Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Gra Vebre

Go down 
3 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
AutorWiadomość
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyCzw 07 Sie 2014, 17:56

Caroline z politowaniem patrzyła na ciebie, w końcu wyglądałeś obecnie jak siedem nieszczęść. Blady, przemarznięty. Gdy tylko zupy zaczęło brakować od razu dolewała ci kolejne porcje.
- Wiem, że to jest bardzo dużo posiłku. Jednak musisz jak najszybciej ogrzać swoje ciało. Z tego co mówisz, to leżałeś prawie dwa dni w pełnym śniegu. Jesteś tutaj od wczorajszego poranka. - ewidentnie dziewczyna zaczęła smutnieć - Obawiałam się, że możesz z tego nie wyjść. Jednak czegoś nie rozumiem. Jak to Kol?! Był w to zamieszany? Przecież to dobry facet!
Ewidentnie ta informacja zrobiła na niej największe wrażenie. Jej twarz do reszty posmutniała.
- Słuchaj. Do Narwik są raptem dwa dni marszu przez zaspy. Spokojnie możemy jeszcze przeczekać w tym miejscu. Chyba, że będziesz chciał jak najprędzej ruszyć dalej. Co odradzam w twoim stanie. Zrobisz jednak co uznasz za stosowne. Tylko co to za Adrian?
Do izby wszedł postawny mężczyzna, ewidentnie zadowolony, że udało ci się wybudzić. Chciał się z tobą przywitać jednak Caroline od razu poprosiła go na stronę. Nie rozumiałeś o czym mówili. Jednak mężczyzna co jakiś czas uważnie się tobie przyglądał. Po skończonej konwersacji gospodarz rzucił jedno zdanie, po czym wyszedł.
- Chłopie! Masz więcej szczęścia niż rozumu!
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyCzw 07 Sie 2014, 20:23

Zacząłem jeść bez grymasu, Caroline uratowała mi życie, co do tego nie miałem żadnych wątpliwości.
-Care.. bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc. Widzisz, Kol prawdopodobnie dostał odgórny rozkaz więc nie wiele mógł, albo nie wiele wiedział. - chciałem ją uspokoić, jednak nie bardzo miałem na to siłę.

-Muszę się tam dostać jak najszybciej. Wiem, że ze mną jest źle, ale.. muszę. Po prostu muszę. Adrian może już tu być, albo dotrzeć niedługo, muszę znaleźć go pierwszy. Lub po prostu jak najszybciej. Nie tylko jego, ale i Kobietę związaną z Mgłą i Mężczyznę od Kart.. - dokończyłem w myśli. Potrzebuję sojuszników, odzyskanie sił.. największy problem, ale nie mogę czekać!

-Dzień dobry. - odpowiedziałem gospodarzowi. -Bardzo panu dziękuję za pomoc, lecz.. mam jeszcze jedną prośbę. Ma pan może jakieś futra i ciepłe buty..? Muszę jak najszybciej ruszyć dalej. Zapłacę oczywiście. - mówiąc te słowa podniosłem się delikatnie, by usiąść z wyprostowanymi plecami. O tak, już czułem napędzającą me żyły zemstę, zabawnym jest, że najlepiej smakuje na zimno! Nie wiedzą jeszcze, że zadarli z niewłaściwą osobą..
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyPią 08 Sie 2014, 12:10

Dziewczyna uważnie słuchała kolejnych twoich tłumaczeń i planów na kolejne dni. Raczej nie potrafiła ciebie zmusić do pozostania jak najdłużej w chałupie i całkowitego powrotu do sił.
- Nie będę Ciebie zatrzymywać. Jak widzę, że masz mocne podstawy do zakończenia tej sprawy. - Caroline nawet nie zamierzała przekonywać ciebie - Skoro taką masz wolę. Możemy ruszać nawet dziś. Jednak przed tym weź gorącą kąpiel. Tam jest komórka gdzie stoi miednica z wodą. - wskazała ręką przejście w ścianie po czym zabrała się do sprzątania po twoim posiłku. Wtedy też wszedł dziadek dziewczyny, a w rękach dzierżył grube spodnie, kożuch oraz mocarne buty. Nie strój nie wyglądał na bardzo stary, a przy tym prezentował się bardzo elegancko. Zatem odstawać urodą zewnętrzną nie będziesz od pozostałych ludzi.
- Nic nie musisz płacić. Po prostu dbaj o nie, a w drodze powrotnej wpadnij tu i je oddaj. Im dalej na południe tym cieplej i takie ubrania są zbędne.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyPią 08 Sie 2014, 15:50

-Dziękuję. - powiedziałem do dziewczyny. -Kąpiel będzie dobrym pomysłem. Zostaniesz z moimi pokemonami? Wrócę jak najszybciej. - podniosłem się z przepraszającym wzrokiem.
Dotknęła mnie bezradność i bezsilność, najgorsza jednak była wewnętrzna blokada. Czasowa? To się okaże.
Ruszyłem w kierunku wskazanym przez Caroline, nie było łatwo, absolutnie, jednak starałem się jak najszybciej dotrzeć do celu. Wychłodzone mięśnie i zastane ścięgna nie chcą zwykle współpracować na takim poziomie, jaki byłby dla mnie akceptowalnym. Nie mogłem się jednak na to zgodzić, parłem do przodu, miałem w tym swój cel.

-Nie wiem jak mogę panu dziękować. Bardzo, ale to bardzo panu dziękuję. - te słowa były jedynymi, które mogłem z siebie wydusić. Uśmiechem pożegnałem mężczyznę i spowolnionym przez stan fizyczny krokiem, ruszyłem w dalsze poszukiwania misy z wodą. Skorzystałem z gorącej wody w postaci kąpieli i wróciłem do Caroline. Byliśmy gotowi do drogi? Czy coś nas jeszcze trzymało?
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 08:33

Powoli przemierzałeś izbę w kierunku upragnionej kąpieli. Po wielu trudnych krokach znalazłeś się w innym pomieszczeniu. Znajdowała się tam ogromna miednica z jeszcze parującą wodą. Ciepło biło od niej już od samego wejścia do komórki. Oprócz wody w pomieszczeniu miałeś ręczniki i mydło. Nie pozostało nic innego jak wejść do kąpieli. Woda była bardzo gorąca, tak że pierwsze sekundy chciałeś krzyczeć. Jednak później ciało się do tego przyzwyczaiło i po prostu odpłynąłeś z przyjemności. To było właśnie to czego potrzebowałeś. Czułeś jak powoli mięśnie wracają do pracy, a całe napięcie z nich uchodzi jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Było tak przyjemnie, że straciłeś poczucie czasu. Z tego stanu wydostała ciebie Caroline pukając w drzwi w obawie czy nie utopiłeś się.
Po skończonej kąpieli czułeś się zdecydowanie lepiej. Twoje siły wróciły i miałeś spory zastrzyk energii do podróży. W izbie mieszkalnej Caroline już przygotowała prowiant i żegnała się ze swoim dziadkiem.
- Tylko uważajcie na siebie. Pogoda potrafi być tutaj zdradliwa. A i bandyci czy zbójnicy się zdarzają.
- Dobrze dziadku. - powiedziała do niego całując go w policzek - Finn? Możemy iść. Widzę, że kąpiel dała ci dawkę energii. Przyda się ona nam tutaj.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 12:02

Magia? Oj tak, zdecydowanie magią można nazwać odżywiającą kąpiel. Czy byłem gotowy do drogi? W miarę, czy byłem gotów na wyruszenie w drogę? Absolutnie nie. Nie miałem jednak tyle czasu na ile powinienem sobie pozwolić.

-Kąpiel na prawdę mi pomogła, jeszcze raz dziękuję. - powiedziałem do dwójki, gdy stanęliśmy razem w jednym pomieszczeniu. Ukłoniłem się i chwyciłem za ciepłe ubranie w które szybko się przebrałem.
-Będziemy uważać jak nigdy. Proszę trzymać za nas kciuki! - powiedziałem do mężczyzny z myślą o nadchodzących pokazach. -A wy maluchy. Co powiecie na odpoczynek? Dziękuję wam za wsparcie. - uklęknąłem i przytuliłem pokemony, a następnie schowałem je do pokeballi.

-Tak, ruszajmy, nie mamy tyle czasu, żeby bezsensownie go marnotrawić. - podszedłem do drzwi i otworzyłem je przed dziewczyną. Poprawiłem plecak i -wyszedłem na zewnątrz.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 17:52

Pokemony z przyjemnością wróciły do swoich kulek, widząc że czujesz się już znacznie lepiej. Po zabraniu prowiantu czyli ciepłej herbaty, ciepłej zupy w termosach i jakiś sucharków wyszliście z domku. Przywitało was słońce, które właśnie górowało nad waszymi głowami. Czyli zostało wam pół dnia na dotarcie do jakiejś miejscówki. Chyba, że słońce tutaj wcześniej zachodzi. Jak na razie temperatura oscylowała w okolicy około 0 stopni Celsjusza. Sugerowały to topniejące sople lodowe na dachach chałup. Wszystko jednak było przyprószone białym puchem. Wioska, która dała ci schronienie nie wyglądała przesadnie reprezentacyjnie. Wokół kwadratowego dziecińca usytuowane było dziesięć chałup, sklep oraz coś na wzór domu ludowego. Każda z chałup posiadała własną zagrodę. Na samym środku stała studnia, z której mieszkańcy czerpią ciepłą albo i gorącą wodę. Dokładnie tak. Przy niej stoi tablica jakiegoś instytutu geologicznego informująca, że jest to cieplica. Dziwne jest to, że nie wychładza się. Pożegnanie z wioską wiązało się z przejściem przez bramę. Przed wami rozpościerał się goły teren pokryty śniegiem.
- I jak brałeś udział w pokazach? Jak było? Jak poszło? W końcu debiut musiał być czymś niezapomnianym. - zapytała ciebie Caroline, aby zagaić rozmowę.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 20:57

Śnieg.. jak dawno go nie widziałem! Cudowne zjawisko, absolutnie! Nie chciałem jednak macać go rękoma, nie po takim wyziębieniu.. o nie. Spokojnym, lecz nie powolnym krokiem szedłem wraz z Caroline przez wioskę.
-Ta osada wyglądała na prawdę zjawiskowo. Często tu bywasz? - postanowiłem zapytać Caroline, właściwie tylko po to, żeby zacząć jakoś konwersację. Szybko jednak udało się znaleźć bardziej interesujący temat, ucieszyło mnie to.

-Tak brałem, dziękuję. Było.. no cóż, tak na prawdę te pokazy były tylko rekonesansem, nie wiedziałem jeszcze o niczym takim jak one. Wziąłem udział wraz z moją Budew, zdobyliśmy średnią 7 i dwie dziesiąte. Uważam to za dobry wynik, zwłaszcza, że zajęliśmy w pierwszej rundzie wysokie, bo dziewiąte miejsce. Ósemka, która zakwalifikowała się do finału brała udział w walkach, jednak wyglądały one inaczej, chyba chodziło o spryt, wygląd i pomysł, nie mylę się? - urwałem.

-Do tych pokazów chciałbym potrenować trochę więcej. Jednak sam nie wiem z którym pokemonem wystartuję. Rip, to znaczy Charmeleon, ten sam, którego twoja Espeon uczyła Swift gdy był jeszcze Charmanderem, raczej nie będzie moim wyborem. Waham się pomiędzy Budew, Snorunt, a Trapinchem, a może uda mi się spotkać coś w drodze? Jest przecież tyle możliwości! - gdy wypowiedziałem ostatnie słowa zdziwiłem się fascynacją w swoim własnym głosie. Czy byłem aż tak podniecony nadchodzącym wydarzeniem? Prawdopodobnie, ciekawiło mnie jednak jakie spojrzenie ma na to Caroline.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 21:11

Caroline uwaznie słuchała twojej relacji z pokazów. W myślach wyobrażała sobie ciebie podczas tego występu.
- Słuchaj. Ja do swoich pokazów przygotowuję sie zawsze metodą prób i błędów. Raz wychodzi, raz nie. Sporo czasu spędzam na długich treningach z moimi pokemonami. Dużo ich nie ma, ale i tak staram sie jak najwięcej czasu im poświęcać.
Kiedy wspominałeś o swoich typach na kolejne pokazy poczułeś coś jakby siedziało ci w kieszeni. Jakieś okrągłe coś. Caroline jednak nie zauważyła tego i kontynuowała wypowiedź
- Tam gdzie idziemy z pewnością królują lodowe pokemony. Zatem nie wiem czy to taki dobry wybór. Prawdopodobnie większe wrażenie zrobiłoby wystawienie jakiś wrażliwych na ten tym pokemonów. Nie próbuję jednak doradzać nic. Sama od kilku pokazów nic nie wygrałam. Co prawda przechodzę eliminacje, jednak nadal moja kolekcja wstążek nie rośnie.
Oprócz tajemniczego przedmiotu w kurtce od dziadka Caroline zauważyłeś małe fioletowe zawiniątko.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 21:16

-Treningi, o tak, to będzie coś nad czym będę musiał chwile posiedzieć. Może przeprowadzimy jeden z treningów wspólnie? Moje pokemony mogą znać jakiś ruch, którego nauczą twojego podopiecznego, a twoje mogą nauczyć coś moje pokemony. Co o tym myślisz Care? - uśmiechnąłem się do niej ciepło.
Trening z pokemonami.. to coś czego na pewno mi brakuje. Zmarszczyłem jednak brwi i sięgnąłem do kieszeni. Co to mogło być..? Szybko wyjąłem to co znalazłem, szczęście? Chyba tak to można nazwać.

-Czyli Snorunt odpada, jednak na Charmeleona się prawdopodobnie nie zdecyduję, chociaż.. nie wiem. Mamy jeszcze sporo czasu. - zacząłem przyglądać się temu co znalazłem, jeśli było to coś co można sprawdzić szukając informacji w pokedexie (jakieś jagody, przedmiot) szybko poszukałem w nim pomocy, bo jak nie on to kto?
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 21:35

- Czemu nie. Zawsze to jakieś nowe doświadczenie. - powiedziała kiedy z kieszeni wyjąłeś jakiś kamień. Caroline od razu rozpoznała co to za świecidełko - Jednak mój dziadek potrafi cały czas zaskakiwać. Jest to Dawn Stone. Przedmiot, który pozwala na ewoluowanie wielu pokemonów. W tym twoją Snorunt. A wtedy stanie się lodowym duchem. Piękna dana ma pokazy.
Taki prezent od prawie obcego mężczyzny zdecydowanie był uprzejmy. Kolejna znajda leżała w bezruchu w śniegu. Kiedy podeszłeś bliżej dostrzegłeś, że to coś się rusza i telepie z zimna. Prawdopodobnie tak samo jak ty kilka dni temu.
"Pokemon-gąsienica koloru czerwonego z białym brzuchem i dwoma żółtymi żądłami z tyłu i jednym na czole. Kiedy Wurmple się boi, wystawia kolce i wypuszcza z nich truciznę, która osłabia wrogów, takich jak pokemony ptaki."
Ten pokemon nie miał nawet siły się bronić. Raczej trzeba mu pomóc.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 21:42

-Dawn Stone..? - spojrzałem na kamyk. Chciałem go jak najszybciej użyć, jednak odłożyłem przedmiot do plecaka.
-Trzeba mu pomóc! - poleciłem sam sobie i upadłem na kolana, by wspomóc stworzenie. Złapałem robaczka w dłonie i szybko przytuliłem wkładając pod kożuch.

-Ciicho.. już dobrze. Spokojnie kochany. - przytuliłem pokemona, nie powinien się bać, potrzebował pomocy, a ja niosłem ją w taki sposób jaki umiałem. Mógłbym prosić o pomoc Charmeleona, jednak.. oj nie. Używanie jego nie będzie najlepszym pomysłem, wtedy robaczek może się wystraszyć.
-Jak Ci na imię robaczku? - zapytałem stworzenia patrząc w szparę, którą zostawiłem pod kurtką na powietrze dla malucha. Spojrzałem w jego oczka i poprawiłem rękę, na której się opierał tak, by nie przygnieść go przypadkiem. Bezbronny, bezsilny, zostawiony na mrozie, ale czemu? Nikt chyba tego nie wie.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 21:55

Dokładnie pomoc potrzebującemu jest ważniejsza od chwilowych przyjemności. Mały robaczek był już bezpieczny i otworzył nawet oczka.
- Widocznie zabłądził. W tym miejscu jeszcze kilka tygodni temu nie było śniegu. Byc może przemierzał te tereny z większą grupą i się zapodział.
- WUrmple - powiedział cichym głosem mały robaczek. Przy tym bardzo się uśmiechnął. W końcu zawdzięcza tobie życie.
- Z pewnością teraz będzie należał do ciebie. Gdyby nie twoja spostrzegawczość zginąłby tutaj z zimna.
- Wurmlpe - powiedział ponownie ciepło opatulony robaczek. Gdy nagle zrobiło się na prawdę ciepło. Całe jego ciało zaczęło emitować światło. A nim się obejrzałeś całkowicie zmienił swój wygląd. Przybrał formę złotego kokona.

Gra Vebre - Page 9 266
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptySob 09 Sie 2014, 22:03

-Wurmple? Bardzo ładnie! Ja jestem Finn, miło mi Cię poznać Wurmple. - urwałem, by uśmiechnąć się do stworzenia. Pogoda jest jednym z tych czynników, który zaskakuje nie tylko drogowców. Malec miał sporo szczęścia, że udało się nam go znaleźć, a ja jeszcze więcej, że go znalazłem.
Otuliłem maleństwo kurtką, było urocze, bez dwóch zdań.

-Miło mi Cię więc witać w drużynie Wurmp.. - popatrzyłem na maleństwo. Czyżby..?
-Czy to była ewolucja? - zapytałem zafascynowany przemianą tego małego pokemona. -Co to za stworzenie? Mogę je złapać w pokeball? - gradem pytań zasypałem Caroline, a następnie pokeballem pacnąłem kokon i przeskanowałem go dla dokładniejszej informacji.
-Na prawdę ciekawe.. - przyjrzałem się mu bliżej. -Widziałaś już coś takiego?
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyNie 10 Sie 2014, 10:07

Caroline obserwowała z boku to co się działo z już twoim robakiem.
- Tak to była ewolucja. Powinieneś to wiedzieć skoro twój Charmander zmienił formę. - powiedziała to miłym głosem. - Oczywiście, że możesz złapać. Z pewnością pokemon nie będzie miał żadnych oporów.
Uczyniłeś postępy w tej sprawie za pomocą pustego pokeballa złapałeś nowego towarzysza. Po przeskanowaniu kulki na twoim pokedexie pojawiły sie wszystkie informacje, które chciałbyś znac.

Pokedexx napisał:
Gra Vebre - Page 9 266

Silcoon Gra Vebre - Page 9 Female
LvL 8 (60/100 exp)
Natura: Królewna
Ataki: Tackle, String Shot, Poison Sting
Ability: Shield Dust


- Na swojej drodze podczas podróży widziałam mnóstwo pokemon. Również taki. A wracając do pokazów. Są to bardzo taktyczne konkursy. W końcu każdy może tak samo pomyśleć i nie wystawić lodowych pokemonów tylko ogniste, stalowe czy kamienne. Trudno to przewidzieć. To też jest pewien element zaskoczenia.
Dalsza droga wydaje się być prosta. Chociaż teren lekko pnie się w górę po zboczach. Słońce nadal jeszcze znajduje się wysoko nad horyzontem. Chociaż zbliża się do linii widnokręgu.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyNie 10 Sie 2014, 10:16

-No widzisz.. Charmander ewoluował chyba przez przypadek. Oddałem go siostrze Joy i.. oznajmiła mi, że od teraz jest Charmeleonem. - wzruszyłem ramionami i chwyciłem za wcześniejszy przedmiot - kamień znaleziony w kurtce dziadka dziewczyny.
-Witaj Silcoon. - powiedziałem z uśmiechem do świeżo zamkniętego pokeballa.

-Masz rację.. nie powinno się dokonywać oczywistych wyborów. Sam nie wiem co wybrać, może dam sobie jeszcze trochę czasu na zastanowienie się. A to? - uniosłem Dawn Stone.
-Mogę tego użyć na Snorunt, prawda? - po usłyszeniu odpowiedzi wypuściłem ją z pokeballa.

-Witaj Snorunt. Miło Cię znowu widzieć. Jak się czujesz? - zapytałem wyciągając w jej stronę pustą dłoń. pogłaskałem ją po czubku głowy. -Widzisz to? - pokazałem na kamyk dzierżony w drugiej ręce. -Caroline mówi, że jest to Dawn Stone, który pomoże Ci stać się pełną gracji damą. Spróbujemy zobaczyć jak to działa? - wystawiłem kamień pokemonowi i czekałem na jego reakcję. W pogotowiu miałem pokedex, by zobaczyć jak to wszystko teraz będzie wyglądało.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyNie 10 Sie 2014, 10:47

- No chyba, że tak się stało. Cóż ewolucja to jeden z najciekawszych momentów w trenowaniu pokemonów. Nigdy nie wiadomo kiedy nastąpi. - zaczęła dziewczyna. Kiedy pokazałeś jej Dawn Stone odpowiedziała - Dokładnie tak. Możesz go użyć, a z pewnościa twoja Snorunt ewoluuję.
Przywołałeś swojego pokemona i mały lodowy stworek był zadowolony z tego widoku. Wszędzie był śnieg. Element, który najbardziej mu pasował. Kiedy ujrzał kamień ewolucyjny oczka również jej się zaświeciły. Zgodziła się na przeprowadzenie przemiany. Początkowo nic sie nie działo z ciałem małej, jedkan z czasem pokemon zaczął świecić jasnym światłem. Światło to było prawie, że oślepiające. Ciało pokemona zaczęło zmieniać swoje kształty. Aby po chwili pokazać się nowy wygląda w całej okazałości. Po przeskanowaniu pokemona otrzymałeś informacje.

Cytat :
Gra Vebre - Page 9 478
Frolass Kerrigan Gra Vebre - Page 9 Female
LvL 17 (05/100 exp)
Ataki: Powder Snow, Leer, Double Team, Water Pulse (Tutor Move), Bite, Ice Beam (TM), Icy Wind, Hidden Power Bug(TM), Destiny Bond, Astonish
Natura: Dumna
Zdolność: Snow Cloak
Sp. Attack: ???
Sp. Attack Limit 40%

- Chyba wystarczy wrażeń jak na jeden dzień. - zażartowała Caroline widząc jak ewoluujesz swoje pokemony w zawrotnym tempie.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyNie 10 Sie 2014, 11:01

Oglądałem to wszystko z jeszcze większą fascynacją. Popatrzyłem na dłoń w której jeszcze przed chwilą był kamień, a następnie na Kerrigan.
-Wow! Ewolucja to fantastyczna sprawa! - krzyknąłem z radością. -Pięknie wyglądasz Kerrigan! - Wyprostowałem się i z uśmiechem wyciągnąłem w jej stronę ręce. -Gratuluję. Chcesz spędzić chwilę z nami? Wydaje mi się, że podoba Ci się to mroźne otoczenie. - posłałem jej jeszcze jeden uśmiech, a następnie zwróciłem się do Caroline.

-Oj tak, masz racje. Najpierw Silcoon, a teraz Froslass, hah! Wystarczy mi już wrażeń na dzień dzisiejszy. Wiesz jak daleko mamy do jakiegoś miejsca w którym urządzimy postój? Może poszukamy jakiejś jaskini, co? - zaproponowałem nie zwalniając kroku.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyNie 10 Sie 2014, 19:39

Frolass dumnie zadarła głowę i mruknęła coś co znaczyło, że się zgadza. Krążyła wokół was i co jakiś czas znikała w śniegu. Zdecydowanie ta pora roku odpowiadała jej.
- Dzień pełen wrażeń. A co do miejsca noclegowego. Na pewno nie będziemy spać w żadnej jaskini. To jest zbyt ryzykowne. Oboje moglibyśmy się już więcej nie obudzić. - po tej strasznej wizji przeszła do drugiej części wypowiedzi - Kilka kilometrów dalej znajduje się gospoda. One na tym ternie znajdują się co kilka czy kilkanaście kilometrów. Zatem jak tam dojdziemy to i spędzimy dobrze czas.
Gdy szliście dalej Frolass pojawiła się znikąd. Usłyszała coś niepokojącego, ponieważ przyjęła pozycję bojową. Na horyzoncie pojawiły się dwa takie osobniki.

Gra Vebre - Page 9 582
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyNie 10 Sie 2014, 19:57

-Podoba jej się. - skomentowałem głośno zachowanie Kerrigan. -Więc musimy tam dotrzeć. Powinniśmy zdążyć przed zmrokiem, prawda? - zapytałem.
Popatrzyłem w niebo i westchnąłem, spokój. W końcu mamy spokój! Święty i zasłużony spo...
-Kerrigan? - zapytałem z niepokojem. Popatrzyłem na moją nowo wyewoluowaną podopieczną i powędrowałem wzrokiem w stronę latającego rożka. -A co to? - przeskanowałem stworzenia pokedexem.

-Czyżby walka? Podwójna? - spojrzałem na Froslass. -Chyba wiem, kto jeszcze chciałby się z tym czymś rozprawić. - wyszczerzyłem się i sięgnąłem po pokeball z Silcoon.

-Silcoon, Kerrigan do boju! - wskazałem na dwa rożki.
-Silcoon, spowolnij przeciwników używając ruchu String Shot. Lepką siecią zmniejsz mobilność naszych rywali, a ty Kerrigan wykorzystaj sposobność, by zaatakować ich Water Pulse! Niech te lodowe potwory, które próbowały zgładzić Cię Silcoon, gdy byłaś jeszcze Wurmple zginą w męczarniach. Zaatakuj Poison Sting, a następnie strzel siecią ze String Shot, by przenieść się z dala od nadchodzących ataków tych lodowych potworów. Froslass, ty wykonaj małą kombinację. Wystrzel przed siebie kulę wodnej energii Water Pulse i przestrzel ją Ice Beam, a następnie dołóż Hidden Power. Niech lodowo-robacze ostrza przybiją przeciwników do hałd. Zakończcie swoją kombinacją! Froslass, wypuść kolejny Water Pulse, a ty Silcoon zaatakuj Poison Sting!
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyPon 11 Sie 2014, 13:20

- Spokojnie zdążymy, chyba że zatrzyma nas coś na dłużej. - Caroline odsunęła się na bok widząc jak bardzo jesteś "napalony" na walkę. Pokedex przedstawił następujące dane:

Pokedex:

Pokemony stanęły do walki. Silcoon celnie spowolnił swoich przeciwników z Stringshot. Uderzenie z Water Pulse było równie celne. Oba pokemony zsynchronizowanie uderzyły Uprorar. Fale dźwiękowe spowodowały spore ubytki energii twoich pokemonów. Szybko potem ruszyły z impetem atakując Astonish. Atak ten mocno zabolał mało doświadczonego jak i ducha. Po tym uderzeniu kokon celnie wykonał Posion Sting, i uciekł daleko przy pomocy String Shot. Wykonanie szybkich ruchów było dobrym posunięciem. Water Pulse natychmiastowo zamroził sie w powietrzu, a dorzucenie do tego Hidden Power pomogło zwiększyć siłę rażenia. Oba pokemony opadły na ziemie. Wtedy to połączone Water Pulse i Posion Sting trafiły wafelki lodów.

[b]42% & 60%Gra Vebre - Page 9 266Gra Vebre - Page 9 478 vs Gra Vebre - Page 9 582 Gra Vebre - Page 9 582 52% & 54%[/b
]
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyPon 11 Sie 2014, 20:43

-Wojownik i Leniuszek..? ha! Damy radę moje damy! - uśmiechnąłem się do moich pokemonów.

-Pokażmy im na co nas stać! Niech potęga kobiet zwycięży z tymi parszywcami. Silcoon, Froslass, radzicie sobie obie wyśmienicie, dajmy z siebie jednak jeszcze więcej! - rozejrzałem się dookoła. Śnieg.. dookoła wszędzie jest śnieg. Może warto go wykorzystać?

-Kerrigan, użyj Double Team, by klonami otoczyć przeciwników i wgnieć ich w ziemię okropnym piskiem z ruchu Astonish! Ty Silcoon Zaatakuj String Shot Leniwego Vanillite'a. Przyciągnij się do niego i w trakcie przyciągania wykonaj Harden! Uderz go z oszałamiającą siłą i z bliska wykonaj Poison Sting! Odsuń się jednak od przeciwników i chodź do mnie. Mam tu coś, co Ci pomoże. - wyciągnąłem Potion i użyłem go na Silcoon.

-Froslass, walczymy dzielnie dalej, nie pozwólmy tym nędznikom czuć się dobrze w naszej obecności. Po pierwszym ataku powinni być zaskoczeni, liczmy na to. Nie osiadajmy jednak na laurach, nie czas na to, bynajmniej. Wykonaj Icy Wind, którym spowolnij obu rywali, w połączniu ze string Shotami twojej sojuszniczki - Silcoon - będziecie miały przewagę w szybkości. Froslass, skupmy się jednak na ofensywie, zaatakuj super efektywnym Water Pulse, atakiem celuj w wojowniczego Vanillite'a, a następnie zacznij obracać się dookoła własnej osi. Kumuluj dookoła siebie ruch Hidden Power, a następnie wypuść go strzelając w niego Ice Beam. Ty Silcoon oplącz rywali lepkim String Shot, którym przytrzymaj ich i pozwól na atak Froslass, zaatakuj w Zmrożone Hidden Power swoim Poison Sting, by wzmocnić nadchodzącą na rywali zgrozę. Uniknij ataku String Shotem na bok, przyciągnij się do czegokolwiek, w trakcie translokacji użyj Harden, by w przypadku ewentualnego ciosu osłabić go. Froslass, zakończ Water Pulse!
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyWto 12 Sie 2014, 10:47

Po chwili na polu bitwy pojawiły się klony Frolass. Wykonanie Astonish spowodowało, że lodziki zaprzestały ataku z przerażenia. Kombinacja Silcoona była dobrze przemyślana. String Shot przyciągnął loda i po chwili zderzył się z utwardzonym kokonem. Posion Sting zadziałam bardzo dobrze. Po tych manewrach potion zregenerował siły małej. Walka trwała w najlepsze, aż w końcu oba pokemony padły zmęczone. Padli twoi przeciwnicy. Choć zdrowie twojej drużyny również jest nadszarpnięte. Caroline pogratulowała ci wygranej i dobrej współpracy pokemonów.
Doświadczenei:

Gdy tylko Silcoon odsapnął ponownie zaczął błyszczeć. Caroline zrobiła ogormne oczy. Raczej nie jest to codzienny widok aby widzieć tyle ewolucji jednego dnia. Po kilku chwilach twoim oczom ukazał się widok pięknego motyla, który usiadł tobie na głowie.
- Masz dziś szczęście. To Beautifly, ostatnia forma twojego robaczka.

Spoiler:
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyWto 12 Sie 2014, 12:26

Uśmiechnąłem się do pokemonów.
-Świetnie dziewczyny, tak trzymać! - rzuciłem pokeballami w Vanillite'y i podbiegłem do moich pociech. Mocno przytuliłem Silcoon i Froslass. -Jestem z was bardzo dumny. Świetna walka! Mówią, że zemsta najlepiej smakuje na zimno, dość paradoksalna sytuacja, nie uważasz Silcoon? - pogłaskałem ją po łebku i poszedłem po kulki z Vanillite'ami.

-Co myślisz Caroline? Damy radę w pokazach? Hehe, trzeba nam jeszcze trochę treningu, nie powiem ale.. - odwróciłem wzrok w stronę Silcoon.
-Znowu? Silcoon! - wstrzymałem oddech. Ona znowu ewoluowała? Czy to w ogóle było możliwe? A teraz.. po ewolucji? Szybko przeskanowałem ją pokedexem.

-Beautifly.. wyglądasz.. oszałamiająco! - uśmiech nie chciał spełzać z mojej twarzy, wyciągnąłem dłoń w stronę siedzącej na mojej głowie motylicy. -Chyba koniec Ewoluowania na dziś, nie uważacie? Froslass, Beautifly, może chciałybyście odpocząć po walce? Dziękuję wam za piękne starcie. - zawróciłem pokemony do pokeballi i wyprostowałem się. Poprawiłem plecak i spojrzenie skierowałem na Caroline.
-To jak, ruszamy? Chyba już nic nas nie powinno zatrzymać, haha! - z uśmiechem popędziłem przed siebie.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 EmptyWto 12 Sie 2014, 15:00

Rzuciłeś puste pokeballe w pokonane pokemony. Przez kilkanaście sekund nie wiedziałeś co się wydarzy. W końcu jednak światełka na kulkach zgasły i usłyszałeś charakterystyczne puknięcie. Oznaczało to, że pokemony zostały złapane. Mogłeś się cieszyć z nowego nabytku.
- Wszystko jest możliwe. Po prostu trzeba dokładnie przemyśleć występ, a wszystko przyjdzie z łatwością. A przynajmniej pierwszy etap. Drugi jest już bardziej nieprzewidywalny.
Twoje pokemony zadowolone z przeprowadzonej walki wróciły do swoich kulek. Caroline na twoje słowa, że nic was już nie zatrzyma przytaknęła kiwnięciem głowy. Słońce zaczęło nagle szybciej zachodzić. Robiło się ciemno, a temperatura znacznie spadła poniżej zera. Na całe szczęście w oddali na drodze widać było już wspomnianą przez dziewczynę gospodę. Pozostaje tylko martwić się o wolne miejsca.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Gra Vebre - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre - Page 9 Empty

Powrót do góry Go down
 
Gra Vebre
Powrót do góry 
Strona 9 z 15Idź do strony : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Vebre vs Yoi
» Box Vebre
» #003 Vebre | Santalune
» #044 Vebre | Laverre Gym
» Vebre vs. wikkaz

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Gry :: Bezpańskie-
Skocz do: