Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Lazure Random League!

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Lazure Random League! Empty
PisanieTemat: Lazure Random League!   Lazure Random League! EmptyWto 24 Cze 2014, 00:37

W Random Championship nie ma zbyt wielkiego życia...więc pomyślałem że warto może spróbować oryginalnego pomysłu który rzucił wtedy Wojas.

A więc...Liga.

Mój pomysł na to:

- Liga trwa miesiąc kalendarzowy.
- Zapisuje się kto chce.
- Format walk: Każdy z Każdym (ew. można dodać też rundę rewanżową)
- Zasady: Random Challenge na pokemon showdown.
- Możliwe dobranie kolejnych walk, ale dostajemy za wygraną połowę normalnych punktów , za porażkę tracimy (patrz niżej)
- Nagrody - jako że byłoby to...nazwijmy to "nieoficjalne" przedsięwzięcie, nagrody fundowane były przez uczestników - myślę tu albo o donacji do puli nagród albo ustalone wkupne - zwycięzca zbiera całość.

Punktacja:

- Za wygraną walkę otrzymujemy 1 punkt. Za porażkę 0 punktów.
- Dodatkowa walka - za wygraną otrzymujemy 0.5 punkta i połowę różnicy pokemonów (np. pokonaliśmy przeciwnika 6:0, do naszego wyniku dopisywane jest +3 a nie +6). Za przegraną tracimy punkt. Wyjaśnienie niżej.
- W przypadku remisu punktowego, o miejscu decyduje +/- (różnica pokonanych poków do straconych)
- Jeżeli i to jest równe, idziemy do stosunku punktów do stoczonych walk. Np. 2 userzy mają po 6 punktów:

User A stoczył 5 walk podstawowych, oraz 2 dodatkowe i wygrał obie - łącznie 6 punktów w 7 walkach.

User B stoczył 5 walk podstawowych oraz 5 dodatkowych, 4 wygrał i jedną przegrał - łącznie 6 punktów w 10 walkach.

User A ma stosunek punktów 6/7 = 0.86
User B ma stosunek punktów 6/10 = 0.60

A więc User A ma wyższe miejsce w tabeli.

Dodatkowe Walki:

Możliwe będzie stoczenie dodatkowych walk, ponad te wynikające z walk "każdy z każdym", ale obciążone to jest ryzykiem utraty punktu. Zysk 0.5 punktu wydaje się być niewielki - ale pamiętajcie - Punkty liczą się w pierwszej kolejności. A więc jeśli ktoś ma 5.5 pkt a ktoś 5 pkt, to wiadomo kto będzie wyżej, prawda? Każdy ma prawo do dodatkowych walk, więc nie ma tu mowy o tym że ktoś "niesprawiedliwie" nabija sobie punkty.

Nagrody:

Tu myślałem o systemie albo donacji - każdy wpłaca ile może, ile chce - ewentualnie ustalić jakieś minimum tylko i pozwolić na większe wpłaty jeśli user chce. Albo, ustalić sztywną, konkretną sumę za wstęp do ligi. Oczywiście każdy user posiadający grę - bo to jest wymogiem do posiadania konta bankowego - będzie mógł dołączyć. Jednak zapisy odbywałyby się w ostatnim tygodniu miesiąca (np. zapisy do sierpniowej ligi w ostatnim tygodniu lipca) i po rozpoczęciu ligi nie można do niej dołączyć.


To jest projekt czysto...hmm..."userski". Stworzony dla userów, ewentualne nagrody także fundowane przez userów - także jeśli chodzi o naszą kochaną administrację, nie widzę powodu abyście miały coś przeciwko :) Oczywiście chętnie wysłucham waszych "ale" jeśli jakieś są.

Pomyślałem że można by jakoś przekształcić Random Championship i zrobić z tego zabawę która mogłaby zaangażować więcej niż 2 osoby naraz :)

A więc...czekam na opinie oraz ewentualne zastrzeżenia i sugestie :)
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Lazure Random League! Empty
PisanieTemat: Re: Lazure Random League!   Lazure Random League! EmptyWto 24 Cze 2014, 07:13

Ja jestem za, z przyczyn wiadomych. Tylko z tymi dodatkowymi walkami... Może to się skończyć tym, że ci co umieją grać będą walczyć z tymi co tak średnio sobie radzą.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Lazure Random League! Empty
PisanieTemat: Re: Lazure Random League!   Lazure Random League! EmptyWto 24 Cze 2014, 08:04

Tak, ale wiesz jakie jest ryzyko :) Nawet najlepsi mogą dostać baty w tym jeśli losowanie nie będzie pomyślne ;)
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Lazure Random League! Empty
PisanieTemat: Re: Lazure Random League!   Lazure Random League! EmptyWto 24 Cze 2014, 09:01

Co do 'Nagród' to jak dla mnie i tak najlepsza będzie sztywna wartość, bo przy luźnej i tak będzie wpłacana najmniejsza. Takie 200$ chyba by było optymalne. Niewiele, zachęciłoby ludzi do udziału, a za 10 osób już byłoby 2000$ do zgarnięcia. Na 500$ byłoby ciężko pewnie kogoś skłonić.
Powrót do góry Go down
The Coon
Początkujący Trener
The Coon


Napisanych : 222
Dołączył : 30/03/2014
Wiek : 30

Lazure Random League! Empty
PisanieTemat: Re: Lazure Random League!   Lazure Random League! EmptyWto 24 Cze 2014, 12:01

Choć nie jestem wielkim fanem randomów, to jestem na tak
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Lazure Random League! Empty
PisanieTemat: Re: Lazure Random League!   Lazure Random League! Empty

Powrót do góry Go down
 
Lazure Random League!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Random Showdown Lazure League
» Lazure Poker League
» #1 Pokemon Showdown Lazure League!
» I Oficjalny Random Lazure Showdown!
» Random move

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Pomysły-
Skocz do: