Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Treningi

Go down 
+4
Wojas021
Celestia
Neytiri
Zefonit
8 posters
AutorWiadomość
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Treningi Empty
PisanieTemat: Treningi   Treningi EmptyPon 21 Kwi 2014, 11:42

Jak zauważyłem, na tym forum jedyną formą rozwoju pokemonów są pojedynki. No ale... no właśnie w tym tempie mamy miesiąc gry a poziom pokemonów nie przekracza dziewiątego/ ósmego? Z resztą nie ma to znaczenia. Co więcej jeśli ma się mniej aktywnego MG to można nigdy nie zdobyć swojego upragnionego pokemona gdyż np. ewoluuje na 40lv. Do czego zmierzam? Nie chcę Day Care, gdzie oddaje się pokemona, przychodzi po miesiącu i jest fajnie.

Proponuję stworzenie działu na polu treningowym, gdzie faktycznie będą odbywać się treningi. Każdemu przypadałby tam jeden temat, gdzie można by odbyć trening fabularny, jednym pokemonem, powiedzmy 3 razy w tygodniu. Następnie dany post oceniałby dowolny MG i przyznawał odpowiednią do wkładu ilość doświadczenia. Czemu według mnie taka opcja jest lepsza od Day Care? To proste, całość treningu wymagałaby od trenera nieco wysiłku a nie funduszy.

Jak sobie wyobrażam trening?

Gracz:
Cytat :
Przychodzę i rzucam w mojego pokemona piłeczkami. Jego zadaniem jest robienie uników.

Ocena MG.
Cytat :
Wkład, żaden jednak za chęci 0,1 lv.

Natomiast jeśli ktoś by się rozpisał, wykazał kreatywnością mógłby otrzymać do powiedzmy 1lv.

Co o tym sądzicie? A i mam nadzieję, że zrozumiecie mój bełkot ^^
Powrót do góry Go down
Neytiri
Zdobywca Odznak
Neytiri


Napisanych : 660
Dołączył : 28/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyPon 21 Kwi 2014, 12:00

Ja rozumiem doskonale i wiem na czym to polega jednakze administracja musi to przemyslec. Uzupelniajac posta Zefonita (czy jak mu tam) trening mozna by wykonac jeden na dzien/dwa dni by tez nie ulatwiac za bardzo podnoszenia lvl bo sie okaze ze po miesiacu ktos bedzie mial pokemona na 31 lvl jesli mialby codziennie po 11lvl up dziennie. I mozna by tez ograniczyc ze max doswiadczenia mozna dostac do jakiegos tam poziomu po 1 a po zalozmy 25 po 0.7 max. mam nadzieje ze wyrazilam sie jasno :P
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyPon 21 Kwi 2014, 13:20

Jak dla mnie jest to już kombinowanie na siłę. Jak nie pasuje Ci, że MG Ci rzadko odpisuje, zawsze możesz go zmienić.
Poza tym, forum to 95% - fabuła, 5% - exp. Jak chcesz expić to idziesz grać na gameboyu.

Jestem na NIE.

Ale poczekam na wypowiedź Szkota i Wojasa.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyPon 21 Kwi 2014, 13:46

Doskonale wiem, że fabuła jest na pierwszym miejscu. Jednak, np. jeśli chcę się udać na Kwiecistą łąkę na safari, bo marzy mi się jakiś pokemon, to muszę mieć 2 odznaki. Żeby zdobyć dwie odznaki muszę mieć w miarę wyszkolone pokemony. Poziomy pokemonów przekładają się na całość gry, a fabuła nie może się opierać tylko na walkach "bo chcę mieć poziom, żeby pokonać lidera x". Dla mnie w fabule najważniejsza jest zabawa nawet kosztem zdobywania poziomów. Jednak rozwijanie pokemonów, nie da się zaprzeczyć, jest ważnym elementem gry.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyPon 21 Kwi 2014, 14:35

Ciężko mi coś stwierdzić coś na ten temat.

Z jednej strony pomysł dobry, bo faktycznie poza walkami nie ma za bardzo jak expić, choć o ile Szkot zaakceptuje system Battle Frontier to będzie można tam zdobywać expa. Co prawda nie zawsze i nie tak łatwo, ale jednak. Poza tym w jednym miejscu już widziałem takie działanie i pokemony po ledwie miesiącu forum chodziły na 50 lvlu. Bez kitu, na 50 lvl dawniej czasem rok nie wystarczał. Zacznie sie kombinowanie, że ktoś tego lubi to da mu ten 1 lvl, a tego nie to dam 0,1. Poza tym:
Cytat :
Przychodzę i rzucam w mojego pokemona piłeczkami. Jego zadaniem jest robienie uników.
Odniosę się do tego zdania, bo akurat jest zawarte wszystko co trzeba. Gracz pisze długie wypociny w treningu, ale... to nie ma sensu. Bo nijak się to nie przekłada później na walkę. W tej chwili nie mam na myśli lvli oczywiście.
Dawniej byłem nastawiony w zasadzie na granie i nabijanie pokemonom lvli, łapanie nowych. Dobrą fabułę. Z czasem jednak zacząłem bardziej wchodzić by pogadać na cb, a sama gra schodziła na dalszy plan.
Ogólnie pomysł z dodatkowym expem by się przydał, ale znając życie to tak jak pisałem, za jakiś czas będą tu same tanki chodziły z Bóg wie jakim lvlem. Może te 0,5 lvla nie wygląda strasznie, ale x3 to mamy 1,5 lvl na tydzień i 6 lvli na miesiąc.
Ewentualnie możnaby pomyśleć nad jakimiś... nie wiem... mini eventami, gdzie będą rozdawane dodatkowe lvle lub jakieś misje fabularne odbywające się poza grami. No wiecie, co jakiś czas organizowałoby się jakąś eskapadę z jakimś celem, a na jej końcu pokemony otrzymywałyby exp. Możnaby to jakoś wplatać w ogólną mechanikę forum. Niektórzy powinni wiedzieć o co mi chodzi bo brali w czymś podobnym udział. Miałem to nawet rozpisane jak i wiele innych rzeczy, ale po formacie laptopa nie zostało mi nic.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyPon 21 Kwi 2014, 14:42

Może limit miesięczny łącznego zdobytego xpa, który dla każdych 10 lvli jest inny?
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyPon 21 Kwi 2014, 15:05

Cieszę się, że nasi gracze wykazują się kreatywnością jednak...
No jednak.
Nie wiem jak jest na innych PokePBF'ach ale zakładając Lazurę ponownie miałam w zamyśle większy nacisk na fabułę niż tępe chodzenie na expa. Poza tym. Liderzy oraz Safari są dodatkiem. Zdobywasz odznaki w swoim tępie i nikt Cię nie goni by mieć 30 Pokemonów w ciągu tygodnia.
Poza tym lepiej mieć dobry zespół dzięki swojej ciężkiej pracy w grze a nie, bo pisze się mało ambitne posty w treningu. I co? 30lv w miesiąc? Proszę Cię..
Chcesz expa walczysz na arenie. Zawsze to nawet w razie wygranej masz te parę procent do przodu.
I jeszcze jedno:
Zenofit napisał:
Gracz:
Cytat :
Przychodzę i rzucam w mojego pokemona piłeczkami. Jego zadaniem jest robienie uników.
Rzucanie piłkami w Pokemona jest mało humanitarne.

Reasumując. Gdzie możesz zdobyć exp na naszym forum? Gry, Stadion, Gym, Event. - co daje nam 4 możliwości. Wystarczająco.

Jestem na NIE.
Powrót do góry Go down
Knypek
Dzieciak z PokePluszakiem
Knypek


Napisanych : 40
Dołączył : 16/04/2014
Wiek : 28

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:26

Kwestia szybki rozwój czy stawianie na fabułę... odwieczny dylemat.
A ja mam pomysł jak to połączyć.


Mianowicie: gracze dostawaliby exp dla pokemonów za odpisy w przygodach. Wiem, że to trochę nie fair dla tych, którzy mają rzadko odpisujących MG, ale... inaczej nie da się tego zrobić. Dajmy na to że co tydzień gracz zgłaszałby się do tematu, pisał ile postów napisał (postów, dajmy na to co najmniej 5 linijkowych) i ktoś przyznawałby mu exp. NA przykład za dwa posty w tygodniu - 0.1 exp dla wybranego pokemona. Co wy na to? Możnaby też liczyć posty w pojedynkach/walkach/safari (wszystko powyżej 5 linijek)
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:43

Knypek napisał:
Kwestia szybki rozwój czy stawianie na fabułę... odwieczny dylemat.
A ja mam pomysł jak to połączyć.


Mianowicie: gracze dostawaliby exp dla pokemonów za odpisy w przygodach. Wiem, że to trochę nie fair dla tych, którzy mają rzadko odpisujących MG, ale... inaczej nie da się tego zrobić. Dajmy na to że co tydzień gracz zgłaszałby się do tematu, pisał ile postów napisał (postów, dajmy na to co najmniej 5 linijkowych) i ktoś przyznawałby mu exp. NA przykład za dwa posty w tygodniu - 0.1 exp dla wybranego pokemona. Co wy na to? Możnaby też liczyć posty w pojedynkach/walkach/safari (wszystko powyżej 5 linijek)



Hahahahahahahaha. Nope. :3 Nie ma szans żeby coś takiego przeszło.

I mówi to gracz którego to by najbardziej faworyzowało.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:47

Knypek napisał:
Kwestia szybki rozwój czy stawianie na fabułę... odwieczny dylemat.
A ja mam pomysł jak to połączyć.


Mianowicie: gracze dostawaliby exp dla pokemonów za odpisy w przygodach. Wiem, że to trochę nie fair dla tych, którzy mają rzadko odpisujących MG, ale... inaczej nie da się tego zrobić. Dajmy na to że co tydzień gracz zgłaszałby się do tematu, pisał ile postów napisał (postów, dajmy na to co najmniej 5 linijkowych) i ktoś przyznawałby mu exp. NA przykład za dwa posty w tygodniu - 0.1 exp dla wybranego pokemona. Co wy na to? Możnaby też liczyć posty w pojedynkach/walkach/safari (wszystko powyżej 5 linijek)

Toć to jeszcze głupsze. O ile się nie mylę to na forum jest jakiś limit długości postów, a bynajmniej był. Nawet jeśli nie ma to każdy gracz, a przynajmniej każdy szanujący się MG pilnuje, by jego gracze pisali długie posty. Jak jest jakiś nadaktywny gracz, który non stop klepie w klawiaturę to będzie zyskiwał za te posty niemożliwie dużo expa. O walkach już nawet nie wspominam, bo tam jak pisze się coś poniżej 5 linijek to jest 90% szans na przegraną, chyba że opp jest totalnym nobem.
Powrót do góry Go down
Knypek
Dzieciak z PokePluszakiem
Knypek


Napisanych : 40
Dołączył : 16/04/2014
Wiek : 28

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:50

W porządku. To nie.

Wpadłam na to, bo gram na zupełnie innym forum, na którym ten system działa i ma się dobrze. Co prawda nie w tej formie, ale podobnie. Co miesiąc za posty przywódca grupy przyznaje swoim członkom punkty (można dostać chyba 5, 10, 15 lub 20)

I dlaczego miałoby mnie to faworyzować o.O?
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi EmptySro 23 Kwi 2014, 11:10

Rozumiem, że zaprezentowane wyżej systemy działają na innych forach, jednak na Lazure tego nie będzie. Tak więc temat zamykam i archiwizuję c:
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Treningi Empty
PisanieTemat: Re: Treningi   Treningi Empty

Powrót do góry Go down
 
Treningi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Pomysły-
Skocz do: