Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Wynagrodzenie za walki

Go down 
+3
Celestia
Ajra
Wojas021
7 posters
AutorWiadomość
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:02

Tak wiem, że pewnie nie przejdzie, ale co zaszkodzi spróbować? No więc nie chodzi mi tu o żadne $, ale o BP, które pierwotnie miało być do Battle Frontier, jednak wraz z pomysłem Szkot odnośnie walk z NPC uznałem, że nie ma sensu wielkiego robić coś podobnego. Co to jest BP? To Battle Pointsy. Można to nazwać żetonikami, złotymi monetami, jak chcecie. Otóż za wygraną walkę otrzymywałoby się 1 lub 2 BP, które można by było zbierać. W zależności od zebranej ilości BP byłaby możliwość wymiany BP w sklepie na różne itemy, balle, RC, DNA, kasę itd. Oczywiście ceny byłyby adekwatne do 'mocy' danej rzeczy. A więc co o tym sądzicie? Pytania zadawajcie w temacie jak coś.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:08

Też o tym myślałam. Jednak nie miałam pojęcia w jaki sposób to wykonać. Moje skromne Ja jest na tak. W końcu ceny mogą się zaczynać od wysokiego pułapu.
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:16

Dobra, moja opinia C:

BP, spoko. To w sumie całkiem fajna sprawa, poza doświadczeniem można też coś otrzymać.
Oczywiście, najmniejsza stawka jaka by była musiałaby być i tak wysoka. Żeby nie było za łatwo.
Jakie są Twoje założenia? Co do ilości BP za np. PokeBall?


Pytanie. Czy miałoby to dotyczyć walk z NPC czy z użytkownikami?
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:20

Tylko walk z userami. Za pokeball to myślałem o 5 BP. Może nie dużo, ale... Jest w pierniki więcej lepszych itemów, a nim uzbiera się 40 na RC, czy coś innego to i tak zejdzie.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:32

Bez sensownego (sprawiedliwego) systemu sędziowania nie widzę sensu.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:34

Dobra źle przeczytałam pomysł Wojasa. Mi chodziło o wynagrodzenie dla sędziów. Ju jestem cicho.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:37

Żeby sędziowanie było sprawiedliwe, trzeba by liczyć matematycznie HP pokemona, obrażenia jakie otrzymuje od przeciwnika, z jaką one siłą idą i wgl. A to dużo matematyki. Nie każdemu będzie się raczej chciało liczyć to w każdej walce, chyba, że masz jakiś inny pomysł.

Edit: Dayana, dla sędziów też możnaby coś wpleść o ile Szkot się na to zgodzi.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:42

Wojas, liczenie matematyczne, jeśli mieć by jakiś system na to było by dobre, sprawiedliwe. Teraz jest to czysto subiektywna ocena. Można to połączyć z wynagrodzeniami dla sędziów, było by to sensowne i wynikało by z czegoś.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:46

A chciałoby ci się liczyć w walce userów, gdzie taktyki mają np. 20 ataków? Moża nad takim czymś pokombinować, nie ma problemu, tylko trzeba czasu na sprawdzenie i czy sędziom by się chciało wgl. takie walki prowadzić.
Powrót do góry Go down
Vebre
Członek Ligii Pokemon
Vebre


Napisanych : 1412
Dołączył : 02/04/2014
Wiek : 29
Skąd : Kraków

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:47

Ta decyzja nie należy do mnie Wojas, jeśli byłby na to system i byłby zrobiony z głową wiązały by się z nim na pewno konkretne obostrzenia, ale to w gestii administracji pozostaje.
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:49

Hola, hola. Teraz wchodzimy na grząski temat. Bo jak wynagrodzenia dla sędziów i to mistrzów gry i jeszcze kogoś tam.

Co do pomysłu BP za WALKI dla UCZESTNIKÓW. Spoko. Za wygraną 1-2BP. Super. Ale najtańsza rzecz powinna kosztować ok. 20-30BP. Bo ja już wiem, co to będzie za targ i ile będzie walk poza fabułą. WIEM, PO PROSTU ;'(

Co do wynagrodzeń dla sędziów. Możemy to przemyśleć. Ale wątpię, by Szkot poszła na wynagradzanie za sędziowanie/prowadzenie itp. Ale poczekajmy na jej przyjście.
Powrót do góry Go down
Berry
Początkujący Trener
Berry


Napisanych : 346
Dołączył : 24/03/2014

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:54

Jak dla mnie pomysl z matematycznym liczeniem obrazen jest po prostu.. beznadziejny. Po co az tak umechaniczniac gre? To nie jest gameboy, czy nds, gdzie wszystko przebiega wedlug okreslonego, komputerowego systemu. Zreszta sedziego zawsze mozna zmienic, lub od razu wybierac tylko takich, ktorych ufamy. Zreszta chyba nie bylo jeszcze jakiegos konkretnego przykladu stronniczosci u sedziow.
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 19:58

Berry napisał:
Jak dla mnie pomysl z matematycznym liczeniem obrazen jest po prostu.. beznadziejny. Po co az tak umechaniczniac gre? To nie jest gameboy, czy nds, gdzie wszystko przebiega wedlug okreslonego, komputerowego systemu. Zreszta sedziego zawsze mozna zmienic, lub od razu wybierac tylko takich, ktorych ufamy. Zreszta chyba nie bylo jeszcze jakiegos konkretnego przykladu stronniczosci u sedziow.

Jagódko, masz ode mnie buziaka za to <3
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 20:00

Administracja (Szkot) może nie miałaby nic przeciwko, lecz jak sam napisałeś to trzeba zrobić z głową. Bo sam wzór i liczenie... Niby spoko, wiąża się z tym pisanie statów poków w kp, co nie byłoby problemem, tylko trzeba by nie zrobić jakiegoś gówna, które będzie wymagało więcej roboty. Snovi coś niby kiedyś kombinował nad tym, więc możnaby pogadać z nim , czy jeszcze to pamięta i coś robić w tym kierunku.
Zatem Szkocie jeśli to czytasz to się wypowiedz, co sądzisz o tym, by kombinować coś w tym kierunku.

Edit: Celestia rozumiem, ale czy... 20 BP to nie lekka przesada za pokeball (najtańszy przedmiot) w przypadku gdy otrzymywałoby się 2 BP to i tak trzeba stoczyć 10 walk no i co rozumiesz przez słowo 'targ'? Że niby dużo walk poza fabułą? Dotyczyłoby to tylko spotkań na stadionie, bez Mistrzów, więc czy aż tak drastycznie wzrośnie ilość walk biorąc pod uwagę, że i tak można mieć 1 walkę na arenie?

Edit 2: Dużo jeszcze będę edytował? Zgadzam się Berry, ale skoro już został poruszony temat to go nie unikajmy. Osobiście sam wolę by walki zostały jak są, w końcu bliżej mi do anime niż gier i tak też sobie wyobrażam przebieg walk na arenie.
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 21:09

No w sumie, może masz rację. PokeBall mółby być za takie, 5BP. Ale to niech Szkot się wypowie C:
Powrót do góry Go down
ReBorn
Mistrz Regionu
ReBorn


Napisanych : 2800
Dołączył : 24/03/2014

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyCzw 01 Maj 2014, 23:40

Kto wpadł na genialny pomysł "matematycznego liczenia obrażeń"? Wtedy sędziowie są zbędni...sądziłem ze idea sędziów jest taka że to oni interpretują co się dzieje i jaki to ma efekt...a to że taki Nyan czy kto inny czepia się o byle pierdołę która im nie wyjdzie -to ani nie jest nic nowego, ani dziwnego. Tak było, jest i będzie. Nie da się dogodzić wszystkim.

Sam pomysł fajny - i rzeczywiście takie pierdółki jak pokeball/potion powinny być gdzieś od 5-10BP
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyPią 02 Maj 2014, 01:14

Generalnie lubię kiedy nasi użytkownicy mają pomysły, ale ja zazwyczaj ma jakieś ale.

Wojas021 napisał:
Otóż za wygraną walkę otrzymywałoby się 1 lub 2 BP, które można by było zbierać. W zależności od zebranej ilości BP byłaby możliwość wymiany BP w sklepie na różne itemy, balle, RC, DNA, kasę itd.
Jestem z miejsca nie nie, za możliwością kupienia DNA za BP. Ile razy mam jeszcze powtarzać, że DNA to dodatek, dla osób cierpliwych.
Wojas021 napisał:
Jest w pierniki więcej lepszych itemów, a nim uzbiera się 40 na RC, czy coś innego to i tak zejdzie.
...40? Dałabym 100.
Zauważyłam rosnącą tendencję na forum, do wymyślania pomysłów tylko związanych z szybkim expieniem. Naprawdę aż takie macie parcie na posiadania Pokemonów z 50lvlami? A co z budowaniem fabularnej więzi z pupilami?
Wojas021 napisał:
Żeby sędziowanie było sprawiedliwe, trzeba by liczyć matematycznie HP pokemona, obrażenia jakie otrzymuje od przeciwnika, z jaką one siłą idą i wgl. A to dużo matematyki. Nie każdemu będzie się raczej chciało liczyć to w każdej walce, chyba, że masz jakiś inny pomysł.
Nie. Nie. Nie. I jeszcze raz nie. Chyba zapominacie, że taka mechanika na PBF'ie  na dłuższą metę się nie sprawdza. Za dużo za przeproszeniem pierdolenia się ze wszystkim. A co z kreatywnością gracza i sędziego?
PBF, to nie jest GBA. W życiu nie zgodzę się na coś takiego na Lazure.
Wojas021 napisał:
Administracja (Szkot) może nie miałaby nic przeciwko, lecz jak sam napisałeś to trzeba zrobić z głową.
Właśnie mam dużo na przeciw temu. Jeśli tak miałby wyglądać sędziowanie, to ja bym żadnych walk nie prowadziła.
Berry napisał:
Jak dla mnie pomysl z matematycznym liczeniem obrazen jest po prostu.. beznadziejny. Po co az tak umechaniczniac gre? To nie jest gameboy, czy nds, gdzie wszystko przebiega wedlug okreslonego, komputerowego systemu. Zreszta sedziego zawsze mozna zmienic, lub od razu wybierac tylko takich, ktorych ufamy. Zreszta chyba nie bylo jeszcze jakiegos konkretnego przykladu stronniczosci u sedziow.
;w; Serduszko! <3

Reasumując. Ja jestem na nie. BP wprowadzą mały chaos, liczenie statystyk- zamęt. Poza tym jesteśmy w trakcie regulacji zawartej miedzy Lazure a TinTower współpracy dzięki czemu, będziecie mogli zdobywać przedmioty za wygrane walki w TinTower.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyPią 02 Maj 2014, 07:37

Szkot napisał:
Generalnie lubię kiedy nasi użytkownicy mają pomysły, ale ja zazwyczaj ma jakieś ale.

Wojas021 napisał:
Otóż za wygraną walkę otrzymywałoby się 1 lub 2 BP, które można by było zbierać. W zależności od zebranej ilości BP byłaby możliwość wymiany BP w sklepie na różne itemy, balle, RC, DNA, kasę itd.
Jestem z miejsca nie nie, za możliwością kupienia DNA za BP. Ile razy mam jeszcze powtarzać, że DNA to dodatek, dla osób cierpliwych.
Wojas021 napisał:
Jest w pierniki więcej lepszych itemów, a nim uzbiera się 40 na RC, czy coś innego to i tak zejdzie.
...40? Dałabym 100.
Zauważyłam rosnącą tendencję na forum, do wymyślania pomysłów tylko związanych z szybkim expieniem. Naprawdę aż takie macie parcie na posiadania Pokemonów z 50lvlami? A co z budowaniem fabularnej więzi z pupilami?

Tylko przykład podałem z DNA, a te BP byłyby do ustalenia co i za ile. Czy takie parcie na lvl'e tu jest? Przykładowo to RC byłoby na 40 BP, co daje 40/20 walk. Ponad miesiąc czasu, a w przypadku 40 walk to jeszcze dłużej. Już bez RC poki będą dochodzić wtedy do 50 lvlu C:

Szkot napisał:
Wojas021 napisał:
Żeby sędziowanie było sprawiedliwe, trzeba by liczyć matematycznie HP pokemona, obrażenia jakie otrzymuje od przeciwnika, z jaką one siłą idą i wgl. A to dużo matematyki. Nie każdemu będzie się raczej chciało liczyć to w każdej walce, chyba, że masz jakiś inny pomysł.
Nie. Nie. Nie. I jeszcze raz nie. Chyba zapominacie, że taka mechanika na PBF'ie  na dłuższą metę się nie sprawdza. Za dużo za przeproszeniem pierdolenia się ze wszystkim. A co z kreatywnością gracza i sędziego?
PBF, to nie jest GBA. W życiu nie zgodzę się na coś takiego na Lazure.

Reasumując. Ja jestem na nie. BP wprowadzą mały chaos, liczenie statystyk- zamęt. Poza tym jesteśmy w trakcie regulacji zawartej miedzy Lazure a TinTower współpracy dzięki czemu, będziecie mogli zdobywać przedmioty za wygrane walki w TinTower.

To już była tylko kwestia poruszona przy okazji. Dla mnie nie ma ona większego znaczenia, bo wiedziałem, że nie zgodzisz się na matematyczne sędziowanie, no i po byku jest dużo bawienia się ze wszystkim.
Cóż to chyba tyle ode mnie na razie.
Powrót do góry Go down
Szkot
Mistrz Regionu
Szkot


Napisanych : 3069
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 33
Skąd : Ayr, Scotland

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyPią 02 Maj 2014, 12:01

Wojas021 napisał:
Dla mnie nie ma ona większego znaczenia, bo wiedziałem, że nie zgodzisz się na matematyczne sędziowanie, no i po byku jest dużo bawienia się ze wszystkim.
A wyżej pisałeś, że jeśli będzie to ładnie opisane, to pewnie się zgodzę. xD
Powrót do góry Go down
Celestia
Mistrz Regionu
Celestia


Napisanych : 2177
Dołączył : 23/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Łódź

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyPią 02 Maj 2014, 12:02

Jak dla mnie to już nie ważne. Bo BP mamy przy współpracy z TinTower. Da? Da.
Powrót do góry Go down
Wojas021
Mistrz Regionu
Wojas021


Napisanych : 2367
Dołączył : 29/03/2014
Wiek : 29
Skąd : Małopolska

Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki EmptyPią 02 Maj 2014, 12:28

Szkot napisał:
Wojas021 napisał:
Dla mnie nie ma ona większego znaczenia, bo wiedziałem, że nie zgodzisz się na matematyczne sędziowanie, no i po byku jest dużo bawienia się ze wszystkim.
A wyżej pisałeś, że jeśli będzie to ładnie opisane, to pewnie się zgodzę. xD

No bo jakby mi zależało to byś się zgodziła, a przynajmniej postarałbym się, by Cię pczekonać :D

Si Celestia, :D
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wynagrodzenie za walki Empty
PisanieTemat: Re: Wynagrodzenie za walki   Wynagrodzenie za walki Empty

Powrót do góry Go down
 
Wynagrodzenie za walki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Walki
» Walki z NPC.
» Nieobecność i inne walki.
» Nadchodzące walki o mistrzostwa.
» Walki eventowe i o tytuł mistrza

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Pomysły-
Skocz do: