Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Safari Shirou

Go down 
3 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyPią 10 Kwi 2015, 15:53

Oczywiście poza dzikimi pokemonami poszukiwałem również tych, które przybyły do lasu razem ze swoimi trenerami. Łakomy wiedzy, żądny jej wręcz, biegałem z pokedexem jak głupi, byleby tylko ujrzeć coś nowego, zostać czymś zafascynowany i zainspirowany. W fachu projektanta wena jest czymś, czego nigdy nie jest za wiele, a ponoć najlepiej jest ją łapać na świeżym powietrzu. Tak więc szukałem, rozglądałem się, niczym sokole oko starałem się wyłowić z otaczającej mnie zieleni choć oznakę obecności pokemonów.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyPią 10 Kwi 2015, 15:56

13/
Niestety nawet innych osób z ich pokemonami na swojej drodze nie spotkałeś. Poczułeś jednak wyraźne ochłodzenie, a wiatr z każdą sekundą nabierał na sile. Słabsze drzewa widocznie uginały się pod naporem siły wiatru. Liście leżące przed chwilą na ściółce rozpoczęły swój dziki taniec w powietrzu. Podmuchy wiatru stawały się coraz silniejsze, a na horyzoncie nie pojawiało się nic interesującego do ukrycia.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyPią 10 Kwi 2015, 17:02

Pozornie nic nie ulegało zmianie, jednak zimny dreszcz który przeszedł wzdłuż mojego ciała utwierdził mnie w przekonaniu, że zbliżam się do jakiegoś chłodnego miejsca, być może doliny, studni, jeziora. Zainteresowany tym faktem, przerzuciłem swój wzrok na otaczającą zieleń, na niej skupiając swoją uwagę. Z natury również czerpało wielu artystów, więc kto wie, może dopatrzę się w niej czegoś nadzwyczajnego?
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 10:48

14/
Wiatr z każdą sekundą wzmagał się na sile. Już nie tylko te najsłabsze drzewa się uginały, potężne konary starych drzew bezwiednie tańczyły w górze. Siła wiatru była tak silna, że Vanilite z trudem utrzymywał się w powietrzu. Co chwilę znosiło go to na lewo, to na prawo. LIście nie wirowały już, tylko szybko mknęły przed siebie i nie zwracały uwagi na przeszkody. Wyglądało to wszystko jak początek potężnej wichury. W oddali zauważyłeś mały, drewniany domek.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 11:32

Wszystko wskazywało na to, że warunki pogodowe gwałtownie przekształcą się w drastycznie niekorzystne do łapania pokemonów. Widząc chwiejną prezencję Vanillite, oraz sam odczuwając skutki porywistego wiatru, zdecydowałem, że dostrzeżony domek stanie się dla nas schronieniem na najbliższe kilka chwil. Byliśmy zbyt daleko od wejścia by zawracać, raczej nie było szans, by dotrzeć tam przed wichurą.
-Vanillite, wracaj!-krzyknąłem celując pokeballem w lodowego stworka. Gdy ten był już bezpieczny wewnątrz kuli, skierowałem swoje kroki w kierunku wyżej wspomnianego domku.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 11:43

15/
Pokemon przez chwilę nie mógł wrócić do swojego pokeballa. Podmuchy wiatru bardzo utrudniały mu stabilizację, a tym samym trafienie wiązką światła. W końcu po dużym boju lodowy rożek zniknął w kulce. Każdy kolejny stawiany krok był cięższy. Przez moment nawet wykonanie malutkiego kroczku było niemożliwe. W pewnej chwili przed twoją twarzą przeleciała sporej wielkości gałąź i tylko cudem nie trafiła ciebie w głowę. Po boju dotarłeś do domku, którego drzwi na razie były zamknięte.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 12:11

Świadomość, że gałąź która przeleciała nad moją głową mogła zwyczajnie zakończyć moje życie była strasznie przybijająca, a jednocześnie motywowała do kurczowego trzymania się swojego ziemskiego dobytku. Znalazłszy się przy domku mogącym mnie uratować, zacząłem pukać, jednocześnie sprawdzając, czy drzwi są zamknięte. Plusem jest to, że nawet sama ściana znacznie pomagała w przetrwaniu wichury odgradzając mnie nieco od szalejącego wiatru.
-Halo?! Jest tam kto?!-zacząłem krzyczeć.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 13:24

16/
Dłuższe dobijanie się do drzwi mogło być bardzo męczące. Szum wiatru skutecznie mógł zagłuszać wszelkie dźwięki w okolicy. Usłyszałeś jednak delikatne przekręcanie zamka. Jednak drzwi się nie otworzyły, a ktoś od środka je przytrzymywał.
- Głupiaś?! Otworzysz te drzwi to i nas porwie ten wiatr!
- Zamknij się! Tam też jest zbłąkany turysta. Taki sam jak ty.
- Ale to ...

Mężczyzna nie dokończył swojej kwestii w tym dialogu. Doszło do ciebie tylko dźwięk głuchego uderzenia. Natychmiast drzwi sie otworzyły i zostałeś przywitany przez staruszkę, której wzrost to było jakieś metr pięćdziesiąt i to w kapeluszu. W ręku miała drewnianą laskę.
- Zapraszam chłopcze.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 13:51

Z każdą chwilą pogoda zmieniała się na gorszą i gorszą. Jak to możliwe, że w naszych czasach, gdy technologia jest tak dobrze rozwinięta, panowie strażnicy nie przewidzieli, że Safari nawiedzi tornado? Geez, trzeba będzie to gdzieś zgłosić jeżeli przeżyję.
Po krótkiej sprzeczce drzwi zostały otworzone, a moim oczom ukazała się milusia babuleńka. Nie zwlekając, skorzystałem z zaproszenia i przekroczyłem próg.
-Przepraszam za najście, jednak jak można zauważyć na dworze nie jest zbyt bezpiecznie. I to wszystko tak nagle jak grom z jasnego nieba!-buzia mi się nie zamykała, chciałem usprawiedliwić jakoś swoją postawę.-Dziękuję za schronienie.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 13:57

17/
Po wejściu do środka zauważyłeś, że w małym pomieszczeniu znajduje się kolejny kilka osób. Prawdopodobnie tak samo jak ty postanowili się schronić w tym miejscu. Pod jednym z okien siedział, a raczej leżał jeden mężczyzna. Prawdopodobnie to ten, który oberwał czymś w głowę. Laską?
- Spokojnie! To żaden kłopot. Herbaty? - kobieta podała ci kubek jeszcze ciepłego napoju - Żyję to już ponad sześćdziesiąt lat i takie wichury zdarzają się nawet kilkanaście razy w miesiącu. To zupełnie normalna sytuacja dla tych terenów. A i jak zajdzie potrzeba to mam z kim porozmawiać.
Pozostałe osoby wydawały się bardziej przyjemne niż usłyszany wcześniej mężczyzna. Wiatr hulał na dobre, a teraz to i nad las nadciągnęły ciemne chmury.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 14:13

Wszystkie osoby znajdujące się w domku wydawały się być przyjaźnie nastawione, choć nie były to z pewnością warunki luksusowe. Postanowiłem im zaufać i przeczekać razem z nimi tą zawieruchę. Usiadłem gdzieś w kącie, tak, by widzieć wszystkich zebranych, oraz postawiłem między stopami otrzymany kubek ciepłej herbaty. Póki co jej nie próbowałem, starałem się przyjrzeć wszystkim osobom.
-Nie wiedziałem, że tutejsze tereny są takie zdradliwe. Owszem, to niby Wietrzny Las, ale żeby do tego stopnia?
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 15:35

18/
- Takie uroki mieszkania i przebywania w dolinie. Tam daleko na południe znajdują się bardzo wysokie góry. Stąd ich nie zobaczysz. I właśnie nasza dolina ma miejsce w tych górach. Zatem gdy przyjdą tam wiatry to cała siła wbija się w małą dolinkę i mknie prosto na nas. Trwa to stosunkowo krótko. A potem na północy znajduje się wylot z doliny. Piękne tereny rozlewiskowe. Ale to tylko matka natura.
Może babuszka miała rację. Wiatr zaczął słabnąć na sile, ale nadal w powietrzu latały wszelkiego rodzaju śmieci. Osoby, które przebywały z tobą w chatce zupełnie się nie interesowały niczym.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 17:25

Wyglądało na to, że współtowarzysze nie są zbyt komunikatywni, oraz reprezentują szarą strefę społeczeństwa, to też odpuścił sobie próbę kontaktu z nimi. Babcia za to wyglądała na całkiem żywą jak na swój wiek, więc to z nią starał się rozmawiać. Wydawała się przecież na bardzo miłą, starszą panią.
-Tylko? Moim zdaniem natura jest bardzo ważnym czynnikiem w naszym życiu, w końcu jesteśmy jej dziećmi. Każdy z nas dostrzega jej piękno, po prostu niektórzy dostrzegają je w mniejszym stopniu. Ja na przykład nabrałem chęci by kiedyś zwiedzić i zobaczyć na własne oczy wymienione przez panią rozlewisko.
Więc trzeba poczekać, tak po prostu, aż wiatr się uspokoi.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 17:41

19/
Kobieta slysząc twoje słowa zupełnie zamarła w bezruchu. Spojrzała przez okno i pozostała w tej pozycji aż do zakończenie wichury.
- A tak rozlewisko jest niezwykle urokliwe.
Gdy tylko na zewnątrz zrobiło się bezpieczniej wszyscy przebywający w domku wyszli z niego. Również babuszka ruszyła w swoją stronę do codziennych obowiązków. Chyba nic innego tobie też nie pozostało w tej sytuacji.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 18:59

Tak jak mówiła staruszka - wiatr zniknął równie szybko co się pojawił. Niebezpieczeństwo zniknęło, jednakże dyskomfort został. Musiałem zwrócić uwagę, że takie zjawisko może pojawić się w przyszłości jeszcze nie raz, a więc musiałem być przygotowany.
Po wyjściu na powietrze dojrzałem skalę zniszczeń jakich dokonał wiatr. Słabsze drzewa zostały poprzewracane, wszędzie leżały liście i gałęzie. Nie mogłem jednak skierować się do wyjścia, przecież nie przyszedłem tu tylko po to, żeby złapać jednego pokemona robaka!
-Trzeba iść dalej!-zadecydowałem.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 19:22

20/
Ruszając dalej mogłeś zauważyć jak na terenie Safari pojawili się tajemniczy ludzie w jednakowych uniformach. Na plecach mieli napisane "Ochrona Lasu". Widocznie mają przygotowane na takie sytuacje dokładnie plany jak postępować. Przechadzając się dalej mogłeś spokojnie kontemplować naturę. Nic strasznego się nie zapowiadało. Pełna cisza i sielanka.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 20:55

Tak czy siak jestem zdania, że przed takimi prądami powinno się ostrzegać przy wejściu do Safari, aby ludzi uświadomić co może ich spotkać. Gdyby nie zwykły łut szczęścia to skończyłbym tutaj bez głowy, a nikt się tym nie przejmuje. Naprawdę katastrofa zważywszy na to jak duże pieniądze trzeba wpakować w taką wycieczkę.
Widząc panów od Ochrony postanowiłem wystrzelić znów do przodu. Dlaczego? Bo skoro oni tu są, to pokemonów z pewnością tu nie ma.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptySob 11 Kwi 2015, 21:27

21/
Wędrowałeś caly czas dalej i już dawno pozostawiłeś za sobą panów i panie od sprzątania lasu. Znajdowałeś się obecnie na jednym z wzniesień w lesie, które prawdopodobnie w przeszłości było wydmą. Na jednym z drzew coś zaszeleściło i ewidentnie chciało na siebie zwrócić uwagę. Jak na razie stworzenie się nie pokazało.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyNie 12 Kwi 2015, 18:24

Bałem się, że do końca safari nie spotkam już niczego innego, i że jak ten smutny przegrany wrócę do domu tylko z Wurmplem. Całe szczęście okazało się, że żyją tu jeszcze inne pokemony. Szelest na jednym z drzew upewnił mnie w przeczuciu, że jestem obserwowany. Odwróciłem się odruchowo w tym kierunku, po czym zacząłem powoli podchodzić do drzewa z karmą na dłoni. Zakładając, że na drzewie nie czai się rekin, to nawet jeśli moja ręka lekko ucierpi to jej nie stracę... chyba. Starałem się dojrzeć pokemona, aby być świadomym czy grozi mi niebezpieczeństwo.
-Hej... kto tu się ukrywa?-zapytałem głosem tak łagodnym i miękkim, że mógłbym zostać przedszkolanką.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyPon 13 Kwi 2015, 20:10

1/
Jeszcze przez dłuższą chwilę ten ktoś bawił się z tobą i nie zamierzał się pokazywać. W końcu liście tak mocno zaczęły szeleścić, że był to znak, że niedługo wyskoczy. Tak też się stało. Przed tobą pojawił się ptak, a wyglądał tak:
Safari Shirou - Page 2 016
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyPon 13 Kwi 2015, 20:29

Z uwagą obserwowałem drzewo, czekając na pojawienie się nowego stworka. Gdy ten moment w końcu nastał, natychmiast skierowałem pokedex w jego kierunku, by dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Wyglądał jak pospolity ptak, nie budził więc we mnie żadnych emocji, ani negatywnych, ani pozytywnych. Oczekując na dane z mojej elektronicznej encyklopedii, patrzyłem głęboko w oczy pokemona starając się coś z nich wyczytać.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyPon 13 Kwi 2015, 20:49

2/
Gdy stworzenie ujrzało pokedex od razu zmieniło swoje nastawienie. Zaczęło po prostu ... tańczyć. Poruszało się w sposób niezwykle skoordynowany, a gesty wykonywane skrzydłami z sukcesem można byłoby zastosować w układach choreograficznych. Stworzenie nie omieszkało również wykonać kilkunastu tanecznych wariacji w powietrzu. Po czy wylądowała i ukłoniła się swojej publiczności.

Pokedex:
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyPon 13 Kwi 2015, 20:58

O matko bosko i trzej królowie, co to się stanęło. Początkowo uznałem tego pokemona za zwyczajnego ptaka, jednak każda kolejna sekunda uświadamiała mnie o tym w jak wielkim byłem błędzie. Wykonywane przez niego, albo raczej nią, bo pokedex uświadomił mnie, że mam do czynienia z samiczką, akrobacje wywołały na mojej twarzy zachwyt. Te ruchy były po prostu genialne! Nie mogąc wyjść z podziwu dla zręczności i gracji tego pokemona, zacząłem bić brawa, które się jej należały.
-Ale suuuuper! A powtórzysz to?-zapytałem wykonując moonwalk bokiem do niej, następnie kilka skrętów i złamań w różnych kierunkach.
Powrót do góry Go down
Ajra
Członek Ligii Pokemon
Ajra


Napisanych : 1918
Dołączył : 28/03/2014

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyWto 14 Kwi 2015, 17:51

3/
Ptaszyna widząc twoje wielkie zainteresowanie jej postacią od razu przeszła do czynów. Wykonała ponownie kilka ruchów na ziemi i iz gracją zrobiła obroty w powietrzu. Ponownie po wylądowaniu na ziemi ukłoniła się. Ewidentnie nastawienie do ciebie było pozytywne.
Powrót do góry Go down
Shirou
Początkujący Trener
Shirou


Napisanych : 198
Dołączył : 02/04/2015
Wiek : 28
Skąd : dolnośląskie

Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 EmptyWto 14 Kwi 2015, 17:58

Moje oczy dosłownie błyszczały z zachwytu, przecież to jest nieoszlifowany diament! Z tego pokemona zrobię lidera pochodu moich przyszłych poke-modeli! Znów zacząłem bić brawo, po czym podszedłem do pokemona z pokeballem w dłoni.
-Chcesz dołączyć do mojego zespołu? Myślę, że mogę zrobić z Ciebie pięknego Pidgey'a i razem z Tobą podbić serca ludzi na pokazach pokemon! Co Ty na to?-składając propozycję trzymałem pokeball w bezpiecznej odległości, by to pokemon podjął decyzję. Jeżeli zechce do mnie dołączyć, to najzwyczajniej w świecie puknie w kulę.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Safari Shirou - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Safari Shirou   Safari Shirou - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Safari Shirou
Powrót do góry 
Strona 2 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Gra Shirou
» Przenosiny Shirou :C
» Safari Yoi
» Safari Wojas021
» #131 Shirou || Striaton Gym

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Off Top :: » Archiwum :: Safari-
Skocz do: