Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Złote Magikarpie 2015

Go down 
+4
Yoi
ReBorn
Berry
Shirou
8 posters
AutorWiadomość
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 EmptyNie 12 Kwi 2015, 21:24

Dobra, polecono mi by napisać tutaj o tym pomyśle, więc tak też uczynię. A więc, jest to pewnego rodzaju event, który pozwala graczom na wytypowanie ze swojej społeczności ludzi wybitnych w każdym calu, nietuzinkowych, błyszczących na tle innych jak tytułowy złoty Magikarp. Event odbywa się dwufazowo lub trzyfazowo, a jego rozbicie zaraz uzasadnię.

I Faza - zgłaszanie kategorii i kandydatów.

Zarówno kategorie, jak i kandydaci są zgłaszani przez użytkowników. Może to trwać miesiąc przed etapem drugim, może to trwać od czasu zakończenia poprzedniego rozdania, by nie wyleciało z głowy, że ktoś 4 miesiące temu zrobił coś. To już zależne od decyzji administracji. Oczywiście pierwsze rozdanie Złotych Magikarpów może ustalić tzw. kategorie stałe, czyli przykładowo "Najlepszy avatar" "Najbardziej obciachowy podpis" "Spamer" "Poeta" "Pan Menadżer" "Sprzedawczyk"(ktoś, kto łapie poksy tylko po to, by szastać nimi na prawo i lewo za hajs) "Najlepszy MG" i wiele, wiele innych. Podając proponowaną kategorię gracz jest zobligowany do wytypowania przynajmniej dwóch osób mogących kandydować o nagrodę. Wytypowania nie można się zrzec. Ludzie sądzą, że masz brzydki av? Sry, głos ludu bro.

II Faza - głosowanie.
Tworzy się specjalny temat z wszystkimi kategoriami poddawanymi głosowaniu. Wszyscy którzy chcą wypełnić ankietę muszą wybrać opcję dla każdej z nominacji. Wypełnioną ankietę wysyła się na PW do... no tu zalecam po prostu utworzyć konto do tych celów, które nazywałoby się Złoty Magikarp, bo to syf na admina tyle rzeczy dostawać. By uniknąć cheatowania można dodać zasadę, że prawo głosu mają tylko Ci, którzy w ciągu ostatniego miesiąca dali 5 postów w swojej grze, czy cuś.

III Faza - ogłoszenie wyników i (opcjonalna) impreza w offtopie.
Głosy ze specjalnego konta zostają przeliczone, wyniki zostają ogłoszone. Dla każdej kategorii może być jakaś symboliczna nagroda, dla tych bardziej szanowanych, lub obleganych kategorii większa (to już kwestia adm co i jak). Można zrobić grafikę jakiegoś pucharu ze Złotym Magikarpiem, żeby ludzie mogli sobie wrzucić do podpisu razem z nazwą kategorii w jakiej go otrzymali. W Offtopie jeśli ludzie wyrażą chęć można zrobić bankiet, coby już całkiem po naśladować Hollywood, gdzie można sobie popisać z jakiś miesiąc, pośmiać się i poznać postaci innych graczy.

To jest moja propozycja, proszę się wypowiadać co o niej sądzicie :3

PS. Takie rozdanie najlepiej jest organizować raz na pół roku.
Powrót do góry Go down
Berry
Początkujący Trener
Berry


Napisanych : 346
Dołączył : 24/03/2014

Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Re: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 EmptyNie 12 Kwi 2015, 21:35

Fajne urozmaicenie i na pewno jakaś nowa formu eventu, więc dlaczego by nie spróbować? Tym bardziej, że niedawno Lazure miało swoją rocznicę, więc zrobienie tego jakoś niebawem byłoby dobrym pomysłem. ^_^
Jestem więc na tak. Dobra inicjatywa.;)
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Re: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 EmptyNie 12 Kwi 2015, 21:39

Jeśli o mnie chodzi, to mnie to kompletnie rypka o: (Pun intended.)
Powrót do góry Go down
Yoi
Początkujący Trener
Yoi


Napisanych : 194
Dołączył : 04/02/2015
Wiek : 27

Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Re: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 EmptyNie 12 Kwi 2015, 21:42

Myślę, że Czerwiec i Grudzień były najlepsze do takich nagród. Kategorię najlepiej ustalić stałe, a ewentualne propozycje poddawać głosowi ludu. Lud na tak, przeszła. Na nie, to sorry nie ma jej.
I dodatkowo myślę, że osoba, która zdobyła tytuł broni go z automatu. Czyli jeżeli Shirou zostanie zgłoszony do Najlepszego Gracza i wygra to przy następnym plebistycie jest z automatu. I potem każdy aktywny user może zgłaszać swoich kandydatów i z tych kandydatów wybrać tych, którzy mają np po 2-3 zgłoszenia. I biorą udział. Potem głosowanie i rozdanie nagród. Przykładowo.
Do maja zebrać pierwsze kategorie. Od 1-14 maja zgłaszanie propozycji userów kandydujących o tytuł.
Od 15-30 maja głosowanie.
1 czerwca ogłoszenie obszernych statystyk i nagrodzenie najlepszych. Najlepiej, by nagrody do kategorii były stałe. Można zrobić nagrodę dla samego zwyciężcy. Może to być podium. XD
Takie moje przemyślenie xd
Powrót do góry Go down
Patch de La Reynie
Początkujący Trener
Patch de La Reynie


Napisanych : 217
Dołączył : 11/02/2015
Wiek : 33

Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Re: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 EmptyNie 12 Kwi 2015, 22:37

Dla mnie ten pomysł jest świetny, takie plebiscyty ożywiają forum. Kategorie mogą być różne, dla wygranych na jakiś czas można np dać specjalną range z obrazkiem magikarpa i tytułem plebiscytu. Albo nawet dać do np. następnego głosowania specjalny kolorek.

Mogę pomóc w organizowaniu takich plebiscytów : )
Powrót do góry Go down
Mhrok
Mistrz Regionu
Mhrok


Napisanych : 2928
Dołączył : 02/05/2014
Wiek : 25
Skąd : Białystok

Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Re: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 EmptyNie 12 Kwi 2015, 22:56

Pomysł bardzo ciekawy. Jeśli chodzi o okres głosowania, to zgadzam się z Yoim, że jednym z lepszych byłby w Czerwcu i Grudniu.
Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Re: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 EmptyPon 13 Kwi 2015, 15:38

jestem za a nawet przed :-P
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Re: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 EmptyCzw 23 Kwi 2015, 02:45

Pomysł zaakceptowany.

Dział w tworzeniu, więc temat zamykam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Złote Magikarpie 2015 Empty
PisanieTemat: Re: Złote Magikarpie 2015   Złote Magikarpie 2015 Empty

Powrót do góry Go down
 
Złote Magikarpie 2015
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» 60th Eurovison Song Contest 2015

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum-
Skocz do: