Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 ReBorn

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

ReBorn Empty
PisanieTemat: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 17:07

Wymieniać tego można od cholery i ciut, ale najważniejsze jest to:

W skrócie:
Porzucił walkę z liderem zostawiając gracza z odpisem który nie uwzględnia podstawowego elementu taktyki gracza, tym samym uniemożliwiając dalszą walkę.

Dłuższa wersja:
Kliknij napis by wyświetlić:
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 17:09

Jaki ja jestem podły... ; ; Jak ja mogę tak żyć...? ; ;

Pomijamy fakt że tobie przeszkadzały nawet LEGALNE rzeczy takie jak...hmmm...Pidgeotto używający Toxic? Albo twój problem że w gymach nie ma "fabuły"? Albo...to że "Falkner ma dbać o miasto i nie niszczyć budynków publicznych" ani "wyrzucać pokemonów z wieżowca"? D:

Ale wracając do tematu, tak jestem okropnym człowiekiem... ; ;

*ubiera worek i idzie na kolanach do Częstochowy...* ; ;
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 17:22

(Dla ciekawych, o 17:13 wykonał edit który NADAL ignoruje użycie embera które uniemożliwiłoby zatrucie.)
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 18:38

Wypowiem się jako jeden z adminów, a moje zdanie na ten temat jest takie:
Niby ataki w grach (tych spod kategori DS, czy GBA) mają zapisane celność ataków i tego typu rzeczy. Celność niektórych wynosi 100, ale gdyby każdy z tych ataków trafiał... Jak dla mnie wtedy cała defensywa w durzej ilości przypadków nie ma sensu. Nie ma sensu pisanie dobrych strategii skoro można zwyczajnie wypisać listę ataków i wio do przodu.
Co więcej. Ember był strategią obronną, która miała blokować toxic. Nie zapominajmy jednak o jednej ważnej rzeczy: Lider nie jest zwykłym trenerem. Znaczy się może jest, ale jednak jego doświadczenie jest większe i - dla mnie bynajmniej - powtarzanie tego samego manewru, czyli "gdy przeciwnik użyje toxic kontruj emberem" nie ma prawa udać się za każdym razem. Po prostu każdy sprytny lider wymanewrowałby przeciwnika improwizując atak toxicem, a używając całkiem innego i może potężniejszego ataku. Innymi słowy lider w końcu będzie potrafił przewidzieć powtarzaną przez pokemona w kółko strategię.
Co do opisu walki to ciężko i czasami naprawdę się nie chce dokładnie opisywać walki atak po ataku, bo jest to monotoniczne i nudne. Dlatego wybiera się ciekawsze fragmenty, bądź te ważniejsze i ogień do przodu.

Tak więc ode mnie to tyle. Niech się wypowie reszta na ten temat i sami zainteresowani ewentualnie.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:02

Nie chodzi o samo użycie Toxic, tylko o zignorowanie Embera. Nie znalazłem w tym już edytowanym poście wzmianki o eksplozji będącej jej skutkiem. Rozumiem że sprytny lider by tak zrobił, ale w poście czytamy wyraźnie że po prostu się rozbryznął - W takiej sytuacji zostałby podpalony. Co innego gdyby atak trafił np. w bok. Tu jednak oblepiona ma być część z której wydobywa się czynnik neutralizujący. Nawet przy ataku z bliska w pysk doszłoby raczej do zapłonu... Dlatego zresztą miał się chronić także pod ławkami.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:23

Pomyślmy. Biorąc pod uwagę ostatnie dwa zdania z sędziowania ReBorna:

Cytat :
Ławki spowodowały że odbita ciecz - której część wylądowała na futrze i pysku psiaka - rozlała się w najbliższym otoczeniu poka. Houndour spojrzał krótko na ciebie, nie do końca pewny czy Ember w tym otoczeniu to najlepszy pomysł...

Kiery Houndour śmigał pod ławki to ptak użył toxic tak? Houndour nie zdążył zareagować na czas (cwaniastwo lidera, które co prawda nie zostało opisane w poście ReBorna) przez co mamy rozbryzgnięcie sie trującej cieczy, której część spada na Houdnoura, a część w okół niego. Niekoniecznie w momencie rozbryźnięcia musi podpalić tą truciznę. To co spadło na psa go zatruwa, a użycie w tym momencie embera, spowodowałoby wybuch trucizny w pobliżu psa i jego ranienie. Jeśli coś w tej chwili pominąłem lub źle przeanalizowałem to proszę o zwrócenie uwagi, bo nie śledziłem walki przez cały czas więc nie wiem co mogło ulec zmianie.
Znaczący jest też rodzaj trucizny, bo w końcu nie każda się będzie palić prawda? Ale to akurat mało istotne w tym względzie.
No cóż, w każdym razie jeśliw wszystko dobrze przeanalizowałem to moja propozycja jest następująca: Zostajemy tak jak jest z ostatnim postem ReBorna, ja usuwam ostatnie dwa posty z zrzeczeniem się prowadzenia walki i twój z prośbą o edycję posta, po czym przejmuję walkę do samego końca.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:25

Wojas021 napisał:
Pomyślmy. Biorąc pod uwagę ostatnie dwa zdania z sędziowania ReBorna:

Cytat :
Ławki spowodowały że odbita ciecz - której część wylądowała na futrze i pysku psiaka - rozlała się w najbliższym otoczeniu poka. Houndour spojrzał krótko na ciebie, nie do końca pewny czy Ember w tym otoczeniu to najlepszy pomysł...

Kiery Houndour śmigał pod ławki to ptak użył toxic tak? Houndour nie zdążył zareagować na czas (cwaniastwo lidera, które co prawda nie zostało opisane w poście ReBorna) przez co mamy rozbryzgnięcie sie trującej cieczy, której część spada na Houdnoura, a część w okół niego. Niekoniecznie w momencie rozbryźnięcia musi podpalić tą truciznę. To co spadło na psa go zatruwa, a użycie w tym momencie embera, spowodowałoby wybuch trucizny w pobliżu psa i jego ranienie. Jeśli coś w tej chwili pominąłem lub źle przeanalizowałem to proszę o zwrócenie uwagi, bo nie śledziłem walki przez cały czas więc nie wiem co mogło ulec zmianie.
Znaczący jest też rodzaj trucizny, bo w końcu nie każda się będzie palić prawda? Ale to akurat mało istotne w tym względzie.
No cóż, w każdym razie jeśliw wszystko dobrze przeanalizowałem to moja propozycja jest następująca: Zostajemy tak jak jest z ostatnim postem ReBorna, ja usuwam ostatnie dwa posty z zrzeczeniem się prowadzenia walki i twój z prośbą o edycję posta, po czym przejmuję walkę do samego końca.

Pominąłeś fakt że Pidgeotto używający Toxic jest nielogiczny :C

Poza tym Dayana już przejęła jego walkę i czeka aż Nyan napisze posta, bo teraz jego kolej.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:42

Houndour nie miał używać tego Embera tylko w reakcji na ciecz. On po prostu miał powtarzać ten atak w ramach osłony. Lecąc na pysk Houndoura musiałby się więc zapalić. Pomijając to, toksyczny ma być kontakt z oparami ulatniającymi się z substancji (Widać w anime), więc w razie jej zapalenia w momencie lądowania opary nie zdążyłyby zatruć pokemona... Inaczej byłoby gdyby trafiły w tylne części ciała psa. Co do ranienia, skoro trucizna jest wypalona eksplozja miałaby typ ognisty, co jest  negowane przez Flash Fire...

*edit*
I sądzę że w tej sytuacji edycja w celu zmiany miejsca lądowania trucizny byłaby dość tanim chwytem.


Ostatnio zmieniony przez Nyanyan dnia Sro 09 Kwi 2014, 19:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:44

Eksplozja to nie atak...Flash Fire działa tylko kiedy pokemon jest ZAATAKOWANY przez rywala ATAKIEM typu Fire. Poza tym Flash Fire nie neguje obrażeń - Flash Fire zwiększa obrażenia jakie pokemon zadaje atakami typu Fire :3

Education 101 ^o^
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:46

Cytat :
Flash Fire makes the user immune to Fire-type moves and will activate when hit by one
Nie. Wcale nie neguje obrażeń. Wcale.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:50

Nawet jeśli to eksplozja nie zalicza się jako atak pokemona, o których mowa w tym co podałeś.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:52

Zalicza się jako atak ognisty. Pokemona czy nie.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:54

Ok Nyan rozumiemn, ale... Nie uważasz, że w tej chwili robisz lekki dramat o zaledwie jeden atak (albo raczej o nie uwzglednienie go w odpisie)? I w sumie masz taką opcję też: Houndour przygotowywuje się do użycia embera po raz tam kolejny (żaden pokemon nie jest w stanie chyba przez cały czas stać i napażać drugiego emberem), to jeśli wtedy spadnie na jego pysk trucizna to najpierw go zatruje a dopiero się od ognia odpali. Przynajmniej dla mnie tak by to wyglądało. A dwa to było tam wspomniane, że trucizna wylądowała na jego bokach.
Tak jak mówię, dramę robicie o nic. Nie lepiej podać sobie ręce, zapomnieć o wszystkim i gra gitara? Gdyby to był event to jeszcze można by się kłócić, ale o zwykłą walkę w gymie? To jak będzie? Zamykamy temat, Dayana (skoro się zadeklarowała) prowadzi ci dalej gym i wszystko jest w porzo, czy dalej się kłócicie i czekamy z tym na Szkota?
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:55

Ja się z nim nie kłócę o nic .-. Jaki mam w tym cel? Jego gym, on czas traci, czekając nie wiadomo na co .-.

Pisałem już dawno, ja do niego nic nie mam .-.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 19:58

Dobra, zamknijmy temat. Szkoda tylko że takie oszustwo przechodzi, bo to źle wróży innym walkom prowadzonym przez ReBorna.

Also, prosiłbym o uwzględnienie eksplozji w celu aktywacji umiejętności Flash Fire. I tak Houndour nie oberwie.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 20:04

Nie każdy wybuch =/= ogień, równie dobrze może być raniony siłą odrzutu. A temat po tym poście zamykam. Ja tam specjalnie jakiegoś wielkiego uchybienia nie widzę, jak Szkot się czegoś dopatrzy to i tak w temacie może napisać, a najwyżej ja burę dostanę xD
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn EmptySro 09 Kwi 2014, 23:24

BOŻE, PATRZYSZ A NIE GRZMISZ.

W tej chwili przybywa Adminka, którą wszyscy znają z uśmiechania się i nie wtrącania w takie sprawy.

Ale przeczytałam temat i aż mnie krew zalała.

James jaki jest wszyscy wiedzą, ale w tym przypadku, Nyan, uważam, że przyczepiłeś się, jak rzep do psiego ogona. Nie widzę nic złego w sposobie prowadzenia gymu przez Jamesa. Jak dla mnie dramat jest robiony z dupy o jakieś gówno.

I co mają znaczyć słowa "Szkoda tylko że takie oszustwo przechodzi, bo to źle wróży innym walkom prowadzonym przez ReBorna."?

Jeżeli macie coś do siebie, a to nie pierwszy raz, jak się o coś kłócicie, to załatwcie to między sobą. Nie przelewajcie tego na forum, taka moja prośba. Bo to nie służy nam wszystkim.

I pamiętajcie, kocham was obu ; ; Ale nie wtedy, kiedy wyrywacie sobie zabawki i się nimi lejecie po głowie ; ;
Powrót do góry Go down
Sponsored content





ReBorn Empty
PisanieTemat: Re: ReBorn   ReBorn Empty

Powrót do góry Go down
 
ReBorn
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» ReBorn KP
» Box ReBorn
» ReBorn vs. Ajana
» #032 Luminose Gym | ReBorn
» ReBorn vs Celestia

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum-
Skocz do: