Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Skuppp

Go down 
+6
Szkot
Ajana
Wojas021
Knypek
ReBorn
Zefonit
10 posters
AutorWiadomość
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Skuppp Empty
PisanieTemat: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:20

Pewnie będziecie mieli mnie niedługo dość ^^

Czasami wchodzimy w posiadanie przedmiotów, z którymi nie bardzo mamy co zrobić, a i kupić nikt tego nie chce. A gdyby tak zrobić Skup przedmiotów? Byłby to zwykły temat w markecie, gdzie niewygodne itemy można by sprzedać za połowę normalnej ceny.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:25

Eeeemmm....Nope. O.o

Nie do końca czaje...nie potrzebujesz, nie kupuj. A jak dostaniesz/znajdziesz w grze to trzymaj - nigdy nie wiadomo kiedy się przyda a posiadanie go w KP ani nie przeszkadza, ani nie kosztuje... O.o
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:27

Przykładowo TM kosztuje 2500$, dostajesz taki w fabule ale nikt nie chce go kupić. A masz inne wydatki takie jak choćby zakup pokeballa. Więc idziesz do takiego skupu i sprzedajesz TM za 1250.
To udogodnienie. Bo jednak kasa czasami za taki nieprzydatny przedmiot by się przydała.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:30

Zefonit napisał:
Przykładowo TM kosztuje 2500$, dostajesz taki w fabule ale nikt nie chce go kupić. A masz inne wydatki takie jak choćby zakup pokeballa. Więc idziesz do takiego skupu i sprzedajesz TM za 1250.
To udogodnienie. Bo jednak kasa czasami za taki nieprzydatny przedmiot by się przydała.

Na TM prędzej czy później znajdzie się chętny, poza tym TM też się zawsze przyda - nigdy nie wiesz jakie poki spotkasz jeszcze w grze/kupisz od kogoś .-.

Nigdy nie myślałem o czymś takim, więc osobiście nie uważam tego za potrzebne czy opłacalne...i tak bym z tego nie korzystał, także to są powody dla "Nope." ode mnie .-.


EDIT: Poza tym, to by otworzyło okno - kupię TM, wykorzystam go raz i sprzedam żeby odzyskać chociaż część kasy. Więc jeszcze większe "Nope."
Powrót do góry Go down
Knypek
Dzieciak z PokePluszakiem
Knypek


Napisanych : 40
Dołączył : 16/04/2014
Wiek : 28

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:32

A ja jestem na tak. Jak dla mnie jest bardzo mało możliwości zarobienia forsy (dla mnie tak jest) a sprzedawanie zbędnych itemów wydaje się być sensowne.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:33

TM to tylko przykład, bo wiem tylko ile TM'y kosztują.

Można oczywiście zastrzec, że używanego TM się nie skupuje.

To, że "ja nie będę korzystał" jest marnym argumentem. To tak jakby ktoś był przeciwko prezerwatywom bo nie uprawiaseksu.

Lepszy przykład. Everstone, wątpię żeby ktokolwiek to kupił i żeby się przydało.
Powrót do góry Go down
Knypek
Dzieciak z PokePluszakiem
Knypek


Napisanych : 40
Dołączył : 16/04/2014
Wiek : 28

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:37

Albo można zrobić tak, że wartość TM spada wraz z użyciami. Ile ma użyć? 3, tak? Czyli jak ma 2 to ma 2/3 ceny a jedno to 1/3. Problem rozwiązany.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:42

Ja też jestem na Tak. Już nie mówiąc o TM'ach, czy innych rzeczach, ale trafiają się takie bezużyteczne przedmioty jak choice band itp. Nie ma wielkiego sensu na trzymanie tego, a można sprzedać.
ReBorn napisał:

EDIT: Poza tym, to by otworzyło okno - kupię TM, wykorzystam go raz i sprzedam żeby odzyskać chociaż część kasy. Więc jeszcze większe "Nope."

Teraz jest robione praktycznie to samo z tym, że nie w sklepie, a na straganach.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:44

Zefonit napisał:
TM to tylko przykład, bo wiem tylko ile TM'y kosztują.

Można oczywiście zastrzec, że używanego TM się nie skupuje.

To, że "ja nie będę korzystał" jest marnym argumentem. To tak jakby ktoś był przeciwko prezerwatywom bo nie uprawiaseksu.

Lepszy przykład. Everstone, wątpię żeby ktokolwiek to kupił i żeby się przydało.

Żeś porównanie znalazł... .-.

Ja tylko napisałem że ode mnie idzie "nope" bo mi to rypka, nie będę tego używał I NIE WIDZĘ W TYM SENSU. Nie wyrywaj moich słów z kontekstu, co? .-.

Knypek, ja też nie mam jak kasy zarabiać i nie narzekam... .-.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:47

Dobre porównanie ^^ Poza tym z twojego zdania wynikało, że nie widzisz w tym sensu bo nie będziesz używać... może błędnie to odebrałem.
Ale porównanie i tak dobre ;D
Powrót do góry Go down
Knypek
Dzieciak z PokePluszakiem
Knypek


Napisanych : 40
Dołączył : 16/04/2014
Wiek : 28

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 14:48

A czy ja narzekam? Nie narzekam. Po prostu uważam, że mógłby to być dodatkowy sposób na zdobycie kasy.
Powrót do góry Go down
Ajana
Początkujący Trener
Ajana


Napisanych : 395
Dołączył : 06/04/2014
Wiek : 25

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptyWto 22 Kwi 2014, 15:46

Ja jestem za. Czasem faktycznie kasa może się przydać kiedy jej brakuje, a lidera nie możemy zaatakować z różnych powodów. Zawsze to jakieś źródło kasy, nawet jak musimy zrezygnować z czegoś co chcemy na rzecz czegoś innego.
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptySro 23 Kwi 2014, 11:15

Zenofit napisał:
Przykładowo TM kosztuje 2500$, dostajesz taki w fabule ale nikt nie chce go kupić.
Tyle lat ile jestem MG na PokePBFach, jeszcze nigdy nie dostałam/nie dałam TM żadnemu z moich graczy. Szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z tym, by na fabule dostawać TM, skoro masz możliwość nauki od innego Pokemona.

Wojas021 napisał:
Ja też jestem na Tak. Już nie mówiąc o TM'ach, czy innych rzeczach, ale trafiają się takie bezużyteczne przedmioty jak choice band itp
Wojas, skarbie. Kto Ci da w grze Choice band? Poza tym, w eventach raczej dajemy użyteczne itemy które można sprzedać albo użyć dla siebie i swojego Pokemona.

Sama jestem na nie, ale jeżeli większość osób na forum się zgodzi, nie mam prawa blokować pomysłu. Jednak zastrzega, że Skup prowadzić będę ja i nie będzie większego zysku za przedmioty niż 1.000$.
Więc póki co mamy...
2 na nie,
3 na tak.
Anyone...?
Powrót do góry Go down
Neytiri
Zdobywca Odznak
Neytiri


Napisanych : 660
Dołączył : 28/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptySro 23 Kwi 2014, 11:20

5 na tak. Nie raz spotkalam sie z czyms takim na forum pokemon i mysle ze to jednak dobry pomysl. Nawet i ten 1k jak to Szkotka napisala. Tysiac piechota nie chodzi. Prawda?
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptySro 23 Kwi 2014, 11:27

Zefonit napisał:
TM to tylko przykład, bo wiem tylko ile TM'y kosztują.
Lepszy przykład. Everstone, wątpię żeby ktokolwiek to kupił i żeby się przydało.

Czy jestem dziwna twierdząc, że istnieje prawdopodobieństwo, że bym to kupiła? Czy jestem dziwna twierdząc, że fabularnie może to mieć sens?
Możliwe.



Co do samego pomysłu. Cóż, nie wiem, na co to. Jak dla mnie Stragany powinny wystarczyć, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie coś takiego od nas chciał. Zawsze wystarczy poczekać, aż pojawi się ktoś zainteresowany danym przedmiotem.

A na brak pieniążków nie narzekajmy. Sama jakoś szczególnie nie mam sposobu na rozmnażanie swoich dochodów, a mam w miarę pokaźną sumkę. A wiadomo, co będzie z pieniędzmi, jak je będziecie tak łatwo zdobywać. Wszystko pójdzie w TM i zrobi z waszych pokemonów omnibusy na 10lvl.

Ogólnie, jestem na NIE. Bo nie widzę sensu, ot co. Ale tak jak Szkot będę skłonna zaakceptować ten pomysł. Jeżeli większość będzie tego chciała.

Czyli mamy:
4 na tak
3 na nie.

Ktoś jeszcze się wypowie?


Ostatnio zmieniony przez Celestia dnia Sro 23 Kwi 2014, 11:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptySro 23 Kwi 2014, 11:44

Celestia napisał:
Zefonit napisał:
TM to tylko przykład, bo wiem tylko ile TM'y kosztują.
Lepszy przykład. Everstone, wątpię żeby ktokolwiek to kupił i żeby się przydało.

Czy jestem dziwna twierdząc, że istnieje prawdopodobieństwo, że bym to kupiła? Czy jestem dziwna twierdząc, że fabularnie może to mieć sens?
Możliwe.



Co do samego pomysłu. Cóż, nie wiem, na co to. Jak dla mnie Stragany powinny wystarczyć, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie coś takiego od nas chciał. Zawsze wystarczy poczekać, aż pojawi się ktoś zainteresowany danym przedmiotem.

A na brak pieniążków nie narzekajmy. Sama jakoś szczególnie nie mam sposobu na rozmnażanie swoich dochodów, a mam w miarę pokaźną sumkę. A wiadomo, co będzie z pieniędzmi, jak je będziecie tak łatwo zdobywać. Wszystko pójdzie w TM i zrobi z waszych pokemonów omnibusy na 10lvl.

Ogólnie, jestem na NIE. Bo nie widzę sensu, ot co. Ale tak jak Szkot będę skłonna zaakceptować ten pomysł. Jeżeli większość będzie tego chciała.

Czyli mamy:
4 na tak
3 na nie.

Ktoś jeszcze się wypowie?


This.

Pamiętam na starym Lazure walkę mój Staraptor Vs Tauros Ajry/Dayany - oba poki miały ok. 8-10 ataków specjalnych z TMów/Move Tutora - ale one miały ok 40lvla wtedy. I wtedy to był sukces, powód do dumy i chwały.

Sam mam problem w tym momencie, bo przydałaby mi się kasa żeby nauczyć kolejnego poka TMa - ale nie narzekam, tylko grzecznie czekam aż nadarzy się okazja żeby coś zarobić. Podejrzewam że jak to wejdzie to ludzie będą na siłę szukać itemków w grach, byle tylko mieć co sprzedać...

Jeżeli ten pomysł wejdzie w życie to ja od razu zapowiadam swoim graczom że szansa na itemy w grze będzie prawie równa złapaniu legendy.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptySro 23 Kwi 2014, 12:11

Ja też jestem na nie.

Jeśli znajdziesz item którego na 100% nie użyjesz, sprzedasz go komuś innemu. Może nawet po cenie dumpingowej. Brak "Skupppu" pozwala na zdrowe stosunki handlowe między użytkownikami przy zachowaniu stabilnej sytuacji finansowej.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp EmptySro 23 Kwi 2014, 12:12

Wcześniej sie nie wypowiadałam, ponieważ na ten temat nie miałam żadnego zdania. Jak to zostanie wprowadzone ok. Nic to w moim życiu na forum nie zmieni. Jak nie zostanie wprowadzone. Tym bardziej wszystko pozostanie po staremu.
Zatem nie mam zdania i wstrzymuję się od głosu.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Skuppp Empty
PisanieTemat: Re: Skuppp   Skuppp Empty

Powrót do góry Go down
 
Skuppp
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Pomysły-
Skocz do: