Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Gra Vebre

Go down 
3 posters
Idź do strony : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
AutorWiadomość
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 14:17

Było bardzo gorąco, ale udało ci się uciec. Twój towarzysz, który obecnie jest pokemonem stał obok Ciebie i czekał na twoje decyzje. Środowisko w tym miejscu wygląda na nie skażone ludzką obecnością. Roślinność bujnie wyrastała z ziemi, a płynąca rzeczka dopełniała pełnej harmonii. A przed tobą znajdywała się grota, niewielkich rozmiarów. Przynajmniej nie była spektakularna na powierzchni. Prawdopodobnie nic ciekawego w niej nie ma, ale jako miejsce kryjówki może być dobre. W końcu Ludzie ze Stalowej Wdowy mają na ciebie ochotę.

Start słaby, ale będzie lepiej.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 14:25

-Chyba dali nam spokój, huh..? - spojrzałem w stronę mojego przemienionego towarzysza. Jaszczurka... jak mu tam było? Charmander? Tak.
-Rip. Trzeba się stąd zawijać, jak najprędzej. Jaskinia wydaje się pusta, ale takie są najlepsze, na pewno jest tu coś co nas zaciekawi, a jeśli nie, będzie świetną kryjówką. Chodźmy. - powiedziałem do niego i zebrałem trochę mocy, uformowałem ją w niewielką kulę światła i puściłem ją delikatnie przodem. Ruszyłem wraz z Charmanderem za kulą, w głąb mrocznych czeluści kamiennej groty. -Miej oczy szeroko otwarte. Ten świat.. lepiej nie wiedzieć co czai się w ciemnościach. - powiedziałem do Ripa, a sam przygotowałem kolejną porcję mocy, na wypadek niebezpieczeństwa. -Ostrożności nigdy za wiele..



Edit: Dream Team dodam do soboty, muszę to przemyśleć :)
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 14:57

Delikatne światło oświetliło twoją drogę. Grota niczym szczególnym się nie wyróżniała. Zwykła, podłużna wapienna jaskinia. Nie posiadała żadnych form naciekowych, a jej ściany były czarne jak smoła. W końcu tunel się skończył, a przed tobą znajdywała się goła ściana. Wyglądało na to, że to koniec wycieczki. Nagle usłyszałeś za sobą delikatne kroki.
- Niezła sztuczka z tym światłem! Widziałam jak ją robiłeś, ale jak to działa? - zapytała sie ciebie dziewczyna, która widocznie za tobą szła. - Nie bądź skryty opowiedz mi o tym.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 15:00

I tego mi było trzeba, zwykłej, nierzucającej się w oczy jaskini, idealnie. Mogliśmy spokojnie iść przed siebie, bez zbędnego gadania, z resztą o czym miałbym gadać z kotem? No tak. Rip już nie jest kotem, a dziwnym gatunkiem jaszczurki...? Coś w ten deseń.
Na dźwięk kroków odwróciłem się i wypuściłem w stronę nadchodzącego niebezpieczeństwa uderzenie ogniowe wcześniej przygotowane w postaci mocy. Nie dobrze, jeśli ten człowiek tu dotarł, może być ich więcej. Popatrzyłem na Charmandera, a potem na dziewczynę. Nic jej nie będzie, cios był delikatny więc co najwyżej straci przytomność. Tak czy inaczej podszedłem do niej i wysłałem dwie strużki mocy, jedną w celu wymazania jej pamięci o mnie, drugą w celu uleczenia ewentualnych ran.
-Uciekamy stąd. Rip, szybko! - rzuciłem się do biegu z jaskini, nie było tu bezpiecznie, trzeba znaleźć jakieś miasto..? Chyba tam będzie nam najlepiej.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 15:12

I zaatakowałeś prawdopodobnie niewinną postać. Jednak skoro mogła ciebie zdemaskować to byłoby bardzo niebezpiecznie. Delikatna kula ognia odrzuciła dziewczynę. Jednak pomogłeś jej wymazując pamięć oraz lecząc drobne oparzenia. Następnie wybiegłeś z grotu, a tam już prosta droga do ucieczki. Wspólnie z Ripem biegłeś. Jednak nagle zatrzymał Ciebie pewien stwór ogromnych rozmiarów.
- Koleś! Odbiło Ci? Jakimś ogniem do mnie strzelasz? No po prostu wariat! Dziękuję ci Garchomp za pomoc.
Stało się coś niespodziewanego. Twoja moc wymazania pamięci nie podziałała, mimo że inne tricki są bez problemu wykonywane.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 15:30

Cudem udało mi się ujść tej osobie. W tym świecie nie wiem czego mogę się spodziewać, a jakiekolwiek zagrożenie muszę eliminować już u jego źródła. Nie mogę się teleportować po takim zużyciu mocy.. to było by nie rozważne.
Gdy stwór zatrzymał mnie oszołomiło mnie, postanowiłem podnieść barierę, na wypadek ataku, oni jej nie zauważą, a mnie może uchronić przed ryzykiem. Zużyłem jednak kolejną porcję mocy, a to osłabiło ideę walczenia z dziewczyną i jej potworem. Musiałem stawić im czoła, nie do końca jednak wiedziałem co robić, ba! Wcale nie wiedziałem co robić.
-Jakim cudem tu jesteś? Czego chcesz?! - warknąłem do niej, z jednej strony spodziewałem się, że nie będzie przyjazna, coś jednak mówiło mi, że nie jest z organizacji, oni nie bawili by się w rozmowę. Przez chwilę zastanowiła mnie jedna rzecz.. czy moja moc nie działa na pokemony? To prawdopodobne.. tamten pająk i stalowy ptak ledwo poczuli mój pocisk, a po człowieku nie zostawiłby on śladu.. Ta dziewczyna jest jedynym oparciem w mojej sytuacji.
-Jesteś z organizacji? - zapytałem próbując odzyskać spokój, po tym wstępie jednak.. no cóż, nie zdziwił bym się, gdyby to ona się odwróciła.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 17:48

Dziewczyna stanęła jak słup soli. Nie spodobało jej się to jak do niej się odezwałeś. Przyglądała się jednak twojemu Charmanerowi, który usiadł jak dostojny kot. Oblizał sobie jedną z łap, jak to te zwierzęta mają w zwyczaju.
- Masz dość dziwnego Charmandera. - skwitowała to jednym słowem - Mieszkam w pobliskim mieście i tutaj trenuję z moimi pokemonami. Nie wiem jednak o jakiej organizacji mówisz? - jej mina to potwierdzała. Wygląda na to, że Stalowe Wdowy nieźle się kamuflują w tym świecie.
- Jednak nie odpowiedziałeś mi czemu zaatakowałeś mnie ogniem i w ogóle jak to wykonujesz.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 19:39

-Oj..? No cóż.. Przepraszam za moje zachowanie.. umm.. jestem Finn. - powiedziałem szybko z niewymuszonym uśmiechem na ustach. Miałem nadzieję, że przebaczy mi moje fatalne zachowanie.
-Dziwnego? Umm.. Rip jest jedyny w swoim rodzaju. A co do ognia.. rzuciłem w ciebie tą pochodnią, bo myślałem, że jesteś od nich.. to znaczy z organizacji. - powiedziałem ze zrezygnowaniem, z jednej strony liczyłem na to, że mnie puści, ale z drugiej.. tyle pytań siedziało w mojej głowie i błagało o odpowiedź.
-Umm.. mogła byś powiedzieć mi coś więcej o Pokemonach? Czym oni są? Nie jestem tutejszy widzisz.. - nie chciałem odkrywać woalu tajemnic, za którym pragnąłem się ukryć, miejsce w którym mnie postawiła nie pozostawiło mi jednak wyboru. Z jednej strony zagrożenie jakie stwarzał smok, z drugiej środowisko.. ta dziewczyna wiedziała o tym świecie bardzo dużo, mniej więcej tyle, ile sam chciałem wiedzieć. O tak..
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 20:13

Dziewczyna słuchała twoich wytłumaczeń, które przyjęła do wiadomości. Chociaż jej mina mówiła co innego. Teraz również mogłeś się bardziej przyjrzeć swojej rozmówczyni. Na pierwszy rzut oka nie wygląda na waleczną i niebezpieczną. Mimo że jej pokemon sugeruje inaczej.

Gra Vebre Ip71id

- Miło mi. Jestem Rebekah liderka sali w mieście pod lasem. - dziewczyna nie tylko się przedstawiła, ale i podała swój zawód. Twoje pytanie o pokemony troche ją zdziwiło. - Nie wiesz kim są pokemony, mimo że jednego masz? W skrócie moge powiedzieć, że są to takie zwierzątka, pupile, przyjaciele. Niektórzy nimi toczą tak zwane pojedynki pokemonów. Każde z tych stworzeń ma unikalne umiejętności, typy. - była zakłopotana podając odpowiedź. W końcu dla ludzi z tego miejsca jest to oczywista sprawa. - Osoby, które zajmują się trenowaniem to trenerzy, koordynatorzy. Dla nich organizowane są specjalne konkursy, zawody. A dla tych najbardziej ambitnych utworzona jest Liga. Aby tam się dostać musza pokonać określoną liczbę liderów. Takich samych jak ja. Jednak też można walczyć pokazując piękno swoich towarzysz. Wtedy są to pokazy. - Rebekah męczyła sie udzielając tych informacji. - Mam nadzieję, że nie mówię zbyt chaotycznie. Po prostu jest to oczywiste dla wszystkich, więc nie wiem jak to zdefiniować.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 20:20

Słuchałem jej przytakując głową na słowa, które wypowiadała. Mimo, iż to co mówiła było składne i logiczne, dla mnie było odkrywaniem nowych dziedzin, niczym zgłębianie kolejnych arkan magii. Gdy wspomniała o używaniu ich do walki coś mnie tknęło.
-Co? Używacie pokemonów do.. walki? To znaczy, że Rip miałby walczyć na moją komendę? - z jednej strony byłem oburzony, z drugiej jednak.. to było czymś innym, nowym, świeżym! -Wybacz Rebekah, ale ta cała sprawa jest dla mnie dość... no jakby nie z tej ziemi, hehe! - zaśmiałem się, lecz tak na prawdę był to śmiech ironii, jaką uderzyłem w tej wypowiedzi. Cóż, taka prawda.
-Mogła byś mi powiedzieć coś więcej o walce? Czy Charmander też może brać w niej udział? I... no wiesz, jak to działa? - zorientowałem się, że napadłem na nią, a potem zacząłem ją prosić o przysługę.. jednak była moim jedynym wsparciem, z jej pomocą mogłem ogarnąć ten Sajgon o wiele szybciej.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 20:29

- Powiem, że jesteś dla mnie dość egzotyczną postacią. Twoje zdziwienie na słowo walki daje do zrozumienia. - Rebekah mimo złego początku wydaje się być przyjaźnie nastawioną postacią. - Na czym polegają walki pokemon? Twój Charmander również może wziąć w nich udział. Wystarczy, że znasz ruchy, które potrafi wykonać. Do tego potrzebne jest urządzenie zwane Pokedex. Sądzę, ze posiadasz go. - chwilę dała ci do namysłu oraz przemyślenia - Walka polega na podawaniu poleceń swojemu pokemonowi i doprowadzenie do omdlenia przeciwnika. Jest to bardzo złożony proces. Są ataki zadające obrażenia, ale tez takie które tylko osłabiają na przykład atak czy obronę. - obserwowała twoją twarz, na której z pewnością malują sie różne uczucia dotyczące tego co do ciebie mówiła. - Coś jeszcze?
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 20:36

Przysłuchiwałem się z uwagą, starając się nie przerwać Rebece w jakimś nieodpowiednim momencie, gdy zapytała czy coś jeszcze, coś we mnie przełamało się. Trzeba łapać to wszystko za nogi!
-No tak.. rozumiem. Może mogła byś mi doradzić co zrobić, żeby poznać jego ataki? Mówiłaś też coś o typie pokemona? Jakiego typu jest Charmander? Sądząc po płomieniu stawiał bym na płomienny.. ale kto tam wie. Może zgodzisz się na pierwszą walkę w ramach instruktarzu? A może spotkamy dzikiego pokemona i pomożesz mi się z nim zmierzyć? - zapytałem z ekscytacją w głosie, jednak po chwili uspokoiłem się.
-Przepraszam.. nie powinienem tak się zachowywać. To emocje.. proszę o wybaczenie, Rebeko. - było mi głupio i nie miałem ochoty tego ukrywać, no bo po cóż? Nie było sensu, otóż to, w dodatku 'Liderka Sali' wydawała się przyjazna.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 20:45

- To nawet osoba, która podarowała tobie urządzenie i cały zestaw początkowy nic nie wytłumaczyła? - w jej głosie słychać było wielkie zdziwienie - Chyba trzeba ponownie zweryfikować kto tak na prawdę zajmuje się początkującymi trenerami. - po chwili zorientowała sie, że pozwoliła sobie na prywatę. - Przepraszam już wracam na ziemię. W pokedexie znajduje się funkcja skanowania. Nawet to jest przycisk, zależy od rodzaju. W momencie włączenia jej i nakierowania na pokemona otrzymasz pełne informacje o pokemonie. - tutaj pokazała swoje urządzenie, abyś mógł na bieżąco sprawdzać u siebie - A twój pokemon jest typu ognistego. Zatem byłeś blisko. Ten mój Garchomp posiada podwójny typ smoczy i ziemny. A wszystkich ich jest aż 18! I każdy na każdego inaczej działa. Czyli twój Charmander gdy użyje ognistych ataków będzie miał przewagę nad roślinnymi, robaczymi czy lodowymi. Jednak w starci z wodnymi lub ziemnymi może mieć spore problemy. - zatrzymała swój słowotok, abyś mógł spokojnie przeanalizować poznane dane. - Jeżeli chodzi o walkę to ze mną nie dasz rady. Przy sobie mam tylko mojego smoka, a on jest bardzo mocno przeszkolony. Jednak możesz przeskanować swojego i mojego. Wtedy dowiesz się więcej. Jednak mogę jakiegoś pokemona takiego dla Ciebie zwabić. - z torby wyjęła buteleczkę z tryskawką. Psiknęła nią w powietrze. - Teraz musimy poczekać, aż jakiś pokemon zostanie zwabiony. Była to słodka substancja, która na pewno zadziała.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 20:55

-To brzmi tak.. egzotycznie, ale za razem.. ekscytująco! Nie myślisz Rip? - prawie odleciałem w tym swoim wesołym uniesieniu, na ziemie sprowadziło mnie jednak urządzonko, pokedex.. Wziąłem je do ręki i podążałem za instrukcjami danymi mi przez Rebekę, naprowadziłem go na Charmandera i kliknąłem guzik odpowiadający za skanowanie, zrobiłem to samo z ogromnym smokiem, którego nazwała 'Garchomp', pokemon dziewczyny wyglądał bosko! Ciekawe gdzie można takiego zdobyć?
-Rozumiem.. Pokedex mówi, że Charmander zna ataki Scratch i Growl, nie brzmią zbyt ogniście.. można jakoś nauczyć pokemona takiego ataku? Może wiesz gdzie..? - zapytałem niepewnie, trochę za dużo tych przysług, chyba.. Liczyłem na to, że w międzyczasie pojawi się jakiś dziki pokemon, który uwolni mnie z aury dyskomfortu jaką rozsiałem w powietrzu swoimi pytaniami. Było to niezręczne zapewne nie tylko dla mnie, ale również dla Rebeki, a to nie było absolutnie moim celem. Idea walki u boki Charmandera była równie interesująca, też z tego powodu nie mogłem się doczekać efektów zwabiania dzikiego pokemona.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 21:11

- Masz rację. Nie są to ogniste ruchy. A ataków można nauczyć się na wiele sposobów. Jednym z najczęściej dostępnym jest zdobywanie doświadczenia przez pokemona. Najczęściej to się dzieje w wyniki właśnie walk, ale również wielu przedmiotów ale to jest już bardzo rzadkie sprawy. - ponownie zawiesiła głos, bojąc się że mówi za szybko. - kolejne sposoby to nauka tak zwanych TM lub HM. Są to zazwyczaj rzadkie i silne ruchy. Nauka może odbyć się również przez trening z innymi pokemonami. A to już jest długi proces aby jeden pokemon przekazał pełne informacje drugiemu.

Spoiler:

Następnie czekała wspólnie z tobą zwabionego pokemona. W końcu on się pojawił. Przypominał robaka

Gra Vebre 543

- Czyli substancja zadziałała. Teraz musisz wydać polecenia swojemu pokemonowi. Pamiętaj o atakowaniu, unikani oraz zmniejszaniu statystyk. To będzie klucz do zwycięstwa.
Rebakah stała przy tobie i w każdej chwili była gotowa ci pomóc.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 21:19

-Okej.. chyba rozumiem. Czyli trzeba walczyć, żeby zdobywać doświadczenie w bitwach, co pozwoli na pokonywanie coraz to trudniejszych przeciwników.. - ognistego ataku może się nauczyć od innego pokemona, ale przecież ja mogę mu w tym pomóc! Może uda mi się nakłonić go do powtórzenia mojego uderzenia ogniowego, ale to potem.. może Rebekah zapomniała o moim darze? Lepiej dla niej, żeby tak. Spojrzałem na pokemona, który wyszedł nam naprzeciw, wyglądał.. dziwnie, jednak przypadł mi do gustu. Przypomniałem sobie jeszcze raz jak działają ataki charmandera i zrobiłem krok do tyłu.
-Robaku! Wyzywam Cię na pojedynek, twoim rywalem będzie Charmander! Rip, lecisz! - wskazałem na robaka palcem, dając mu do zrozumienia, że o nim mówię, chyba się zorientuje, no nie?
-Rip, zacznij od użycia Growl, podobno ma to być warknięcie, więc tobie pójdzie znakomicie, hehe. Następnie Podbiegnij do robaka i użyj na nim Scratch, nim Ci się wywinie, złap go za czułki i spróbuj przerzucić, dobiegnij do niego i użyj jeszcze raz Scratch. - wachlarz umiejętności, jakim dysponował mój podopieczny, był biedny, przemęczanie go też nie za bardzo miało sens. Postanowiłem iść z tym co mam.

//Jak właściwie działają walki? Ty coś przeliczasz itd. czy..? Nie chciał bym z tego robić krwawej nawalanki/spamu tym samym w kółko, bo trochę z celem się to mija :d//
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 21:39

Rebekah przyglądała się twojej walce. Charmander bardzo szybko przejął inicjatywę. Przeciwnik jakoś nie wyglądał na zbyt zainteresowanego walką. Jednak uderzał Poision Sting.
- Uważaj na ten atak. On może zatruć twojego Charmandera, a wtedy będzie bardzo cienko. W walkach mogą nastąpić również zmiany statusów, na przykład paraliż czy podpalenie.
Dziewczyna się przebudziła i poinformowała ciebie o dość istotnej sprawie. Chociaż lepiej późno niż wcale. Wykonanie rzutu za pomocą czułek było trafnym pomysłem. Venipede miał problemy ze wstaniem

Charmander - 78%
Venipede - 72%

A jak walki? Początkowo walki będą szybkie, bo i przeciwnicy łatwi. A na co patrzę? Podstawowe statystyki oraz na umiejetnośc wykorzystania ataków czy też gabarytów pokemona. Lubię taktyki z wykorzystaniem części ciała.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 21:44

~Podpalenie mówisz..?~ pomyślałem spoglądając na żarzący się ogon Rip'a, już wiedziałem jak spróbuję do tego doprowadzić. Obadałem teren i wydałem polecenie.
-Riptide, uderz na początek Scratch, a potem spróbuj wyskoczyć nad swojego rywala, spadnij na niego uderzając w niego ogonem, tak by podpalił się! Jeśli to robak to.. ogień zada mu dodatkowe obrażenia, spróbuj również unikać jego ciosów, jeśli jeszcze raz zaprezentuje Ci trującą salwę pocisków, uniknij jej odskokiem. - czy ta strategia miała większy sen..? Oby miała, na razie jednak, w ferworze emocji, a przede wszystkim euforii związanej z ideą pojedynków, liczyłem na bardziej efektywne starcie, jednak z dwoma atakami, wiele nie zdziałam. -Świetnie! I jeszcze raz użyj Growl, którym zniechęć przeciwnika do atakowania Ciebie, podbiegnij do niego i uderz Scratch od dołu, uderz mu pod bródkę!
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 21:57

Charmander rozpoczął wykonywać kolejne polecenia. Uderzenie Scratch zostało odczute przez pokemona. Ruch ogonem był interesującym posunięciem. Ogień lekko poparzył Venipede i zadał dośc duże obrażenia. Robak jednak się zezłościł i wystrzelił Posion Sting. Jednak ognista jaszczurka wykonała unik zgodnie z poleceniem. Warczenie sprawiło, że ataki przeciwnika stały się słabsze.
- Nieźle Ci idzie! Będzie dobry z ciebie wojownik. - podsumowała Rebekah.

Charmander - 46%
Venipede - 38%
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptySro 02 Kwi 2014, 22:04

~Riptide się męczy.. trzeba to zakończyć.~ pomyślałem i jeszcze raz uważnie przyjrzałem się robakowi, jego ciało zbudowane było dość charakterystycznie, pancerz chronił do jedynie od góry, jeśli Rip przewróci go na plecy..
-Rip! Prędko, użyj ogona by odwrócić uwagę rywala i wymusić na nim uniknięcie płomienia, ty zaś przerzuć go na plecy i gdy będzie podatny na cios, użyj Scratch! Działaj szybko, następnie użyj płomienia na ogonie do wykończenia całej akcji. Uskocz na bok i od drzewa odbij się nogami tak by nabrać prędkości, uderz w niego z przyspieszeniem, które wykorzystaj, na wzmocnienie siły swojego ataku Scratch raz jeszcze!


//A z łapaniem pokemonów jest jak..? Jak padnie, wtedy mogę łapać tak?
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptyCzw 03 Kwi 2014, 15:15

Sama nie wiem jak to jest, ale u mnie jak padnie możesz łapać bez przeszkód. A wcześniej to już z ryzykiem nie powodzenia.

Charmander jeszcze trochę pomęczył przeciwnika, któremu jednak udało się zatruć twojego towarzysza. I to była prawie końcówka. Charmander przez dłuższą chwile nie potrafił wykonać ruchu. Wykorzystał to Venipede i przejął inicjatywę. Mocno dokopał przy tym twojemu pokemonowi. Jednak ostateczny rezultat był remis. Oba pokemony opadły z sił.

Pokedex:

- Nie jest tak źle.
- powiedziała Rebekah - Teraz możesz również złapać tego pokemona i z nim również trenować. - następnie pochyliła się nad ognistą jaszczurką i podała mu jakiś owoc. Charmander ze smakiem go zjadł i odzyskał siły. - Świat pełen jest zadziwiających owoców, które mają duże możliwości.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptyCzw 03 Kwi 2014, 16:12

-Charmander.. dałeś radę tak czy siak! Potrzebujemy jedynie trochę potrenować. - krzyknąłem do podopiecznego przygotowując drugą kulę zwaną 'Pokeball'. Podrzuciłem ją w ręku, a następnie posłałem w stronę leżącego na ziemi robaka, miejmy nadzieję, że zadziała! Jeśli tak, przeskanowałem go i sprawdziłem jakie dane poda mi pokedex.
-Rebekah..? - zwróciłem się do dziewczyny, która przedstawiła się jako 'Liderka Sali'. -Chciałbym Ci podziękować.. taki trening, jaki mi dałaś.. wybitny. Dziękuję za twoją pomoc, dzięki temu trochę się odnalazłem w tym.. świecie? - powiedziałem z lekkim zawstydzeniem w głosie. Popatrzyłem na Rip'a i wycelowałem w niego kulę po czym schowałem go do niej. ~To było fajne..~ powiedziałem sobie w myśli przyglądając się zdarzeniu.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptyCzw 03 Kwi 2014, 16:47

Po raz pierwszy łapiesz pokemona i rzuciłeś kulką pokonanego robaka. Nastała chwila prawdy. Kulka chybotała się przez kilkanaście sekund. W końcu usłyszałeś charakterystyczny dźwięk, który informował o złapaniu pokemona. Następnie po przeskanowaniu pokedex pokazał następujące dane:

Pokedex:

Rebekah słysząc twoje słowa lekko się zawstydziła.
- Nie ma sprawy. Ja jestem zawsze do pomocy. W końcu nie tylko walczę i trenuję, a również przekazuję wiedzę. A jeżeli nie masz więcej pytań będę musiała wracać do miasta. Chyba, że również chcesz się tam wybrać?
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptyCzw 03 Kwi 2014, 20:43


-Do miasta? Pewnie! Chętnie się tam wybiorę. A skąd wezmę takie jagody, które uleczą Charmandera po ewentualnej potyczce? - zapytałem jeszcze Rebeki przed wyruszeniem w drogę. Potem schowałem pokeball z 'Venipede', a dokładniej to przypiąłem go do paska. Ciekawym był ten świat w którym się znalazłem, no i mogłem swobodnie używać mocy, oczywiście z ograniczeniami, no ale... nie był to tutaj najefektywniejszy sposób walki, chyba jedyną nadzieją są właśnie te miniaturowe potworki. Musze dowodzić Riptide'm, od tego zależy nasza przyszłość, a ten zbyt silny nie jest... musimy popracować.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre EmptyCzw 03 Kwi 2014, 21:11

- To zapraszam za mną! - powiedziała żwawo dziewczyna i po chwili byliście w trasie - A co do jagód. Możesz je odnaleźć prawie, że wszędzie. Oczywiście niektóre są pospolite i w każdym lesie je odszukasz. Zdarzają się jednak takie, których krzewy rosną tylko na terenach o określonych warunkach.
Droga mijała wam bardzo przyjemnie. Trasa prowadziła przez las wzdłuż rzeki. Mogłeś poczuć jak chłodne powietrze korzystnie wpływa na samopoczucie. Doszliście do mostku, a po jego przekroczeniu i wyjściu z lasu można było zauważyć pierwsze zabudowania. Były to pojedyncze domki i polami uprawnymi. Jednak idąc dalej twoim oczom ukazało się mocno rozbudowane miasto. Wyglądało jak największe miasta w twoim świecie. Takie miasto musi kryć w sobie wiele interesujących obiektów. Dotarliście do centrum i tak pożegnała ciebie Rebekah.
- Mam nadzieję, że odnajdziesz się w mieście. Ja niestety muszę już lecieć, w końcu jako liderka mam napięty grafik pojedynków. I zachęcam do zapisania sie do Ligi lub Pokazów. A nawet obu. Ale więcej informacji otrzymasz w Centrum Pokemon. - wskazała tobie palcem budynek z ogromnym pokeballem na dachu i nazwą obietku - Powodzenia i zapraszam kiedys ponownie do mnie.
Liderka pomachała ci na pożegnanie i pozostałeś ponownie sam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Gra Vebre Empty
PisanieTemat: Re: Gra Vebre   Gra Vebre Empty

Powrót do góry Go down
 
Gra Vebre
Powrót do góry 
Strona 1 z 15Idź do strony : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Vebre vs Yoi
» Box Vebre
» #003 Vebre | Santalune
» #044 Vebre | Laverre Gym
» Vebre vs. wikkaz

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Gry :: Bezpańskie-
Skocz do: