Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Doświadczenie dla pokemonów

Go down 
+5
Neytiri
ReBorn
Zefonit
Mhrok
Wojas021
9 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 10:27

Tak...taki mały nic nie znaczący błąd...każdy przecież mógł napisać ze Caterpie używa Water Gun'a albo Disable...
Powrót do góry Go down
Neytiri
Zdobywca Odznak
Neytiri


Napisanych : 660
Dołączył : 28/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 13:39

Teraz ma 45% w dniu co to wstawilam to i wczesniej choc uwazasz Cel ze to byla pomylka to ta pomylka byla dlugi czas. Nie robie gowno burzy a pokazuje co teraz sie dzieje i jak exp jest rozdawany i pokazuje dlaczego jest dobrym pomyslem by wprowadzic pomysl Wojasa w zycie.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 14:09

Neytiri napisał:
Teraz ma 45% w dniu co to wstawilam to i wczesniej choc uwazasz Cel ze to byla pomylka to ta pomylka byla dlugi czas. Nie robie gowno burzy a pokazuje co teraz sie dzieje i jak exp jest rozdawany i pokazuje dlaczego jest dobrym pomyslem by wprowadzic pomysl Wojasa w zycie.

Ile razy Cel pisała w tym temacie żeby ktoś to ładnie rozpisał w takim razie? Zamiast się powtarzać non stop, mogłaś już dawno to rozpisać i spróbować ruszyć ten pomysł, zamiast zachowywać się jak zepsuta płyta i cały czas pisać to samo... .-.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 14:51

Jak będe w domu to, to rozpiszę. Przewidywac maksymalna różnicę miedzy pokemonami 10 poziomów czy wiecej?
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 15:18

Zefonit napisał:
Jak będe w domu to, to rozpiszę. Przewidywac maksymalna różnicę miedzy pokemonami 10 poziomów czy wiecej?

Zrób na razie jak uważasz, jak zobaczymy, będziemy mogli rozmawiać dalej. Od tego jest ten dział - od prezentowania pomysłów, omawianiu ich i poprawianiu.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 15:34

Celestia napisał:
Ale to leży w ludziach, którzy osądzają. Ja jak widzę, że ktoś dostał w grze coś lepszego, mam takie "fajnie, że innym się poszczęściło". A nie "omg, na pewno liże dupę swojemu MG, skoro to dostał".

Dziwisz się? Wielokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że liżę dupe adminom. Walić to, że nikt nie wie jak jest naprawdę, ale gadanie jest. Do tej pory tylko jedna osoba zrozumiała swój błąd.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 16:01

Wojas021 napisał:
Celestia napisał:
Ale to leży w ludziach, którzy osądzają. Ja jak widzę, że ktoś dostał w grze coś lepszego, mam takie "fajnie, że innym się poszczęściło". A nie "omg, na pewno liże dupę swojemu MG, skoro to dostał".

Dziwisz się? Wielokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że liżę dupe adminom. Walić to, że nikt nie wie jak jest naprawdę, ale gadanie jest. Do tej pory tylko jedna osoba zrozumiała swój błąd.

Misha dostała Shiny poka na 1 stronie gry. Ciekawe co zrobiła swojemu MG że tak się stało...

Serio, takie gadanie było, jest i będzie. Nie zmienimy tego. Mechanizujcie forum, proszę bardzo. To może też zrobimy widełki jak rzadkie pokemony można spotykać w grach...albo na jakich levelach...albo w jakich okolicznościach mogą mieć dodatkowe ataki...albo co ile stron wgl można spotykać dzikiego pokemona...i co ile stron spotkany pokemon może być rzadki...i jeszcze nie zapominajmy że muszą być widełki czy wgl w tym rejonie są pokemony! Nie wspominając o widełkach tego czy obok gracza jest wysoka trawa, bo przecież tam żyją pokemony!
Powrót do góry Go down
Neytiri
Zdobywca Odznak
Neytiri


Napisanych : 660
Dołączył : 28/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 16:14

Apropo shiny pokemonow jest poinformowane ze po 25 stronie mozna spotkac. Jest napisane w regulaminie. Wystepowanie pokemonow jest napisane w safari. Raczej zaden MG nie da ci rzadkiego poka juz po 3stronach bo dostalby bure od Administracji.

@Edit ta zapomnialam ze ReBorn jest w administracji wiec sobie moze dawac swoim graczom shiny pokemony juz na poczatku przygody. ReBorn sie nie boi lamania regulaminow. ReBorn jest ponad prawem....
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 16:19

Neytiri napisał:
Apropo shiny pokemonow jest poinformowane ze po 25 stronie mozna spotkac. Jest napisane w regulaminie. Wystepowanie pokemonow jest napisane w safari. Raczej zaden MG nie da ci rzadkiego poka juz po 3stronach bo dostalby bure od Administracji.

Emmm...w regulaminie PBF jest wzmianka o Shiny tylko jako zabroniony starter. Nie wiem jaki regulamin ty czytasz, szczególnie że twoja znajomość regulaminu jest...ekheemm...znikoma. Żeby nie powiedzieć inaczej.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 16:28

ReBorn napisał:
To może też zrobimy widełki jak rzadkie pokemony można spotykać w grach...albo na jakich levelach...albo w jakich okolicznościach mogą mieć dodatkowe ataki...albo co ile stron wgl można spotykać dzikiego pokemona...i co ile stron spotkany pokemon może być rzadki...i jeszcze nie zapominajmy że muszą być widełki czy wgl w tym rejonie są pokemony! Nie wspominając o widełkach tego czy obok gracza jest wysoka trawa, bo przecież tam żyją pokemony!

Ja akurat to ci przeszkadza to rób, chętnie się wypowiemy na ten temat. Szukamy odrobiny poczucia, że gra jest fair i jest ustawiona równo dla wszystkich nie jak na pierwotnej wersji. Teraz robisz z igły widły.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 16:30

Wojas021 napisał:
ReBorn napisał:
To może też zrobimy widełki jak rzadkie pokemony można spotykać w grach...albo na jakich levelach...albo w jakich okolicznościach mogą mieć dodatkowe ataki...albo co ile stron wgl można spotykać dzikiego pokemona...i co ile stron spotkany pokemon może być rzadki...i jeszcze nie zapominajmy że muszą być widełki czy wgl w tym rejonie są pokemony! Nie wspominając o widełkach tego czy obok gracza jest wysoka trawa, bo przecież tam żyją pokemony!

Ja akurat to ci przeszkadza to rób, chętnie się wypowiemy na ten temat. Szukamy odrobiny poczucia, że gra jest fair i jest ustawiona równo dla wszystkich nie jak na pierwotnej wersji. Teraz robisz z igły widły.

Przeczytaj sobie pierwsze zdanie posta którego CZĘŚCIOWO zacytowałeś:

ReBorn napisał:

Serio, takie gadanie było, jest i będzie. Nie zmienimy tego. Mechanizujcie forum, proszę bardzo.
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 16:33

Ney. Po pierwsze, kiedy miałam to zmienić skoro pracuję 12 godzin dziennie? Na telefonie nie mogę edytowac postow. Jak tylko wróciłam to poprawiłam. Bo miałam rację, że jest błąd i to przyznalam.
Po drugie, ReBorn nie jest w administracji. A nawet gdyby był, to go nie usprawiedliwia. Temat shiny pokemona był poruszany przeze mnie i Szkota. Obie wyrazilysmy na to zgodę.
I tak. Robisz równo burzę, cały czas pisząc w kółko jedno i to samo.
Wojas, niestety ludzie przypinaja łatki. Ale nie ma się co spinac, póki my wiemy swoje.

Dziękuję Zef, że jako jedyny słuchasz mnie że zrozumieniem xD
Powrót do góry Go down
Neytiri
Zdobywca Odznak
Neytiri


Napisanych : 660
Dołączył : 28/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 16:55

Ja jakos moge na tel edytowac posty ale mniejsza. Fakt w regulaminie tego nie ma a w Q&A -> Mechanika Forum. Wybacz ReBorn ze odwazylam sie znowu pomylic.

Szkot napisał:
Q: Po ilu stronach przygody można spotkać shiny którego da się złapać?
A: Pokemony Shiny, jako bardzo rzadkie stworzenia jako dzikie Pokemony można spotkać od 25 strony gry.


Ostatnio zmieniony przez Neytiri dnia Pią 13 Cze 2014, 17:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 16:56

Cóż, pisałem Szkotce że Misha spotkała Shiny na 1 stronie gry i nic nie mówiła, więc podejrzewam że wtedy jeszcze tego nie było. I nie martw się, jest ci wybaczone.
Powrót do góry Go down
Neytiri
Zdobywca Odznak
Neytiri


Napisanych : 660
Dołączył : 28/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:01

W miedzy czasie cos takiego wymyslilam. Ktos inny moze zaproponowac inny system. I dziekuje Reb za wybaczenie. Co ja bym bez tego zrobila.....

Doświadczenie dostają pokemony, po walkach (W), eventach (E) i pokazach (P). Każdy z nich ma ten sam sposób obliczania:

Poziom Pokemona= x
Poziom Przeciwnika= y
Różnica= v

Rodzaj Doświadczenia= W,E lub P. (W=2, E=3, P=2)
Rodzaj zakończenia: W lub P. W=2, P=1
Wynik= Z

Działanie: (x*y*v-W,E lub P)/(W, E lub P *100)=Z
(zalezy w jakiej "czynnosci" pokemon dostaje doswiadczenie)

Przykład:
Bulbasaur lvl 5 wygrał z Cyndaquil Lvl 1 w Evencie.
Działanie: (5*1*4-3)/20=(20-3)/20=17/200=0,85
Liczba expa świadczy konkretnie o części poziomu i o poziomie.
W poziomie 18,55
18- jest poziomem
,55- jest cząstką poziomu
Tak więc jeśli Bulbasaur miał poziom 18,55 i dostanie 0,85 to jego poziom po tej
walce wynosić będzie: 19,35
W sytuacji, gdy słabszy poziomem pokemon wygra po obliczeniach dodajemy do
wyniku połowę różnicy. Czyli gdyby to Cyndaquil wygrał dostałby:
0,85+2=2,85

+/- (za kombinowanie) 0.1 +/- (za dlugosc) od 0.1 do 0.3
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:04

Propozycja.
-2 +2 oznacza stosunek wrogiego pokemona do naszego pupila
Cytat :

-10 i więcej ~ do 0,2lv
-9 ~ do 0,3lv
-8 ~ do 0,4lv
-7 ~ do 0,5lv
-6 ~ do 0,6lv
-5 ~ od 0,1lv do 0,7lv
-4 ~ od 0,2lv do 0,8lv
-3 ~ od 0,3lv do 0,9lv
-2 ~ od 0,4lv do 1lv
-1 ~ od 0,5lv do 1,1lv
0 ~ od 0,6lv do 1,2lv
+1 ~ od 0,7lv do 1,3lv
+2 ~ od 0,8lv do 1,4lv
+3 ~ od 0,9lv do 1,5lv
+4 ~ od 1,0lv do 1,6lv
+5 ~ od 1,1lv do 1,7lv
+6 ~ od 1,2lv do 1,8lv
+7 ~ od 1,3lv do 1,9lv
+8 ~ od 1,4lv do 2lv
+9 ~ od 1,5lv do 2,1lv
10 i więcej ~ od 1,7lv do 2,2lv

Edit: Są to przedziały, które pozostawiają miejsce na ocenę kunsztu gracza. Są dość szerokie żeby nagrodzić ładne posty ale też są w miarę sprawiedliwe


Ostatnio zmieniony przez Zefonit dnia Pią 13 Cze 2014, 17:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:05

Neytiri napisał:
W miedzy czasie cos takiego wymyslilam. Ktos inny moze zaproponowac inny system. I dziekuje Reb za wybaczenie. Co ja bym bez tego zrobila.....

Doświadczenie dostają pokemony, po walkach (W), eventach (E) i pokazach (P). Każdy z nich ma ten sam sposób obliczania:

Poziom Pokemona= x
Poziom Przeciwnika= y
Różnica= v

Rodzaj Doświadczenia= W,E lub P. (W=2, E=3, P=2)
Rodzaj zakończenia: W lub P. W=2, P=1
Wynik= Z

Działanie: (x*y*v-W,E lub P)/(W, E lub P *100)=Z
(zalezy w jakiej "czynnosci" pokemon dostaje doswiadczenie)

Przykład:
Bulbasaur lvl 5 wygrał z Cyndaquil Lvl 1 w Evencie.
Działanie: (5*1*4-3)/20=(20-3)/20=17/200=0,85
Liczba expa świadczy konkretnie o części poziomu i o poziomie.
W poziomie 18,55
18- jest poziomem
,55- jest cząstką poziomu
Tak więc jeśli Bulbasaur miał poziom 18,55 i dostanie 0,85 to jego poziom po tej
walce wynosić będzie: 19,35
W sytuacji, gdy słabszy poziomem pokemon wygra po obliczeniach dodajemy do
wyniku połowę różnicy. Czyli gdyby to Cyndaquil wygrał dostałby:
0,85+2=2,85

+/- (za kombinowanie) 0.1 +/- (za dlugosc) od 0.1 do 0.3

Nieee...wy wcale nie chcecie mechaniki na forum.
Powrót do góry Go down
Neytiri
Zdobywca Odznak
Neytiri


Napisanych : 660
Dołączył : 28/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:06

Wybacz ze na co kolwiek wpadlam kuzwa. Mogles sam cos wymyslic a nie komentowac....
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:07

To jest wersja Ney i w sumie ta dużo kombinowania tam jest. Za bardzo sztywno. Ja jestem za tym co Zef rzucił.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:09

Zefonit napisał:
Propozycja.
-2 +2 oznacza stosunek wrogiego pokemona do naszego pupila
Cytat :

-10 i więcej ~ do 0,2lv
-9 ~ do 0,3lv
-8 ~ do 0,4lv
-7 ~ do 0,5lv
-6 ~ do 0,6lv
-5 ~ od 0,1lv do 0,7lv
-4 ~ od 0,2lv do 0,8lv
-3 ~ od 0,3lv do 0,9lv
-2 ~ od 0,4lv do 1lv
-1 ~ od 0,5lv do 1,1lv
0 ~ od 0,6lv do 1,2lv
+1 ~ od 0,7lv do 1,3lv
+2 ~ od 0,8lv do 1,4lv
+3 ~ od 0,9lv do 1,5lv
+4 ~ od 1,0lv do 1,6lv
+5 ~ od 1,1lv do 1,7lv
+6 ~ od 1,2lv do 1,8lv
+7 ~ od 1,3lv do 1,9lv
+8 ~ od 1,4lv do 2lv
+9 ~ od 1,5lv do 2,1lv
10 i więcej ~ od 1,7lv do 2,2lv

Jak do tej pory najlepszy post w tym temacie. Osobiście nieco bym te widełki podniósł w niektórych miejscach, bo za walkę z równym lvlem z reguły daje minimum 0.75lvl. A wygrana z pokiem silniejszym o 10lvli to już kosmos, który nawet jeśli możliwy, powinien być rzeczywiście nagrodzony bardziej.

Droga Ney, czemu ja miałbym coś ty wymyślać? Ja jestem od początku przeciw temu pomysłowi gdybyś nie zauważyła. WY chcecie to wprowadzić, nie ja, więc czemu ja wam mam wymyślać system? @.@
Powrót do góry Go down
Neytiri
Zdobywca Odznak
Neytiri


Napisanych : 660
Dołączył : 28/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Mazowsze

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:12

W sumie zgadzam sie z Wojasem. Moj jest "zbyt skomplikowany" bo jest za duzo kombinowania. I ReB zejdz z mojego tematu w koncu. Czepiaj sie rownych sobie... Jacy znowu wy? Ja jestem za wprowadzeniem pomyslu a ty ciagle to utrudniasz... Od teraz skonczmy ta bezsensowna wymiane zdan bo nie chce mi sie dalej dyskutowac...

A i ReB za wygranie z rownym mozesz dac te 0.75 z tego co widze w tym przedziale bo jest on od 0.6 do 1.2
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:16

"wy" w sensie głównie ty i wojas, ogólnie - wszyscy którzy są za tym pomysłem. Naturalne że będę go utrudniał (duuuuuhhh...jestem przeciwko niemu od początku), więc o co ci chodzi?

Chodzi mi tylko o to żeby podnieść te widełki ogólnie w górę.
Powrót do góry Go down
Pool
Dzieciak z PokePluszakiem
Pool


Napisanych : 47
Dołączył : 28/04/2014
Wiek : 28
Skąd : Z Koloololo

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 17:32

Wymyśliłem lepszy system:

60 exp za wygraną 30 exp za przegraną xDDDDD
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptyPią 13 Cze 2014, 18:33

1. Zef, dziękuję bardzo za rozpisanie tego. Twój post jak na razie ma najwięcej sensu że wszystkich, jakie siętu pojawiły.
2. Neytiri. Przypomnę Ci, że to Ty w tym temacie zaczęłas cisnac po innych. Więc skoro już wyrzucamy sobie wszystko, to może przyjmij krytykę od innych. Poza tym, jak już zdążyłas zauważyć, Twój pomysł jest zbyt skomplikowany do realizacji. I od razu mówię, że nie przejdzie.
3. Ja od samego początku mówiłam nie na mechanizacje. Tak sami jak James czy Szkot. Więc nie wiem czemu mielibyśmy tworzyć ten system.

Jak Szkot przyjdzie to zadecyduje. A ja radzę skończyć ta dyskusję.

Pool wygrales xD
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 EmptySob 14 Cze 2014, 00:04

No dobrze. Doszły mnie słuchy, że zrobiła się tutaj mała gunwoburza dlatego czas bym wkroczyła na scenę ja.
Już z góry informuję iż jestem PRZECIWNA regulowania doświadczenia jakimiś tabelkami ponieważ zbyt wiele czynników biorę pod uwagę po zakończeniu walki. Oto one:
- różnica poziomu
- rezultat walki
- taktyka
- częstotliwość występowania Pokemona
- jakość wyszkolenia przeciwnika
- Pokemon dziki/Trenera
- klasa trenera: zwykły trener, Gym Lider, Elite, itp.
- typ Pokemona
- poziom Pokemona
- natury obu Pokemonów
Więc jak znajdziecie system który uwzględni wszystkie powyższe aspekty to może się przychylę do pomysłu.

A teraz lecimy z moimi komentarzami do całego tematu. Polecam.
Wojas021 napisał:
Nie chodzi mi o to by zmechanizować system expienia, ale by cała społeczność była traktowana równo. W pewnym sensie zapobiegłoby też to takiemu ciśnięciu na lvl.
Nie żeby coś, ale coś takiego prowadzi do zmechanizowania przyznawania expa. Jak ktoś chce przeć na lv. Niech prze... Ja się interesuje swoją grą i swoimi Pokemonami.

ReBorn napisał:
Sprawa rozdawania expa zawsze jest kwestią sporną, bo każdy MG traktuje to inaczej, patrzy na inne rzeczy i inne ceni. Przez to exp zależy u każdego MG od innych wartości. MG XXX może dać więcej expa za kombinowanie w trakcie walk, łączenie ataków i wykorzystanie otoczenia, MG YYY może przedkładać typy/levele jak główny czynnik a MG ZZZ może opierać się na długości taktyk. Bez konkretnego i sztywnego systemu nie sprawisz że rozdawany exp będzie równy a to prowadzi do czegoś, czego nikt na forum nie chce - mechaniki.
W całości zgadzam się z ReBornem.

ReBorn napisał:
Levele, ataki za levele, ewolucja na podstawie leveli - to jest to minimum mechaniki jakie potrzeba na forum, żeby utrzymać jakikolwiek porządek. Tzw. Zło konieczne.
Znów się zgadzam.

Neytiri napisał:
ReBorn chcialabym zauwazyc ze ty pokemonem na 9 poziomie pokonales pokemona na 4 poziomie i dostales 1.1expa od Celestii w obozie a chcialabym zauwazyc
A dasz sobie rękę uciąć za to, że w chwili rozpoczęcia walki także posiadał 9lv? Poza tym powinna interesować Cię twoja gra i twój exp. Jesteś jakaś uprzedzona do Cel i Borna że śledzisz ich walki?

Neytiri napisał:
I apropo poprzedniego mojego posta ten sam przeciwnik, ten samo oboz tylko inny pokemon uzyty i exp:
Ponawiam. Czy poziomy Pokemonów walczące w obu obozach miały takie same poziomy? Poza tym każdy sędzia ma swoje widzi-mi-się podczas przyznawania expa.

Celestia napisał:
Jedyne, co mam do powiedzenia Neytiri to to, że jak chce się czegoś czepiać, niech zacznie od siebie i Caterpie z Water Gunem.
Wyjęłaś mi to z ust kochanie.

Vebre napisał:
Ja pierdacze, ludzie. Sprawa sprawą, ale personalna nagonka to po prostu PRZEGIĘCIE! Ney, masz taki problem to złóż skargę w odpowiednim temacie, a nie tutaj. Rozmowa jest z tego co wiem o czym innym..
Podpisuję się pod tym, co napisał Vebre. Jeśli masz mu coś do zarzucenia, od czegoś mamy skargi. Jednak nie zauważyłam żeby Born czynił jakieś wielkie szkody forumowej społeczności.

Neytiri napisał:
Napisalam na wyzej wymienionym przykladzie. podalam Reba bo wczesniej byl uzyty by pokazac co teraz sie dzieje i udowodnic ze to powinno zostac zmienione.
Osobisty ból dupy proszę schować do kieszeni, a nie wylewać go w pomyśle dotyczący całej społeczności.

Neytiri napisał:
Chcialabym zauwazyc ze ja pomylilam sie w atakach a nie w expach bo podejzewam ze ja swoim graczom daje "za malo" w walkach, ktoregos razu nawet Szkot edytowala expa ktorego dalam bo byl za maly. Coz, nie pozostaje nic innego jak tylko robic tak jak sami admini. W koncu administracja daje przyklad graczom. Nieprawdaz?
Jeżeli exp jaki przyznałaś graczowi był śmiesznie mąły za walkę z ewolucyjną formą miałam święte prawo poprawić to by gracz nie czuł się poszkodowany. Co do twojej dalszej wypowiedzi, to już czysta bezczelność. Rozumiem, admini to też ludzie jak pozostali członkowie forum, ale wybacz mi moja droga... Szacunku do rangi ADMINA nie masz za grosz. Gdybyś to chociaż ubrała w inne słowa.

Celestia napisał:
Szkot za każdym razem czyta moje posty, bo sama ją o to proszę. I do tej pory ani razu nie przyczepiła się do tego, ile doświadczenia daję swoim graczom. Jak Ty dajesz za mało - to już Twój problem. I tak masz zakaz prowadzenia walk, który dostałaś po dosyć długiej rozmowie mojej i Szkota na privie.
Polecam przeczytać to ponowie, jeśli ktoś ma do zarzucenia exp przyznawany przez Cel.

Celestia napisał:
Widełki, proszę bardzo. Ale niech ktoś to rozpisze. Bo do tej pory tylko mówimy teoretycznie "to się zrobi, tamto się opisze", a nic nie ma. Nie jestem w stanie tego ocenić, dopóki tego nie zobaczę.
Nawet mnie się widełki nie uśmiechają... Nawet nie mam czasu o tym pomyśleć.

ReBorn napisał:
Cóż, pisałem Szkotce że Misha spotkała Shiny na 1 stronie gry i nic nie mówiła, więc podejrzewam że wtedy jeszcze tego nie było. I nie martw się, jest ci wybaczone.
Odnośnie tego Shiny potwierdzam. Dziewczyna go dostała zanim zostało jasno zapisane, kiedy można spotkać Shiny Pokemona. Chociaż i tak James zna moją reakcję na to. Było, minęło.

Zefonit napisał:
Propozycja.
-2 +2 oznacza stosunek wrogiego pokemona do naszego pupila
Cytat :

(...)

Edit: Są to przedziały, które pozostawiają miejsce na ocenę kunsztu gracza. Są dość szerokie żeby nagrodzić ładne posty ale też są w miarę sprawiedliwe
W zasadzie to jedyne pokazane rozwiązanie na które z przymrużeniem oka jestem w stanie się może zgodzić. Chociaż te widełki dla mnie powinny być szersze żebym ja (tak patrzę samolubie) mogła sobie spokojnie balansować wedle swoich widzi-mi-się.

Neytiri napisał:
W sumie zgadzam sie z Wojasem. Moj jest "zbyt skomplikowany" bo jest za duzo kombinowania. I ReB zejdz z mojego tematu w koncu. Czepiaj sie rownych sobie... Jacy znowu wy? Ja jestem za wprowadzeniem pomyslu a ty ciagle to utrudniasz... Od teraz skonczmy ta bezsensowna wymiane zdan bo nie chce mi sie dalej dyskutowac...
Przypominam, że na naszym forum panuje netykieta i apeluję o odrobinę kultury w swoich wypowiedziach. Albo zanim wyślesz przeczytać 3 razy co napisałaś i zastanów się czy swoimi słowami czasem nie wywołasz fali oburzenia.
Jeśli jemu się ten pomysł nie podoba to będzie go utrudniał. Czemu ma sprzyjać czemuś co mu się nie podoba? Sama będę to bojkotować xD

Pool napisał:
60 exp za wygraną 30 exp za przegraną xDDDDD
Best system ever.

Reasumując moje wypociny jestem generalnie na nie, a jednym systemem na jaki mogę się zgodzić jest ten zaprezentowany przez Zefa, oczywiście po niewielkich poprawkach.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Doświadczenie dla pokemonów    Doświadczenie dla pokemonów  - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Doświadczenie dla pokemonów
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Typy pokemonów.
» Statystyki, a natura pokemonów!
» Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.
» Flying Champion - Walka o tytuł mistrza pokemonów latających.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Pomysły-
Skocz do: