Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 #112 Cerulean Gym Yoi

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptySob 28 Lut 2015, 12:35

Wszedłeś na salę, gdzie czekała już na ciebie liderka. Polem bitwy był jeden wielki basen i kilkoma sporymi podestami unoszącymi się na jego powierzchni, które mimo wszystko nie udźwigną zbyt ciężkiego pokemona. Misty bez słowa posłała do boju Horsea.
Powrót do góry Go down
Yoi
Początkujący Trener
Yoi


Napisanych : 194
Dołączył : 04/02/2015
Wiek : 27

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptySob 28 Lut 2015, 13:17

-Horsea? To na Horsea'ę mam...Horsea walcz. - powiedziałem, rzucając Pokeball.
-Wiem, że walka nie jest rzeczą prostą, więc zaczynajmy. Poczekaj, aż rywal wykona pierwszy ruch, nie powinien być mocno odczuwalny, a potem użyj Disable, by zblokować mu ten atak na kilka tur. Zwęzimy mu pole manewru. Czyli ułatwimy sobie zadanie. Potem zbierz w sobie moc, bo na pewno jest to coś co potrafisz i wykonaj Dark Pulse we wroga. Potem użyjmy czegoś, co wpłynie na jego statystki. Wiesz co, prawda? Tak dokładnie, tym ruchem będzie Leer. Dobra, musimy być uważni, nie wiemy co rywal może pokazać, ale ambicja może nam pomóc. Miejmy nadzieję. Potem użyj Water Gun, ale nie prosto w rywala, ale rozpryśnij go tuż przed nim. Mam nadzieję, że choć trochę go to zaskoczy, by wyprowadzić kolejny szybki atak tym samym co na początku, Dark Pulse. Zdaję sobie z tego sprawę, że rywal będzie atakować. Teraz jest czas, by mu na to pozwolić, ale pierw wykonaj Smoke Screen, by trochę utrudnić mu zadanie. Miejmy nadzieję, że rywal będzie miał problemy z walką przeciwko temu samemu stworkowi, co da nam choć minimalną przewagę. Miejmy nadzieję. Nasz Disable, może się już kończyć, jeżeli jeszcze się nie skończył. Co powiesz na małą powtórkę ? Dajmy zaatakować rywalowi, a potem Disable wyłączmy mu ten ruch, przynajmniej na te 3 tury. To wiele nam da. Może tego nie widać, ale tak jest Horsea, tak jest. Potem zanurkuj i sprawdź czy te płyty są jakoś zamocowane. Jeżeli nie, spróbuj przesunąć je tak by zrobić z nich jeden główny ląd, co pomoże później Skorupiemu. Ale teraz wracajmy do ataku. Myślę, że Water Gun schłodzi zapęd rywala do ataków. Mimo, że nie jest to efektywny ruch, to na pewno pomoże nam. Chociaż troszkę. Chyba, już czas, by ponownie zaatakować. Tym razem wpływamy na statystki znów, więc wiesz co masz robić ? Laserem Go! Leer to kolejny nasz atak. Pierwszą rundę zakończymy z przytupem, zaatakuj Dark Pulse, by zrobić małe bum, później użyj Disable, jeżeli zadziała, to się przyda, nie? A rundę zakończ... No właśnie, ty dobrze wiesz jak. Tym ruchem będzie nasz mroczny atak, który dziś kilka razy padł, więc czemu nie spróbować znów? Dark Pulse. Następnie czekaj, co się wydarzy. - powiedziałem pierwszą taktykę Horsea, w sumie nie będąc pewny, jak ta się zachowa i jak zakończy się pierwsza runda zmagań. Trzeba być dobrej myśli. Trzeba być dobrej myśli...
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptySob 28 Lut 2015, 21:22

Walka rozpoczęła się, a Misty podskakując i popiskując wydawała komendy swojemu podopiecznemu. Disable zablokowało Smokescreen rywala, co otworzyło bramkę do kilku celnych ciosów, Horsea liderki był jednak lepiej wytrenowany, przynajmniej na pierwszy rzut oka.. mały konik morski liderki był szybszy, jednak nie wychodziło mu to na dobre. Dobry zestaw ataków i sprytna taktyka, mimo braku potężnego wachlarzu ruchów, sprawiły, że to Horsea Yoi'a Nakuro wyszedł na prowadzenie w pierwszej rundzie. Water Guny rywala nie były aż tak efektywne.. walka jednak nadal trwała.

#112 Cerulean Gym Yoi Spr_HGSS_Misty
-Horsea to królowie raf, jednak to mój, będzie mistrzem basenu! Teraz Flash Cannon! - ryknęła liderka, a jej rybka wystrzeliła promień światła!



#112 Cerulean Gym Yoi Spr_b_4d_116 vs #112 Cerulean Gym Yoi Spr_4d_116
42% vs 22%
Powrót do góry Go down
Yoi
Początkujący Trener
Yoi


Napisanych : 194
Dołączył : 04/02/2015
Wiek : 27

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptySob 28 Lut 2015, 22:57

Patrzyłem się na rozwój całej sytuacji. Walka mogła się podobać. Było ciekawie. Ale jak idzie dobrze, nie znaczy, że tak musi się skupić, więc musimy się pilnować.
-Dobra Horsea, zaczynamy od razu silnym Dark Pulse. Udało się wcześniej, czemu miałby nie działać teraz. Potem musimy zadbać o bezpieczeństwo. Co powiesz na Leer? Myślę, że to dobra opcja. Później przyjmij cios rywala i wyprowadź własny Disable ograniczmy go troszkę, co? Mniej ruchów mniej bólu. Chyba. Dobra teraz postaraj się naskoczyć na jeden z tych podestów, a dzięki Water Gun wybić się w górę. Wtedy spróbujmy zaatakować z góry Dark Pulse, a gdy atak się skończy wrócić do wody. Wtedy dobrze byłoby zaatakować. Myślę, że dobrym wyjściem będzie Leer. Nie ma co. Może się przydać. Następnie nasz chyba najbardziej używalny atak w tej walce. Dark Pulse Ile to już razy dziś ten mroczny ruch nam pomógł. Dobra potem spróbuj wyczekać rywala i zaatakować ponownie. Tak ten sam ruch, dobrze słyszysz. Dark Pulse Później wyczekamy na to co się wydarzy i nastąpią w razie coś ewentualne korekty. Dasz radę? - powiedziałem patrząc na walkę , która była coraz ciekawsza. Taktyka może krótsza, ale mam nadzieję, że równie skuteczna. Zobaczymy. Nie ma co mówić chop.. Zanim się nie przeskoczy. Czas oceni, czy była to dobra taktyka.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptyNie 01 Mar 2015, 13:54

Dark Pulse było kluczem do wygranej, atak o bardzo wysokiej mocy w dodatku z brakiem minusów do efektywności pozwalał twojemu Horsea łapać kolejne punkty przewagi. Flash Cannon liderki, mimo iż równie mocny, wyłączony został przez pierwszy Disable. Czy Misty miała pecha..? Może była nierozważna? A może to tylko część jej genialnej taktyki, nie miało to jednak znaczenia, gdyż dwa koniki morskie po dość nudnym starciu (mimo iż było ono pełne emocji), zakończyły walkę z wyraźnym rezultatem.
-Horsea liderki Misty jest niezdolny do walki. - krzyknęła dziewczynka z flagą wskazującą liderkę. Pierwsza runda należała do wyzywającego!


Doświadczenie:

#112 Cerulean Gym Yoi Spr_HGSS_Misty
-Horsea, nie!! - liderka pisnęła z bólem i wróciła konika morskiego do pokeballa -Zapłacisz mi za to.. nikt nie będzie tak traktował mojej Horsea! Staryu, Do boju!! - na arenie pojawiła się rozgwiazda, gotowa do walki. Do Ciebie jednak należy pierwszy ruch.



#112 Cerulean Gym Yoi 116 vs #112 Cerulean Gym Yoi 120
30% vs 100%
Powrót do góry Go down
Yoi
Początkujący Trener
Yoi


Napisanych : 194
Dołączył : 04/02/2015
Wiek : 27

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptyNie 01 Mar 2015, 14:18

-Świetna Robota Horsea. Zacznijmy od Leer wpływając na statystyki rywala. Potem przyjmij na siebie ruch rywala i od razu wyprowadź własną kontrę w postaci Disable. Miejmy nadzieję, że pomoże nam to jak w walce z Horsea rywalki. Potem zaatakuj Dark Pulse Oczywiście nie można obijać się. Ten rywal już nie jest taki sam, więc spróbujmy go zaatakować trochę inaczej. Wykonaj nowo poznany ruch Bubble, by bąbelki zrobiły trochę problemów rywalowi i zaatakuj Water Gunem prosto w różowy środek. Potem postaraj się wyskoczyć, albo zrobić coś podobnego do tego i zaatakuj rywala z góry. Wymierz mu Dark Pulse. Po upadku do wody, postaraj się szybko pozbierać i znów spróbować wyłączyć jakiś ruch rywalowi Disable. Pierwszą rundę, sprawdzającą zakończ Dark Pulse - powiedziałem do Horsea dość zachowawczo nie wiedząc na co może być stać Staryu rywala.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptyNie 01 Mar 2015, 14:24

Horsea użył dzielnego Leer, po którym dostał z Gyroscope rywalki, szybko zablokował ten atak, co porządnie rozjuszyło Misty.
-Staryu, użyj Thunderbolt! - ryknęła liderka, a twój Horsea zaczął podrygiwać w biednym tańcu śmierci. Konik pierdnął jeszcze bąbelkami na pożegnanie i odpadł z rozgrywek.

-Horsea wyzywającego jest niezdolny do walki. - krzyknęła dziewczynka z flagą wskazującą tym razem Ciebie. Czas na drugiego pokemona


Doświadczenie:

#112 Cerulean Gym Yoi Spr_HGSS_Misty

-Nikt nie dorówna mocy mojego Staryu! Hahaha - pycha w głosie liderki była tak gęsta, że prawie mogłeś jej dotknąć.



#112 Cerulean Gym Yoi 116 vs #112 Cerulean Gym Yoi 120
0% vs 94%
Powrót do góry Go down
Yoi
Początkujący Trener
Yoi


Napisanych : 194
Dołączył : 04/02/2015
Wiek : 27

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptyNie 01 Mar 2015, 14:48

-Horsea, nie przejmuj się. Świetnie się spisałaś. Powrót. Pokaż się Skorupi. Zacznij od Acupressure. Później dość szybko pilnuj, by rywal nie miał zbyt dużych szans na atak. Użyj Knock Off, celując dość mocno w rywala. Później szybko przejdź do trującego ruchu, który zwie się Poison Sting, który oprócz ran, może spowoduję zatrucie, a byłoby to bardzo fajne wyjście. Nie zwalniając tempa przejdźmy do innego ataku, którym jest Bite. Wgryź się w rozgwiazdę dość mocno, by poczuła siłę tego ataku. Potem wykonamy Leer by wpłynąć na statystyki rywala. Następnie wyprowadź silne Pin Missile, bo rywal nie da sobie w kaszę dmuchać, więc nie możemy zwalniać tempa. Nawet gdy zaatakuję, my musimy odpowiedzieć mocniej. Prawda? Potem znów zagryź rywala swoimi zębami używając Bite. Skup się i powtórz trujący ruch. Widziałeś, że oddając pałeczkę rywalowi, ten to bez skrupułów wykorzysta. Tak więc powtórz Poison Sting. Pierwszą rundę zakończ Pin Missile. Skup się, a na pewno sobie poradzisz. Liczę na Ciebie. Pamiętaj, by uważać, rywal jest na wodnym terenie, ty próbuj utrzymać się na podestach wodnych. Rywal może próbować podstępu, ty musisz być twardy. Dasz sobie radę. Trzymaj się. - powiedziałem do stworka, skupiając się na walce, które będzie decydująca w starciu z liderką. Wszystko, albo nic można nawet powiedzieć. Wszystko zależy od tego jak to się skończy...
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptyWto 03 Mar 2015, 15:01

Skorupi wyskoczył na arenę z niemałą energią. Chwilę zajęło mu ogarnięcie ruchu wodnych platform, dryfujących po basenie, to też nie pozwoliło na utrzymanie przewagi podczas pierwszej wymiany ciosów, Poison Sting okazał się jednak panaceum na zło tego świata - a raczej na wysoki stan zdrowia Staryu, który zaczął powoli spływać w dół z każdym kolejnym atakiem twojego podopiecznego. Nie zignorowanie siły Staryu było mądrym posunięciem, szkarłupnia była zwinna i silna, Skorupi jednak odpowiadał mocniejszymi atakami, a zatrucie robiło poważne spustoszenie w jednojednostkowym szeregu wroga. Misty była conajmniej poirytowana, zwłaszcza, że Pin Missle przygwoździło Staryu do jednej z platform za lewe dolne ramię, nie potrwa to jednak dłużej niż jeden, maksymalnie dwa ataki, warto wykorzystać tę informację.


#112 Cerulean Gym Yoi Spr_HGSS_Misty
-Staryu.. co jest? - Misty była zszokowana i skonfundowana za razem. Nie miała pojęcia co się dzieje. Jej źrenice powiększyły się czterokrotnie, gdy zauważyła igły przeszywające ciało Staryu. -Zakończmy tę walkę. Staryu, użyj... ROLLOUT!



#112 Cerulean Gym Yoi 451 vs #112 Cerulean Gym Yoi 120
60% vs 33%
Powrót do góry Go down
Yoi
Początkujący Trener
Yoi


Napisanych : 194
Dołączył : 04/02/2015
Wiek : 27

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptyWto 03 Mar 2015, 16:42

-Skorupi trzymasz się dzielnie, ale najlepszą obroną jest atak! Użyj teraz błyskawicznie Pin Missile, by chwile potem próbować się zbliżyć. Pływać nie umiemy, dlatego musimy liczyć, że rywal sam podsunie nam się jak Magikarp pod nóż i zrobimy z niego Sushi. Mimo to nie przestawajmy w atakach. Zastosujemy sobie Poison Sting, bo mimo, że wróg jest zatruty, ten atak potrafi nam pomóc i na pewno to zrobi. Nie wolno Ci jednak spocząć na laurach. Rywal nie podda się łatwo, wykonajmy sobie Bite, jeżeli będzie to tylko możliwe, jest to ruch, dość przydatny. Powiedzmy to sobie szczerze, ale rywal musi nam się nasunąć. Jeżeli uda nam się go ugryźć, to może i nokaut zadziała? Warto spróbować i zaatakować Knock Off, postaraj się, a na pewno się uda... Chyba.. Dobra, potem zastosuj Leer by wpłynąć na statystyki rywala. Następnie wyczekaj moment i zastosuj na wroga Poison Sting. Dobrze, byłoby zpeuntować naszą walkę w dosadny sposób. Co powiesz na energiczne Pin Missile, z którego od razu przejdziesz na Knock Off? Myślę, że tak będzie dobrze. Spróbujmy!
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi EmptyWto 03 Mar 2015, 21:04

Pin missle wystrzeliło prosto w staryu, który uwolnił się i szybko skontrował Rolloutem. Atak ten miażdżył Skorupiego coraz bardziej, Poison Sting uderzyło, jednak wydawało się, że praktycznie nie zadaje obrażeń rozgwieździe, kolejne uderzenia Rollout bolały coraz bardziej, były tez coraz szybsze, Bite odrzuciło Skorupiego na ścianę, a potem rozjechało go w 'zderzeniu' z żenująco słabym (w porównaniu z 5tym superefektywnym rolloutem) Knock Off. Staryu przestał się rollować i upadł na jedną z platform. Skorupi podniósł się resztką sił i wykonał Leer w stronę... nieprzytomnego przeciwnika..? Ha! Trutka okazała się kluczem do sukcesu w tym starciu, może nie do końca zamierzonym, ale kogo to obchodzi!
Dziewczynka z flagą ogłosiła zwycięstwo wyzywającego.

-Staryu, to była dobra walka. - powiedziała chłodno liderka, zawracając pokemona do jego biało-czerwonej kuli. Następnie wskoczyła do basenu, przepływając większość dystansu pod wodą. Wypłynęła tuż przy tobie i wyskoczyła na brzeg, prawie jak jakaś syrena czy inne morskie stworzenie.
-Gratuluję, udało Ci się pokonać wszystkie moje pokemony, a to jest dowód twojej wygranej w mojej sali. - na otwartej dłoni trzymała małą niebieską łezkę.


#112 Cerulean Gym Yoi 20px-Cascade_Badge


Doświadczenie:


-Rahela da Ci resztę wygranej, papatki! - Misty zarzuciła na siebie ręcznik i wybiegła z sali.


Wygrana:
#112 Cerulean Gym Yoi 100px-FireRed_LeafGreen_Misty
Powrót do góry Go down
Sponsored content





#112 Cerulean Gym Yoi Empty
PisanieTemat: Re: #112 Cerulean Gym Yoi   #112 Cerulean Gym Yoi Empty

Powrót do góry Go down
 
#112 Cerulean Gym Yoi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» #027 Cerulean Gym | Celestia
» #152 Cerulean Gym || ReBorn
» #156 Cerulean Gym || Dayana

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Gyms-
Skocz do: