Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Manga Pokemon

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Berry
Początkujący Trener
Berry


Napisanych : 346
Dołączył : 24/03/2014

Manga Pokemon Empty
PisanieTemat: Manga Pokemon   Manga Pokemon EmptyPon 12 Maj 2014, 23:30

Tutaj można śmiało porozmawiać o mandze Pokemon. Ja kiedyś zapoznałem się z jej treścią, aż do wydarzeń w Sinnoh, ale gdzieś w połowie przerwałem. Obecnie postanowiłem zacząć od nowa, jestem obecnie przy walkach Red'a z legendarnymi ptakami z Kanto, czyli końcówka pierwszej serii. Jak dla mnie manga jest zdecydowanie ciekawsza. Przede wszystkim zmieniają się główni bohaterowie. W anime natomiast mamy do czynienia z Ashem, który chociaż odwiedził już setki miast, zdobył parędziesiąt odznak - wciąż ma zaledwie dziesięć lat, co jest lekko mówiąc irytujące. Dodatkowo w mandze Pokemony są bardziej stanowcze i brutalne. Fabuła jest także bardziej przemyślana etc. Jakie są wasze przemyślenia nt. Mangi? Wolicie ją czytać, czy może oglądać Anime?
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Manga Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Manga Pokemon   Manga Pokemon EmptyWto 13 Maj 2014, 07:19

Fajnie mi się czytało mangę, ale przerwałem to na BW. Fakt, że manga jest bardziej rozwinięta fabularnie i potacie są ciekawsze to jednak łapanie pokemonów lepsze jest w anime. No i fakt zmieniających się bohaterów... Nie do końca to mi przypadło do gustu, bo Red jest fajną postacią tak jak Blue czy Gold.
Powrót do góry Go down
Berry
Początkujący Trener
Berry


Napisanych : 346
Dołączył : 24/03/2014

Manga Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Manga Pokemon   Manga Pokemon EmptyWto 13 Maj 2014, 22:26

Co do łapania Pokemonów - to fakt w anime chyba naprawdę lepiej to wygląda. W mandze można się delikatnie pogubić, bo czasami sam Red tylko "informuje", że pochwycił tam jakieś Pokemony i najzwyczajniej można się w tym trochę pogubić. Natomiast co do zmian - to dla mnie są one jak najbardziej korzystne [wiadomo, co kto woli..], ale oglądanie Asha wciąż głupiutkiego dziesięciolatka jest trochę nużące.
Powrót do góry Go down
Vapuś
Dzieciak z PokePluszakiem
avatar


Napisanych : 20
Dołączył : 01/06/2014
Wiek : 34

Manga Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Manga Pokemon   Manga Pokemon EmptyPon 02 Cze 2014, 10:43

Hejka!
Nie chciałem rozpoczynać nowego tematu dla tej informacji, więc dziele się z nowiną tutaj :P

Wszystkich entuzjastów mangi zapraszam do podpisania petycji do JPF'u z prośbą o wydanie mangi Pokemon Special/Adventure. Więcej szczegółów:
http://kspmill.deviantart.com/journal/Petycja-w-sprawie-wydania-Mangi-Pokemon-Special-458055231

i na
http://www.activism.com/pl_PL/petycja/pokemon-adventures-special-w-polsce/59907

Już 500 podpisów starczy, aby dać do zrozumienia JPF'owi, że polscy fani pokemon tez ucieszyliby się z polskiej mangi =)
Powrót do góry Go down
Oniyuri
Dzieciak z PokePluszakiem
avatar


Napisanych : 24
Dołączył : 14/12/2014

Manga Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Manga Pokemon   Manga Pokemon EmptyNie 14 Gru 2014, 19:33

Mange szczerze mówiąc uwielbiam :3 Prawdopodobnie dlatego, że jest ona znacznie bardziej strategiczna niż Anime (za którym nie przepadam) i choć można się w tym czasem pogubić (wiem, bo się gubię często ;-;) to jednak wydaje mi się to mądrzejsze niż - o patrzcie! Wystarczy rzucić o tak i pokemon jest złapany, yaaaayyy! Po za tym ataki są przedstawione bardziej logicznie i bardziej zróżnicowanie niż w Animcu, a także wierniej jeśli chodzi o gry. I nie ma takich kwiatków, jak np. to, że elektryczny ruch bez problemu rani typ Ground, ba! Jest nawet superefektywny!
Po za tym postacie, postacie które wielbię. Są zróżnicowane i jest ich wiele, według mnie lepsze rozwiązanie niż wiecznie młody i nieśmiertelny Ash z levelo resetującym się Pikachu, który wypuszcza swoje poki na starcie każdego nowego regionu xD. No i postacie coś osiągają, nie tak jak w Anime! Nie am to jak zobaczyć Red'a który zostaje championem. Daje to poczucie satysfakcji.
No i ciekawa fabuła, która jest brutalna jeśli trzeba, ale też nie jest brutalna na siłę, by być "mrooocznnaaa!". Po prostu Manga posiada kawał dobrej historii i to trzeba przyznać.
Dlatego też wolę ją znacznie od Anime, ale to tylko moja skromna opinia ^^
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Manga Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Manga Pokemon   Manga Pokemon Empty

Powrót do góry Go down
 
Manga Pokemon
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Anime Pokemon
» 30 Dni Pokemon - Wyzwanie!
» #1 Pokemon Showdown Lazure League!
» Pokémon Omega Ruby and Alpha Sapphire

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Fandom :: Rozmowy-
Skocz do: