Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 60th Eurovison Song Contest 2015

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

60th Eurovison Song Contest 2015 Empty
PisanieTemat: 60th Eurovison Song Contest 2015   60th Eurovison Song Contest 2015 EmptyNie 15 Lut 2015, 12:10

Jak to jest z tym konkursem. Nikt nie lubi, każdy uważa, że to "cyrk" albo polityczne rozgrywki. A gdy okazuje się, że na roku rok temu przynajmniej finał obejrzało 46 osób z 69. To jednak coś znaczy i konkurs jest chętnie oglądany mimo tej złej opinii. No właśnie! Jaka jest wasza opinia? Możecie śmiało pisać i komentować. Jako fanka konkursu od 2005 roku (od tej edycji oglądam wszystkie koncerty) z chęcią z wami porozmawiam.

Dzięki zwycięstwu Conchity Wurst w Kopenhadze, w tym roku konkurs odbywać się będzie w stolicy Austrii - Wiedniu. Sezon eurowizyjny tak na prawdę zaczął się już 1 września 2014, ponieważ piosenki opublikowane po tej dacie mają możliwość wzięcia udziału w konkursie. Wyznaczony termin konkursu to: 19 i 21 maja (półfinały) oraz 23 maja (finał). Polska wystąpi w półfinale drugim i miejmy nadzieję, że również bez problemu pojawi się w sobotnim finale. Nowością w tej edycji będzie udział Australii (!). Została ona zaproszona od razu do finału. Spowodowane jest to bardzo długą historią Eurowizji w tym kraju. A wystąpi jako gość specjalny ten jeden jedyny raz.

Pierwszy utwór eurowizyjny został zaprezentowany już 12 listopada w Macedonii. Ostatnim wybranym utworem będzie piosenka szwedzka (14 marca). Chyba, że ponownie Azerbejdżan na kolanie będzie pisał i kupował nowy lepszy utwór. Co ma miejsce co roku. Właśnie w tym momencie jesteśmy w najbardziej gorącym okresie preselekcyjnym. To w lutym pojawia się najwięcej utworów na konkurs.

Do dnia wczorajszego znamy już 12 z 40 utworów. Kolejne pojawią się już wkrótce. A teraz zapraszam was do posłuchania tych dwunastu propozycji. Coś już wam przypadło do gustu? Czy może potwierdzicie, że Eurowizji to chłam. Ja nauczyłam się, że odkładam moje przekonania do muzyki. Po prostu Eurowizji rządzi się swoimi prawami.

ALBANIA


BIAŁORUŚ


CYPR


DANIA


FRANCJA


GRUZJA


HOLANDIA


ISLANDIA


MACEDONIA


MALTA


SZWAJCARIA


WŁOCHY

Należy mieć na uwadze, że sporo utwór przejdzie jeszcze zmiany (np. Albania, Macedonia, Gruzja, Włochy). Na przykład skrócenie do regulaminowych 3 minut, aranżacja, język.

Moje typy na ten moment? Szwajcaria, Malta, Macedonia i odrobinę Włochy. Reszta przeciętnie.

A wy?

Gdy coś nowego pojawi się od razu zakomunikuję to w nowym poście. Miłego słuchania.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

60th Eurovison Song Contest 2015 Empty
PisanieTemat: Re: 60th Eurovison Song Contest 2015   60th Eurovison Song Contest 2015 EmptyPon 16 Lut 2015, 08:57

Wczoraj po godzinie 22 został wybrany kolejny utwór na 60. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jednogłośnie jurorzy oraz widzowie spośród trzech kandydatów wybrali Bojanę.
SERBIA
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

60th Eurovison Song Contest 2015 Empty
PisanieTemat: Re: 60th Eurovison Song Contest 2015   60th Eurovison Song Contest 2015 EmptySob 21 Lut 2015, 22:54

Dziś poznaliśmy dwa nowe utwory. Jeden z nich to mój faworyt!

ESTONIA


LITWA


Jutro wybiera Łotwa. A wy macie już faworyta?
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

60th Eurovison Song Contest 2015 Empty
PisanieTemat: Re: 60th Eurovison Song Contest 2015   60th Eurovison Song Contest 2015 EmptySob 21 Lut 2015, 22:57

Mój faworyt Estonia!! (jakby ktoś tego nie wiedział)
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

60th Eurovison Song Contest 2015 Empty
PisanieTemat: Re: 60th Eurovison Song Contest 2015   60th Eurovison Song Contest 2015 EmptyPon 23 Lut 2015, 07:10

I wczoraj w nocy został wybrany kolejny utwór. Ten weekend należał do małych nadbałtyckich państw.

ŁOTWA
Powrót do góry Go down
Sponsored content





60th Eurovison Song Contest 2015 Empty
PisanieTemat: Re: 60th Eurovison Song Contest 2015   60th Eurovison Song Contest 2015 Empty

Powrót do góry Go down
 
60th Eurovison Song Contest 2015
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» PokeLazure Song Contest 01
» Złote Magikarpie 2015

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Użytkownicy-
Skocz do: