Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptyNie 30 Mar 2014, 19:22

To jest chyba jedna z kluczowych spraw. Trzeba obmyśleć jak to będzie działać. Ja mam trzy proopozycje:

1. Mega Evo traktowane jest jako zwykłe evo, więc zdobywamy kamyk i ewoluujemy poka.
2. Powstaje coś takiego jak Mega Evo limit. Naliczamy tam %. I gdy pokemon zdobędzie 100% tego czegoś, a zarazem będzie posiadał kamień to będzie mógł w danej walce ewoluować.
3. Zdobywamy kamienie dla pokemonów, ale by użyć mega evo trzeba wykupić ładunek mocy potrzebny do przeprowadzenia takowej ewolucji. Po użyciu trzeba kupić nowy.

Ja sam jestem za którąś z opcji 2 lub 3. Mega Evolucje są jednak zbyt silne w porównaniu do zwykłych nieposiadających ich pokemonów, więc możliwość pozostania ich w jednej formie cały czas, szczególnie w jakiś eventach byłaby niesprawiedliwa. Pozostałe dwie opcje nieco to balansują.

Kolejna sprawa to wylęganie się pokemonów z breedingu. Może zamiast odczekiwać xx stron na wylęgnięcie się poka w grze to lepiej byłoby założyć wylęgarnie gdzie pokemon po xx czasy by się wylęgał za opłatą. Dla tych co cenią sobie kasę oczywiscie mogłaby pozostać stara opcja.
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptyNie 30 Mar 2014, 19:25

4) Mega Evo jest dostępne tylko kiedy sp. attack jest załadowany.
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptyNie 30 Mar 2014, 19:39

Wojas021 napisał:
1. Mega Evo traktowane jest jako zwykłe evo, więc zdobywamy kamyk i ewoluujemy poka.
Dla mnie ta opcja absolutnie odpada, gdyż jest to nie fair względem pokemonów nie mających Mega Evo.

Bardziej przychylam się do dwóch kolejnych opcji, z czego najbardziej przekonuje mnie punkt 3.
A dostępność kamienia pozwalającego na Mega Ewolucję tylko na drodze eventowej według mnie jest także dobrym rozwiązaniem. Ewentualnie, w sklepie za pokaźną sumkę.

Co do propozycji Nyana. Głupi pomysł to nie jest. o:

Jeszcze ten breeding. Temat u prof Lilie, z wykluwaniem nie byłby zły. I zaoszczędzało by się trochę czasu, tak sądzę.
Powrót do góry Go down
Malaya
Dzieciak z PokePluszakiem
avatar


Napisanych : 18
Dołączył : 30/03/2014

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptyWto 01 Kwi 2014, 21:27

Mega ewolucje

Osobiście opowiadam się za pierwszą propozycją gdyż mi ewolucja kojarzy się jasno - pokemon się zmienia, nie tylko zewnętrznie ale i wewnętrznie. Dlatego takie zmianianie i odmienianie wydaje mi się nienaturalne i udziwnione. Z łatwością można sprawić, by nikt nie był poszkodowany przez mega ewolucje zakładając, że byłyby traktowane jak normalne, nieodwracalne ewolucje.

Mega mają podobne staty do legend, powinny więc być traktowane podobnie. Podobne/te same zasady powinny je obowiązywać, by było fair.
1. Tylko JEDNA mega ewolucja/legenda na gracza, zdobywana jako główna nagroda w dużych ewentach.
2. Pokemon mega/legenda nie może być używany w eventach, ani w oficjalnych turniejach. Można ich jednak używać w salach oraz w prywatnych walkach jeśli przeciwnik się zgodzi.
3. Pokemon musi mieć poziom 40, by ewoluować w mega.
4. Ewentualnie - pokemon taki nie może wyjść poza poziom 50.

Zapewni to, że gracz który zdobędzie taki kamyczek nie dostanie go fuksem - by w ogóle się o niego starać, będzie musiał włożyć sporo pracy w grę i swoje pokemony. A z dodatkową siłą idą ograniczenia, które wydają mi się fair. Tak samo jak nikt nie chciałby się mierzyć z Mega w walce eventowej, to samo raczej powinno tyczyć się legend. Mega nie trzeba się bać, jeśli spojrzy się na nie od tej strony.


Propozycje 2 i 3... no nie przekonują mnie nawet gdyby nie było tej pierwszej. To mi się wydaje takie scifi na maksa i po prostu odbiera klimat pokemonów. Kupowanie ładunków, a może będziemy podpinać poki za ogon do prądu, by się "naładowały" przed walką? Ewentualnie propozycja Nyana jest jeszcze do rozważenia.

Bo spójrzcie - jesli walczy się z kimś kto ma kamień to i tak najpewniej da radę go w końcu użyć. Wg mnie utrzudnia to znalezienie przeciwnika, bo to jest takie niepewne. Lepiej mówić wprost - mam mega ewo, ty masz legendę więc będzie fair. A nie, mam pokemona "tykającą bombę", kto powalczy?

Posiadanie mega/legendy to powinno być raczej coś w stylu osobistego osiągnięcia, a nie posiadania najsilniejszego poka któremu nikt nie podskoczy.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 07:22

W Mega Evo pokemony zmieniają w zasadzie tylko swoją formę jak np. Castrofom, Cherim itp. Poza tym tykająca bomba? Do drugiej opcji, czy opcji Jamesa trzeba stoczyć 10 walk, by odpalić mega evo. W trzeciej też te "ładunki" tanie by nie były i masz wybór, albo możliwość użycia mega evo, albo kupienie czegoś innego. Do tego wszystkiego jeszcze potrzebny kamyk.To, gdzie możnaby używać mega evo pokemona i w jaki sposób byłoby do uzgodnienia jeszcze.
Powrót do góry Go down
Malaya
Dzieciak z PokePluszakiem
avatar


Napisanych : 18
Dołączył : 30/03/2014

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 09:25

Nie chodzi o cenę ładunków ale o samo ich istnienie - totalnie psuje klimat wg mnie. Gdybyś sam tego nie wymyślił to byś przyznał rację że pomysł do bani.

Ewolucja to ewolucja, Mega to też są ewolucje, a nie zmainy formy. Pokemon dorasta zewnętrznie i wewnętrznie. Powrót z tego jest nienaturalny, poza tym czuję że w takim wypadku te kamienie będą łatwiejsze do zdobycia.

To po 10 walkach w każdej można odpalić mega evo? Powiem tak - bardziej cenię je za wygląd niż za staty może dlatego nie robię z tego takiego problemu. Nadal opracowana przeze mnie pierwsza opcja wydaje mi się najciekawsza na forum, a z wypisanymi przeze mnie zasadami wszystko jest fair dla każdego - a to był niby główny powód przeciw.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 10:40

Wojas021 napisał:
W Mega Evo pokemony zmieniają w zasadzie tylko swoją formę jak np. Castrofom, Cherim itp. Poza tym tykająca bomba? Do drugiej opcji, czy opcji Jamesa trzeba stoczyć 10 walk, by odpalić mega evo. W trzeciej też te "ładunki" tanie by nie były i masz wybór, albo możliwość użycia mega evo, albo kupienie czegoś innego. Do tego wszystkiego jeszcze potrzebny kamyk.To, gdzie możnaby używać mega evo pokemona i w jaki sposób byłoby do uzgodnienia jeszcze.

Wut? O_O Czy ja o czymś nie wiem...? ; ;
Powrót do góry Go down
Shiko
Początkujący Trener
avatar


Napisanych : 228
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 27

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 11:45

Malaya napisał:
To po 10 walkach w każdej można odpalić mega evo? Powiem tak - bardziej cenię je za wygląd niż za staty może dlatego nie robię z tego takiego problemu.
1) Sądzę że użycie mega-evo resetuje licznik, nieważne czy pod jego wpływem użyjesz sp. ataku czy nie
2) Staty tutaj tak jakby nie obowiązują, z tego co widziałem, tylko opisowo XD
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 12:16

Malaya, tak jak napisał Wojas MegaEwolucja jest tymczasowa. Nie zamierzam wprowadzić tego na forum, jako formę stałą. Co innego gdyby faktycznie była to zmiana stała.
Ale muszę przyznać, że na chwilę zgłupiałam i musiałam zasięgnąć opinii u Bulbapedii xD

Jak na moje, do uzgodnienia zostaje sposób zdobycia kamienia potrzebnego do MegaEvolucji i sposób w jaki będzie się "ładować" możliwość zmienienia takiego Charizarda w jego silniejszą formę.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 13:03

A może użyjmy respektu do tego? D: 1 Megaewolucja na każde 5lvli respektu. W sensie, na levelach 5-10 można mieć 1 ME, 11-15 2 ME, 16-20 3 ME itd. Oczywiście ban na używanie ich w eventach
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 13:28

^Dobry pomysł. W sumie od czegoś ten respekt jest i można wykorzystać do na wiele sposobów.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 16:58

ReBorn napisał:
A może użyjmy respektu do tego? D: 1 Megaewolucja na każde 5lvli respektu. W sensie, na levelach 5-10 można mieć 1 ME, 11-15 2 ME, 16-20 3 ME itd. Oczywiście ban na używanie ich w eventach

Dobre :P

Jednak weźmy pod uwagę, że jak ktoś ma startera z mega evo i będzie chciał go wystawić w evencie? Automatycznie mu to odpada chyba. Czy coś w tym momencie źle zrozumiałem.
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. EmptySro 02 Kwi 2014, 17:17

Dopóki nie osiągnął formy Mega, to może. Jeśli to bedzie tak że tylko w trakcie walki i na czas walki będzie forma Mega, to po prostu ban na używanie tego w eventach i tyle. Jeśli forma zostaje na stałe - to dopiero po osiągnięciu formy Mega nie może być w Eventach
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty
PisanieTemat: Re: Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.   Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów. Empty

Powrót do góry Go down
 
Mega Evolucje, a także wylęganie sie pokemonów.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Typy pokemonów.
» Doświadczenie dla pokemonów
» Statystyki, a natura pokemonów!
» Flying Champion - Walka o tytuł mistrza pokemonów latających.
» Mega Ewolucje - Podejście drugie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Pomysły-
Skocz do: