Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Dream World

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Dream World Empty
PisanieTemat: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 18:54

W generacji piątej było coś takiego. Dokładnych detali nie znam (choćby dlatego że nie miałem 2/3DSa), ale podobał mi się koncept. W sumie czemu nie wprowadzić czegoś takiego tutaj?

By wprowadzić pokemona do Dream World trzeba zapłacić jakąś cenę - ew. mieć odpowiednie, jednorazowe urządzenie, to pomogłoby w wypadku eventów. Wybierasz wtedy maksymalnie cztery ataki znane przez tego pokemona, nimi może posługiwać się podczas przygody.

W Dream World przesuwamy się po planszy podzielonej na kwadratowe pola. Plansz byłoby kilka, w końcu nie wszystkie typy pokemonów śnią o tym samym. Pole na którym zaczynamy jest puste i graniczy z czterema innymi. Przemieścić się możesz tylko na pole sąsiadujące z już odkrytym.

Na polach planszy znajdują się pokemony, drzewka z jagodami oraz przedmioty. Pokemon spotkany w Dream World zawsze posiada swoje Hidden Ability i jest na poziomie między średnim poziomem drużyny a poziomem śpiącego pokemona. Za walkę z nim nie ma doświadczenia, na dodatek może używać tylko czterech ataków.

Na początek dostaje się dziesięć punktów. Za każde odkryte pole z zawartością tracisz jeden punkt - pokemon zaspokaja swoją ciekawość i nie chce aż tak bardzo śnić. Za przegraną w walce tracisz dwa punkty - porażka zniechęca pokemona i nakłania do obudzenia się. Przyjemne rzeczy uzupełniają te punkty, maksymalnie do 25 - wygrana uzupełnia trzy punkty, zjedzenie jagody dwa.

A po co te punkty, poza przedłużeniem snu? Do zdobycia przedmiotów, jagód a nawet pokemonów! Niestety, wszyskto kosztuje - do wydobycia takiego przedmiotu ze świata snów jest potrzebny śniący pokemon, a im lepiej śni, tym lepsze przedmioty da się wyjąć. Co więcej, przy wydobyciu czegokolwiek pokemon się budzi, więc następnym razem trzeba zacząć niemal od nowa...

Jagoda - 5 punktów
Pokeball - 10 punktów
Dwie identyczne jagody - 11 punktów
500$ (albo cena itemu potrzebnego do wejścia w Dream World) - 12 punktów
Held Item który nie wpływa na ewolucję - 12 punktów
Held Item który ma wpływ na ewolucję - 15 punktów
Trzy jagody - 17 punktów
Pokemon - 20 punktów, pokonanie go w walce wcześniej oraz pusty, pasujący pokeball (odpowiedni do poziomu itp, np do poka powyżej 20 potrzeba Great Balla)


Trochę by było roboty, ale gdyby wprowadzić ograniczenie, np. 1 na miesiąc? Plansze dałoby się zrobić z map 4/5 generacji...
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 18:57

Pffff....Nope. That makes no sense .-.

Zanim rzucisz pomysł z gry, to rusz tyłek, poszperaj w internecie i spróbuj się dowiedzieć o co tam dokładnie chodzi, zamiast pisać "Dokładnych detali nie znam (choćby dlatego że nie miałem 2/3DSa)"

Jak nie wiesz, to na Ch piszesz bez dowiedzenia się o czym piszesz? .-.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 19:05

Bo to mnie zainspirowało. Jak chcesz możemy to nazwać "Śniące Poki copyright by lazure 2014", ale Dream World to dobra nazwa.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 19:06

Nyanyan napisał:
Bo to mnie zainspirowało. Jak chcesz możemy to nazwać "Śniące Poki copyright by lazure 2014", ale Dream World to dobra nazwa.

Dream World to "PokeFacebook". Chcesz przenieść opcję społecznością multiplayera na forum? ^.-
...
...
...
Powodzenia...
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 19:08

Dobra. Znajdź inną nazwę. Mi chodzi o to jak to działa - pok zasypia w odpowiedniej maszynie i tam ma przygodę, która jest nagrodzona itemem lub przyjacielem.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 19:09

Nyanyan napisał:
Dobra. Znajdź inną nazwę. Mi chodzi o to jak to działa - pok zasypia w odpowiedniej maszynie i tam ma przygodę, która jest nagrodzona itemem lub przyjacielem.

Nie chodzi mi o nazwę.

Chodzi mi o idiotyczny pomysł przenoszenia koncepcji multiplayer'a społecznościowego z gry na forum.

Poza tym, mając DNA, mając obóz walk, mając mistrzów areny, mając eventy - moim zdaniem jak na razie mamy sporo poza-fabularnych rzeczy do nabijania gratisów.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 19:12

To nie gratis. To inwestycja (item ma być do kupienia, w założeniu) mająca zwrócić małą (jagoda) lub większą (item, pok) nagrodę. W sumie poki można wywalić, i zostawić same itemy.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 19:15

Nyanyan napisał:
To nie gratis. To inwestycja (item ma być do kupienia, w założeniu) mająca zwrócić małą (jagoda) lub większą (item, pok) nagrodę. W sumie poki można wywalić, i zostawić same itemy.


...How stupid can single human being be...

Nyan, pozwól że ci to rozrysuje, może załapiesz:

A) Itemki.
Idź zobacz ile osób kupuje cokolwiek poza TMami/HMami. Zobaczysz jak bardzo są one potrzebne.

B) Jagody.
Czy ktokolwiek chociaż jakąś ma na forum obecnie? Jeszcze mniej użyteczne.

C) Poki.
Od tego masz grę/DNA/sklepy/safari


Więc to co proponujesz to PokeFacebook w którym wygrywasz stertę śmieci, które i tak i tak wylądują na straganach graczy. To nie jest inwestycja.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 19:38

ReBorn napisał:
A) Itemki.
   Idź zobacz ile osób kupuje cokolwiek poza TMami/HMami. Zobaczysz jak bardzo są one potrzebne.
"Idź zobacz" ile held itemów jest obecnie dostępnych w sklepach. Przy okazji daj mi znać ile kosztuje Charcoal.
ReBorn napisał:
B) Jagody.
   Czy ktokolwiek chociaż jakąś ma na forum obecnie? Jeszcze mniej użyteczne.
Tak. Bo to, że nikt ich nie ma znaczy że są bezużyteczne. Czy kamienie do Mega Ewolucji byłyby "jeszcze mniej użyteczne" bo nikt ich jeszcze nie ma na forum?
ReBorn napisał:
Więc to co proponujesz to PokeFacebook w którym wygrywasz stertę śmieci, które i tak i tak wylądują na straganach graczy. To nie jest inwestycja.
Więc to co proponuję to szansa na zdobycie przydatnych przedmiotów (jak choćby itemy boostujące ataki danego typu) oraz jagód (które mogą się okazać ostatnią szansą w różnych walkach). Jak dla mnie to to niezła inwestycja.

*Edit*
A, ile razy wspomnisz że oryginalny Dream World to klon Facebooka? To nadal nijak się ma do przedstawionej tu wersji...
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyNie 11 Maj 2014, 19:40

Dla ciebie w gymach jest fabuła, więc twój pogląd na "przydatność" jakoś nie jest zbyt mocny.

Held itemów nie ma. I nie było ich. I jakoś nikt nie płacze żeby były. Ani na starym lazure - ani tu jak do tej pory - nikomu one zbytnio nie były potrzebne. Berry zawsze znajdowało się w grze a i tak mało kto ich używał.
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World EmptyPon 12 Maj 2014, 15:22

W zasadzie wszystko co chciałam powiedzieć w tym temacie, powiedział ReBorn.
Nie jest nam to niezbędne na forum, a jest sporo poza fabularnych miejsc gdzie możecie zdobyć nowe Pokemony.
Zamykam!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dream World Empty
PisanieTemat: Re: Dream World   Dream World Empty

Powrót do góry Go down
 
Dream World
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Dream Team
» Dream Team
» Dream Team
» Dream Team
» Dream Team

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Pomysły-
Skocz do: