazany kontur zniknął ci z oczu aby po chwili znów się pojawić. Teraz miałeś 99% pewności, że widzisz pewnego pokemona.
Safari Mhroka 019
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 14:53

Uśmiechnąłem się na widok fioletowego szczurka, bo był mi on dosyć znany. Widziałem go u boku początkujących trenerów, gdy jeszcze mieszkałem w Violet City. Niestety pamięć jest zawodna i wyleciała mi z głowy nazwa tego stworka.
- Witaj malutki. Jak się masz? - zagaiłem do myszki, przykucnąwszy przy niej.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 15:05

4. Mysz zdała sobie sprawę z tego, że została wyśledzona przez ciebie i twojego ptaka. Pidgey wydał cichy dźwięk, który chyba miał zachęcić mysz, do dłuższego pozostania na miejscu. W końcu, fioletowy pokemon podbiegł do ciebie i zaczął cię obwąchiwać. W końcu, w tym otoczeniu lepiej polegać na nosie niż oczach.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 15:15

Pogłaskałem mysz po jej niewielkiej główce. Wydawała się być ona przyjaźnie nastawiona zarówno do mnie jak i Pidgeya, w końcu nie zaatakowała nas.. Wyjąłem z kieszeni kurtki PokeDex, żeby móc zeskanować fioletową mysz.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 15:27

5. Szczurek dał się pogłaskać i co więcej, podobało mu się to. Pokemon przewrócił się na brzuszek, żebyś i tam go pogłaskał jak jakiś mały piesek podczas gdy ty wyciągnąłeś pokedex. Urządzenie zeskanowało pokemona i dało ci garść informacji na jego temat.
Safari Mhroka 019
Rattata Safari Mhroka Male
Lv. 14
Natura: Przyjazny
Ability: Guts
Ataki: Tackle, Tail Whip, Quick Attack, Focus Energy, Bite, Pursuit, Flame Wheel
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 15:32

Głaskałem dalej szczurka po brzuszku. Skoro mu się to podobało, to czemu miałbym przestawać? Trzymając PokeDex w przeciwnej dłoni, spojrzałem na skan stworka.
- Więc nazywasz się Rattata? - powiedziałem na głos.
Szczurek wyglądał na całkiem silnego pokemona, do tego był całkiem uroczy.
- Rattata, a może chciałbyś do mnie dołączyć? - zaproponowałem Rattacie.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 15:38

6. Na twoje słowa pokemon obrócił się i stanął na równe nogi. Zrobił minę z serii "zastanawiam się" aby w końcu, po długich sekundach rozmyślań przystać na twą propozycję. Rattata skinął głową na znak, że pójdzie z tobą i zawołał coś radośnie po swojemu.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 15:45

- To wspaniale. - powiedziałem ucieszony, po czym wyjąłem z plecaka jedną z kul, które dostałem przy wejściu. - Teraz ciebie nią dotknę. Możesz poczuć.. się trochę dziwnie, ale to po chwili minie. - wyjaśniłem szczurkowi proces, który za chwilę miał nastąpić. - Jak tylko się zadomowisz w kuli, to od razu ciebie wypuszczę, żebyś mógł nam pomóc w poszukiwaniach.
Czekam na charakterystyczne piknięcie, oznaczające złapanie pokemona. Gdy tylko tak się stanie, przyzywam Rattatę.
- Zatem możemy iść dalej. - powiedziałem do niego z uśmiechem.
Wstałem na równe nogi i rozejrzałem się wokół. Liczyłem na to, że może uda mi się ujrzeć coś wśród wszędobylskiej mgły. Jeśli jednak to nic nie da, ruszam dalej. Oczywiście uważam na stawiane przez siebie kroki. Nie chciałbym wpaść przez przypadek do jakiejś dziury, z której nie będę mógł się wydostać.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 15:56

7. Stuknąłeś pokemona kulą, a ten zniknął w czerwonej poświacie. Safariball zaczął się huśtać z boku na bok, aby zaraz po tym wydać głośne, charakterystyczne "DING". Oficjalnie stałeś się trenerem małego szczurka, a gdy tylko chciałeś go wypuścić... nie zdążyłeś. Fioletowy mysz sam wyrwał się z kuli i zaraz po tym podskoczył szczęśliwy, że znów jest na zewnątrz.
Od razu udaliście się w poszukiwania kolejnego pokemona, którego mógłbyś złapać. Na twoje szczęście, nieumyślnie wdrapałeś się na jakieś wzgórze wystające swym szczytem ponad kołderkę z mgły.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 16:21

Widok, który roztaczał się ze wzgórze był piękny. Mgła wyglądała niczym może, a wzniesienie, na które się wdrapałem, niczym samotna wyspa.
- Piękny widok, prawda? - spytałem się obu stworków.
Rozglądam się najpierw po wzgórzu, czy aby tutaj nie ma żadnych pokemonów. Znalezienie ich tutaj byłoby o wiele przyjemniejsze, niż dalsze brodzenie we mgle.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 16:29

8. No i gitara, miałeś teraz czas, żeby rozejrzeć się dookoła. Na twoje nieszczęście, na tym właśnie wzgórzu nie było nic ciekawego, poza tym, że widziałeś kolejną "samotną wyspę" oddaloną o jakieś sto metrów od tej w linii prostej na zachód. Stąd było tam nawet widać, że coś siedzi na szczycie.
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 18:44

- Cel, tamto wzgórze! - oznajmiłem towarzyszom, wskazując na wzgórze położone kilkadziesiąt metrów od nas.
Perspektywa zdobycia kolejnego pokemona przyświecała nawet to, że znowu będę musiał wejść wśród gęstą mgłę. Przed zejściem ze wzgórza mówię Pidgeyowi, żeby usiadł na moim ramieniu, zaś Rattacie żeby się zbyt nie oddalał.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 19:25

9. Smutno byłoby, jakby pokemony się zgubiły co nie? Ale że mam dobry nastrój, to na razie nic takiego się nie zdarzy. Ruszyłeś powoli, acz stanowczo na miejsce spotkania z... dam, dam, dadadadam... przeznaczeniem! Wdrapałeś się na pagórek i w końcu dostrzegłeś pokemona.
Safari Mhroka 290
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 19:34

Dziękując w myślach bytowi, który pilnował mnie w tej Strefie, ruszyłem dalej. Po kilkunastu chwilach dotarłem na kolejne wzgórze, a tam spotkałem kolejnego pokemona. Tym razem był to biało-szary robak. Postanowiłem zacząć od zeskanowania stworka, aby w zależności od natury pokemona móc obmyślić plan, jak go zdobyć.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 19:56

10. Nincada siedziała sobie nie zważając na nic i ciągnęła za jakiś korzeń. Po krótkich oględzinach mogłeś ocenić, że to była część rośliny należąca do jedynego drzewa rosnącego w tym miejscu. W czasie, gdy ty oglądałeś sobie okolicę pokedex przygotował dla ciebie garść informacji o robaku.
Safari Mhroka 290
Nincada Safari Mhroka Female
Lv. 16
Natura: Uparta
Ability: Compoundeyes
Ataki: Scrath, Harden, Leech Life, Sand Attack, Fury Swipes
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 20:25

O ile z Rattatą poszło dosyć łatwo, o tyle wiedziałem, że z przekonaniem Nincady, żeby poszła ze mną, mogą być większe kłopoty.
- Cześć Nincada. - przywitałem się ze stworkiem.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptySob 27 Cze 2015, 21:16

11. Stworek olał cię totalnie i ciągnął swój korzeń dalej. Nie wiadomo właściwie po co to robił, ani nawet jak długo. W każdym razie Nincada nie miała zamiaru rozpraszać się spoglądając choćby na ciebie, podczas gdy ten korzeń siedział w ziemi i za nic w świecie nie chciał wyjść!
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptyNie 28 Cze 2015, 20:50

Przypatrywałem się Nincadzie, który cały czas ciągnął za ten korzonek. Czemu ciągnął akurat go? Czemu, widząc, że wyciągnięcie z ziemi jest niesamowicie trudne, nie dał sobie spokój? Mógłbym tak dalej zastanawiać się nad znaczeniem tego korzonka we wszechświecie, jednak nie mogłem patrzeć na biednego Nincadę.
- Może pomogę ci z tym korzonkiem? - zaproponowałem robakowi swoją pomoc.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptyNie 28 Cze 2015, 22:00

1. Pokemon spojrzał na ciebie z miną, którą można pięknie zatytuować "takiś mądry sam spróbuj". Chwilę się wahał aby w końcu się cofnąć. Próbuj szczęścia w tym jakże trudnym boju z korzonkiem.


Ostatnio zmieniony przez Nivis dnia Nie 28 Cze 2015, 22:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 26
Skąd : Białystok

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptyNie 28 Cze 2015, 22:04

Podszedłem bliżej korzonka, chwyciłem je mocno i zacząłem ciągnąć. Nie wątpiłem w siłę Nincady, jednak stworek już dosyć długo bawił się z tym korzeniem. Gdyby jednak próba wyrwania go nie wyszła, czego nie wykluczam, proszę o pomoc Pidgeya i Rattatę.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka EmptyNie 28 Cze 2015, 22:36

2. Ciągnęliście ze wszystkich sił, a korzeń nijak nie chciał ustąpić. Ta podziemna część rośliny tylko wyszła nieco spod ziemi aby w końcu ukazać wam swoją prawdziwą potęgę. Gdy tylko spod ziemi wyszła jego większa część dostrzegliście, że w rzeczywistości ma z osiem centymetrów obwodu. Nic dziwnego, że nie szło go po prostu wyrwać i dalej nie chce się poddać. W każdym razie Nincada zrobiła rozbawioną minę, gdy widziała jak bardzo wam nie idzie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Safari Mhroka Empty
PisanieTemat: Re: Safari Mhroka   Safari Mhroka Empty

Powrót do góry Go down
 
Safari Mhroka
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Gra Mhroka
» KP Mhroka
» Box Mhroka
» Safari Yoi
» Konto Mhroka

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Safari-
Skocz do: