Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Turniej

Go down 
5 posters

Czy jesteś Za, czy Przeciw?
Tak
Turniej  Vote_lcap67%Turniej  Vote_rcap
 67% [ 6 ]
Nie
Turniej  Vote_lcap33%Turniej  Vote_rcap
 33% [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 9
 

AutorWiadomość
Nailer
Dzieciak z PokePluszakiem
avatar


Napisanych : 10
Dołączył : 17/06/2014
Wiek : 27

Turniej  Empty
PisanieTemat: Turniej    Turniej  EmptyNie 22 Cze 2014, 15:40

A więc tak, pomysł dotyczy Turnieju rozgrywanego na innych zasadach, o czym przeczytacie niżej. W wypadku zgody, mogę wszystko rozpisać, tylko najpierw trzeba ją mieć.


A więc tak, po pierwsze Turniej dzieliłby się na Eliminacje Fazę Turniejową.
Eliminacje to walki, które wyłonią najlepszych 8 graczy, którzy zagrają dalej. Turniej nie ma na celu pokazania, który trener osiągnął najwięcej, tylko ten, który potrafi najlepiej walczyć. Nie chodzi to co złapałeś, bo wiadomo, jeżeli twój Pokemon ma kilka bądź kilkanaście poziomów przewagi to słabszemu rywalowi będzie trudno pokazać swoje umiejętności nawet, gdy jego sposób myślenia i taktyki są na wysokim poziomie. Liczba zgłoszonych graczy jest dowolna, Eliminacje byłyby tak zrobione, że w końcowym rozrachunku zostawały by tylko najlepsze do walk między sobą. Za każdym Razem Sędzia Podaje 5 numerów pasków od 1-10 i każdy z walczących wybiera swój pas z 6 Pokemonami. To co znajduję się w środku wybiera walczący. Pokemony można zmieniać do póki wszystkie z walczących nie będą całkowicie wykluczone z walki (K.O.) W Eliminacjach używamy 3 Pokemonów, w Fazie Turnieju działałoby to inaczej. Ćwierćfinał to 4 Pokemony, Półfinał 5, a Finał to 6 Pokemonów. Nie znamy zawartości Pasu i za każdym razem pas zawiera co innego.  Losowość Pokemonów i fakt, że wybieramy na czujkę powoduję, że musimy poradzić sobie i wykorzystać arenę i atuty danego stworka, bądź zmienić go na innego. Turniej powinien być darmowy, a karani jedynie gracze, którzy nie odpiszą w wyznaczonym czasie, bądź po zapisaniu się zrezygnują. Dla zwycięzcy powinna być drobna nagroda w postaci wybranego jaja wybranego przez samego gracza i zatwierdzonego przez Adminki i bonu na wybraną wcześniej sumę do Sklepu. Ja bym proponował 6 tyś Plus to jajo dla zwycięzcy. Każdy kto załapię się do Fazy Turniejowej, a nie wygra powinien mieć jednakową nagrodę pocieszenia.

Czekam na Opinię. Włączam Ankietę.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Turniej  Empty
PisanieTemat: Re: Turniej    Turniej  EmptyNie 22 Cze 2014, 15:47

Losowość pokemonów wyklucza możliwość wyłonienia najlepszego trenera. Dlaczego? Proste. Nawet najlepszy gracz nie wygra, jeżeli trafi mu się Onix a rywalowi Lombre albo coś takiego. Ogólny zamysł, taki jak jest podany w poście - dla mnie na nie.

Zmieniając kilka rzeczy? Może...przede wszystkim - jeżeli chodziłoby o wyłonienie najlepszego trenera, trzeba by jakoś zagwarantować brak przewagi typów - tak żeby żaden jej nie miał i typy pozostały neutralne.

Poza tym walki 4 na 4 czy 6 na 6 trwały by wieki. Pierwsze walki 1 na 1, półfinały 2 na 2 i finał ew. 3 na 3. Nie wiem czy jest sens przeciągać taki turniej - który byłby w sumie tylko dla zabawy.

Wykluczyłbym też możliwość zmiany pokemona - skoro ma to pokazać kto potrafi wykorzystać danego pokemona najlepiej do walki, zamiast robić dawać możliwość do zmieniania pokemona co chwilę.

Powrót do góry Go down
Zefonit
Mistrz Regionu
Zefonit


Napisanych : 2708
Dołączył : 17/04/2014
Wiek : 29

Turniej  Empty
PisanieTemat: Re: Turniej    Turniej  EmptyNie 22 Cze 2014, 15:50

Po prostu można rozpisać paski tak, aby w każdym znalazły się przedstawiciele tych samych typów. Czyli po jednym wodnym, po jednym ognistym itd.
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Turniej  Empty
PisanieTemat: Re: Turniej    Turniej  EmptyNie 22 Cze 2014, 16:00

Zagłosowałam na nie, bo nie mam zamiaru brać w czymś takim udziału. Poza tym, zrobi się trochę bałaganu.
Ale decyzję pozostawiam wam, jak i Szkotowi - bo to ona ma ostateczne zdanie. C:
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Turniej  Empty
PisanieTemat: Re: Turniej    Turniej  EmptyWto 24 Cze 2014, 11:36

Ja jestem na nie. Nie wiem kto zajął by się prowadzeniem takiego eventu, ale dla mnie osobiście jest kolejna rzecz na forum która wprowadzi więcej bałaganu niż pożytku. \

Turniej między userami można zrobić w na kształt finałów ligii, jednak dopiero wtedy kiedy spora część naszych userów będzie w posiadaniu 8 odznak. Czyli za miesięcy parę. c:
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Turniej  Empty
PisanieTemat: Re: Turniej    Turniej  Empty

Powrót do góry Go down
 
Turniej
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Turniej vs. TinTower
» Turniej Łapania Robaków

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Pomysły-
Skocz do: